Наукові статті

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/30

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 8 з 8
  • Документ
    Сучасні підходи до застосування електромагнітних екранів для захисту людей від впливу електромагнітних полів
    (ХДМА, 2017-09-14) Глива, В. А.; Тихенко, О. М.; Панова, О. В.; Ходаковський, О. В.
    Досліджено захисні властивості сучасних матеріалів для виготовлення електромагнітних екранів.
  • Документ
    Дослідженні захисних властивостей металевих електромагнітних екранів та визначення умов їх максимальної ефективності
    (Полт. нац. техніч. ун-т ім. Ю. Кондратюка, 2019) Панова, О. В.; Тихенко, О. М.; Ніколаєв, К. Д.; Ходаковський, О. В.; Сапельнікова, О. Ю.
    Захисні властивості сплавів у різних частотних діапазонах екрануючих матеріалів мають складний характер. Предмет дослідження даної роботи – визначення амплітудно-частотних залежностей коефіцієнта екранування електромагнітних полів сучасними металевими сплавами. Досліджено: традиційні матеріали; електротехнічні сталі різного класу та алюмінієвого сплаву, які мають різну ширину захисного екрану; металовмісні шнури різного (двошарового та тришарового) сплетіння. Досліджено залежності захисних екранувальних властивостей магнітного поля за рахунок відбиття для електротехнічної сталі класу 121 та сплаву з дюралюмінію та електротехнічної сталі. Мета роботи – визначення коефіцієнтів екранування у низькочастотній та середньо-частотній областях електромагнітного спектра на основі вимірювання коефіцієнтів екранування найбільш поширених металевих захисних матеріалів та надати обґрунтовані рекомендації щодо їх найбільш ефективного використання у робітничих умовах для захисту від електромагнітних полів та випромінювань працюючих та сумісності електричного та електронного технічного обладнання. Розроблено амплітудно-частотні залежності коефіцієнта екранування електромагнітних по- лів сучасними стандартними металевими сплавами для захисту людей і для забезпечення електромагнітної сумісності електричного та електронного технологічного обладнання. Запропоновано захисні заходи захисту від впливу від електромагнітних полів та випромінювань, що засновані на принципах розумної достатності, з урахуванням мінімальних витрат. Доведено експериментально та економічно обґрунтовано, що найбільш ефективним засобом захисту від електромагнітної безпеки на підприємствах в умовах складної дії різноманітних електромагнітних полів, є електротехнічні сталі. В результаті отриманих співвідношень захисних властивостей (за рахунок електромагнітної енергії та відбиття електромагнітних хвиль) раціоналізовано захисні модифікаційні конструкції з мінімальним коефіцієнтом відбиття електромагнітних хвиль у небажаному напрямку в різному частотному діапазоні. Такі висновки надали змогу запропонувати методологію розрахунку щодо необхідної оптимальної товщини захисного магнітного екрана найбільш сприятливої ефективності у даних умовах. Це дозволяє мінімізувати обсяг довідникових та експериментальних даних та однозначно визначити товщину екрана необхідної ефективності, а також зменшує загальну вартість захисної конструкції.
  • Документ
    Підвищення ефективності композиційних електромагнітних екранів регулюванням морфології феромагнітного наповнювача
    (2020) Касаткіна, Н. В.; Тихенко, О. М.; Панова, О. В.; Бірук, Я. І.
    Встановлено, що при проектуванні композиційних металополімерних електромагнітних екранів не-обхідно врахувати морфологію частинок екрануючої субстанції – принаймні співвідношення довжини та товщини окремих частинок. Визначено, що різке зростання захисних властивостей відбувається за концентрацій екраную-чих елементів, коли вони контактують між собою (критична концентрація). Найбільша критична концентрація (до 47 %) відповідає співвідношенню довжини та діаметру частинок 1:2. Зі зростанням співвідношення критична кон-центрація монотонно зменшується. За співвідношення 1:32 вона складає 15 %. Показано, що некоректні результати розрахунку діелектричної проникності композиційних матеріалів для визначення коефіцієнтів екранування, зокре-ма коефіцієнта відбиття електромагнітних хвиль обумовлені невірним розрахунком коефіцієнтів деполяризації, які є визначними щодо обчислення критичних об’ємних концентрацій провідної субстанції у матриці композиційного матеріалу. В свою чергу значення критичної концентрації входить до формули Оделевського для розрахунку діе-лектричної проникності гетерогенних композиційних матеріалів. Наведені розрахунки впливу співвідношення до-вжини та діаметра екрануючих елементів придатні для застосування (прогнозування функціоналу) тільки для ком-позитів з вмістом однакових спеціально виготовлених екрануючих елементів. Розрахунки для умовно круглих (то-чкових) екрануючих частинок не збігаються з надійними експериментальними даними. Для такого наповнювача критична концентрація (за вагою) − 12−15 %. Прогнозування захисних властивостей композитів з використанням дрібнодисперсної субстанції (принаймні до розмірів частинок 150−200 мкм) доцільно здійснювати на основі ви-значення електрофізичних властивостей суміші. Наведено спосіб застосування для таких розрахунків формули Де-бая для діелектричної проникності матеріалу.
  • Документ
    Композиційний металополімерний облицювальний матеріал для екранування електромагнітних полів
    (ХНУБА., 2020-05-21) Глива, В. А.; Левченко, Л. О.; Панова, О. В.; Тихенко, О. М.; Радомська, М. М.
    Екранування – найбільш ефективний метод захисту від елек-тромагнітних полів техногенного походження. Захисні властивості будівельних облицювальних та оздоблювальних матеріалів запобі-гають проникненню антропогенних електромагнітних полів у ро-бочі та житлові приміщення. Найбільш новітні будівельні матері-али повинні мати захисні властивості для екранування електромаг-нітних полів широкого частотного діапазону. Тому, створення ма-теріалів для екранування електромагнітних полів вважається най-більш перспективним напрямком в цій області, що потребує об-рання екрануючої субстанції потрібних електрофізичних властиво-стей і дисперсності та випробування захисних властивостей компо-зиту за різного вмісту екрануючих частинок у полімерній матриці
  • Документ
    Методологія зниження рівнів електромагнітних полів в умовах переходу на міжнародні стандарти електромагнітної сумісності
    (Збірник наукових праць «Будівництво, матеріалознавство, машинобудування». Державний вищий навчальний заклад «Придніпровська державна академія будівництва і архітектури», серія «Безпека життєдіяльності», 2018) Левченко, Л. О.; Панова, О. В.; Тихенко, О. М.; Ходаковський, О. В.
    1. Набуття чинності в Україні міжнародних стандартів електромагнітної сумісності технічних засобів вимагає принципово нового підходу до моніторингу лектромагнітної обстановки у виробничих, побутових приміщеннях та довкілля в цілому. 2. Найбільш ефективний спосіб визначення джерел електромагнітного впливу на людей і технічні засоби – реєстрація частотно-амплітудних характеристик електромагнітного поля. 3. Для забезпечення електромагнітної сумісності технічних засобів та лектромагнітної безпеки людей доцільно застосування екранування обладнання та окремих приміщень. Попередньою умовою використання електромагнітних екранів є повна ревізія силової електричної мережі щодо уникнення прекосу фаз, наявності некомпенсованих електрострумів тощо.
  • Документ
    Оптимізація параметрів екранування електромагнітних полів різнорідних джерел у виробничих будівлях
    (ДонНТУ, 2020) Касаткіна, Н. В.; Панова, О. В.; Тихенко, О. М.; Ченчевой, В. В.; Левченко, Л. О.
    Формування електромагнітної обстановки у будівлях, спорудах та довкіллі в цілому обумовлюється одночасним впливом електромагнітних полів та випромінювань різних частот та амплітуд – ліній електропередачі, силових внутрішніх джерел, потужного електротехнічного обладнання, базових станцій мобільного зв’язку, безпровідних комп’ютерних мереж тощо. Поля різних частот мають різні гранично допустимі рівні, тому зниження їх амплітуд забезпечується різними ступенями екранування. На сьогоднішній день добре розроблено засоби екранування (металеві, композиційні) електромагнітних полів окремих частот або частотних смуг. За умови одночасного впливу кількох різнорідних за генерованими частотами та амплітудами полів, використання окремих екрануючих конструкцій складне та економічно недоцільне. Тому доцільне застосування єдиного екрануючого матеріалу, прийнятного для екранування електромагнітних полів різних частот з керованими захисними властивостями. Такими є композиційні металополімерні матеріали. Але потребує дослідження співвідношення коефіцієнтів екранування цих матеріалів для полів різних частот. Це дозволить певним чином оптимізувати електрофізичні та геометричні параметри матеріалів з точки зору електромагнітної безпеки працюючих та населення.
  • Документ
    Дослідження амплітудно-частотних залежностей захисних властивостей магнітних екранів на основі аморфних сплавів
    (ПолНТУ, 2019) Глива, В. А.; Панова, О. В.; Тихенко, О. М.; Левченко, Л. О.; Колумбет, В. П.
    Сучасні методи екранування допускають використання найбільш придатних металевих матеріалів для одночасного вирішення декількох задач для захист працюючих та електромагнітної сумісності технічного обладнання. Одним з таких ефективних металевих матеріалів вважають аморфні магнітом’які сплави. Предмет дослідження даної роботи – визначення захисних властивостей аморфного магнітом’якого сплаву при різних значеннях частотних та амплітудних характеристик в залежності від зміни товщини стрічки матеріалу. Досліджено магнітні властивості пермалою від різної частоти екранованого поля з різним відсотковим вмістом нікелю та різною товщиною захисного металевого матеріалу; залежності коефіцієнта екранування магнітом’яких аморфних сплавів від індукції зовнішнього магнітного поля; коефіцієнти екранування аморфного магнітом’якого сплаву різної товщини та різного відсоткового вмісту кобальту від змінних значень амплітуди; магнітооброблений стан та вихідний стан (недоліки та переваги для конкретних умов використання при захисті та економічних вимог); залежності магнітної проникності магнітом’якого аморфного сплаву від різних значень частоти та амплітуди. Мета роботи - визначення коефіцієнтів екранування захисних аморфних магнітом’яких сплавів від амплітудно-частотних характеристик екранованого магнітного поля та обґрунтування ефективності використання таких матеріалів та надання конкретних рекомендацій щодо захисту від електромагнітних полів та випромінювань працюючих людей та сумісності електричного та електронного технічного обладнання. Розроблено захисні властивості магнітних екранів на основі аморфних сплавів у різних амплітудно-частотних діапазонах. Запропоновано раціональні обґрунтовані рекомендації щодо вибору матеріалу для забезпечення найбільш придатних значень коефіцієнтів екранування Доведено експериментально що аморфні магнітом’які сплави мають сприятливі коефіцієнти екранування від частоти екранованого поля, що підвищує ефективність захисту від магнітних полів працюючих людей та спрощує, з економічної точки зору, обрання матеріалу на конкретному виробництві. Отримані графічні залежності надають можливість обирати необхідний захисний металевий матеріал та автоматизувати процеси розроблення засобів оптимального екранування магнітних полів. Багатосерійність досліджень та легка керованість властивостей матеріалів з різним вмістом металевої субстанції, різної товщини стрічки матеріалу, тощо надає змогу змінювати загальні захисті властивості металевого сплаву ( в залежності від поставленої умови на виробництві).
  • Документ
    Вплив мікрокліматичних параметрів на аероіонізацію повітря виробничого середовища
    (КНУБА, 2018) Глива, В. А.; Левченко, Л. О.; Панова, О. В.; Тихенко, О. М.
    Представлені результати спільної дії негативних аероіонів при різних значеннях відносної вологості і відстаней від джерела іонізації у робочих приміщеннях. Запропоновано методи нормалізації та підтримки на нормативному рівні стабільної концентрації аероіонів в повітрі з урахуванням дії технічних засобів у робітничому середовищі.