Наукові статті

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/30

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Документ
    Розробка функціональної технології підготовки питної води на основі вдосконалення баромембранних процесів
    (Принт-центр, 2012) Кравченко, Марина Василівна
    В дисертаційній роботі наведено теоретичні обґрунтування та результати експериментальних досліджень, присвячених створенню багатостадійної поетапно-функціональної технології підготовки питної води – корегування складу розбавлених водних розчинів на основі вдосконалення баромембранних процесів, які протікають в системі «вода (розбавлений водний розчин) – мембрана». Сформульовано терміни «природна вода», «підготовлена питна вода» як розбавлені водні розчини та термін «очистка води» як корегування складу розбавлених водних розчинів. Доопрацьовано метод теоретичного розрахунку коефіцієнтів активності компонентів водних розчинів підвищених концентрацій. На основі цього методу розраховано і порівняно, з експериментально визначеними значеннями, коефіцієнти активності γ компонентів водних розчинів підвищених концентрацій для створення та використання баромембранних методів і апаратів при корегуванні складу концентрованих розчинів. Створено прилад і розроблено методику для наукових досліджень та визначення технологічних параметрів процесів в системі «вода джерел водопостачання – мембрана – чиста (питна) вода». Встановлено, що в процесі корегування складу розбавлених водних розчинів, співвідношення і концентрації фундаментальних компонентів змінюються на значення, які не рекомендовані для фізіологічної повноцінності людини. Визначено механізм протікання баромембранних процесів та створено вербальну модель цих процесів. За результатами досліджень, проведених в дисертаційній роботі, розроблено ряд рекомендацій з використання баромембранних методів для корегування складу розбавлених водних розчинів – підготовки питної води.
  • Документ
    Процеси в системі «мембрана-вода» при підготовці питної води
    (КНУБА, 2008) Кравченко, Марина Василівна
    Розглянуто загальні засади перебігу процесів в системі "мембрана - вода" при підготовці питної води заданої якості. Обгрунтовано проблеми, що постають при протіканні цих процесів.
  • Документ
    Дослідження процесів в системі «мембрана (фільтраційний матеріал) - вода» та їх моделювання при підготовці питної води заданої якості
    (ДДТУ, 2007) Камченко, Марина Василівна
    Обгрунтовано необхідність розрахунку осмотичного тиску. Описано залежність осмотичного тиску від концентрації, складу розчинів і часу.
  • Документ
    Дослідження процесів в системі «напівпроникна мембрана - розчин» в технології підготовки питної води
    (КНУБА, 2007) Камченко, Марина Василівна; Гапула, Олексій Васильович; Величенко, Ольга Петрівна; Заграй, Ярослав Михайлович
    Розглянуто особливості застосування баромембранних процесів, зокрема зворотного осмосу, для вирішення проблеми локальної підготовки питної води нормативної якості. Запропоновано методи теоретичного розрахунку коефіцієнтів активності компонентів розчину. Наведена методика розрахунку практичних осмотичних коефіцієнтів та експериментально визначені осмотичні тиски розчинів NaCl в межах концентрації 0,001 - 0,01 н.
  • Документ
    Баромембранні процеси при підготовці питної води (аналіз гіпотез і механізмів)
    (Київський національний університет будівництва і архітектури, 2008) Кравченко, Марина Василівна; Гапула, Олексій Васильович; Заграй, Ярослав Михайлович
    Проаналізовано умови очистки води з використанням баромембранних методів. Представлені дані про склад води різних джерел водопостачання з урахуванням застосування одного із основних методів очистки - зворотного осмосу. Обгрунтовано механізми і гіпотези з проблем процесів в системі "мембрана - вода".
  • Документ
    Коригування складу водних розбавлених розчинів (питної води) баромембранними процесами: позитивні та негативні сторони
    (КНУБА, 2012) Кравченко, Марина Василівна; Заграй, Ярослав Михайлович
    Розглянуто погляди на питну воду як розбавлений розчин, де вода представлена у вигляді гігантських гетерофазних кластерів. Запропоновано фізичну модель і механізм баромембранних процесів та їх вплив на зміну якісного і кількісного складу водних розбавлених розчинів, особливо, на зміну концентрації і співвідношення основних компонентів. Надано рекомендації по використанню баромембранних процесів при коригуванні якості питної води.