Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 14
  • Документ
    Розрахунок на власні коливання пластинчасто-оболонкової конструкції нерегулярної структури за методом скінченних елементів
    (КНУБА, 2013) Легостаєв, А. Д.; Гречух, Н. А.; Яковенко, О. О.
    Наведені результати розв’язання задачі про власні коливання комбінованої нерегулярної конструкції, дискретна модель якої побудована на основі методу скінченних елементів. Розв’язок задачі виконано з використанням методу підконструкцій і редукованих моделей фрагментів.
  • Документ
    Узагальнені координати редукованих моделей в задачах динаміки оболонкових конструкцій нерегулярної структури
    (КНУБА, 2010) Легостаєв, А. Д.; Гречух, Н. А.; Яковенко, О. О.
    Викладено алгоритм розв’язання задачі про власні коливання оболонкових конструкцій нерегулярної структури, який ґрунтується на положеннях методу підконструкцій. Модель конструкції передбачає розділення її на окремі фрагменти по границям, які чітко визначають на стадії створення конструкції. В межах кожного фрагмента будується регулярна сітка скінченних елементів із забезпеченням співпадіння вузлів на границях суміжних фрагментів. Співвідношення МСЕ будуються у переміщеннях. За узагальнені координати рівнянь руху редукованої моделі конструкції прийняті конфігурації границь фрагментів і форми коливань їх внутрішніх областей, які уточнюються в ітераційному процесі визначення частот власних коливань, число яких і точність обчислення призначаються заздалегідь.
  • Документ
    Деякі особливості побудови дискретних моделей МСЕ в задачах динаміки пластинчато-оболонкових конструкцій
    (КНУБА, 2010) Легостаєв, А. Д.; Гречух, Н. А.; Яковенко, О. О.
    Створення скінченноелементних моделей пластинчато-оболонкових конструкцій передбачає їх опис за допомогою точкового каркасу. Раціональною вважається дискретна модель регулярної структури. Задача ускладнюється, коли потрібно побудувати сітку для конструкцій нерегулярної структури у якої є ділянки ступінчастої зміни товщини, дискретні ребра, вирізи і включення чужорідного матеріалу, тобто області з особливостями. В роботі запропоновано вписати названі нерегулярності в сіткову область дискретної моделі і присвоїти їм відповідний статус. Викладений алгоритм щодо побудови точкових каркасів континуальних об’єктів для круглої пластини та сферичної оболонки з використанням специфічних підходів. Аналіз результатів розрахунку пластини на власні коливання з дійсним і топологічним ребром підтвердив правомірність моделі з останнім. Це стало підґрунтям для використання такої моделі ребра для круглої пластини і сферичної оболонки. Виконано аналіз форм і частот власних коливань останніх.
  • Документ
    Коливання оболонкових конструкцій з приєднаними масами
    (КНУБА, 2012) Легостаєв, А. Д.; Гречух, Н. А.; Яковенко, О. О.
    Запропонована методика побудови скінченноелементних моделей з урахуванням нерегулярностей типу «приєднана маса» в задачах про власні коливання континуальних конструкцій. Регулярність сіткової області моделі забезпечується шляхом введення особливих СЕ, яким надається статус "включення". Обчислені значення частот власних коливань пластини з приєднаними масами порівнювались з тими, що отримані аналітичними методами
  • Документ
    Побудова співвідношень МСЕ для просторового попередньо напруженого скінченого елемента
    (КНУБА, 2009) Легостаєв, А. Д.; Гречух, Н. А.
    Передбачено побудувати співвідношення просторового скінченного елемента, який дає змогу створювати моделі як тонких, так і не тонких оболонок і пластин з одношаровою апроксимацією конструкції по товщині з використанням лінійного закону змінювання розв’язувальної функції в межах СЕ, що дасть змогу отримати задовільні результати при мінімальному числі невідомих. Спрощена апроксимація переміщень може привести до спотворення модуля пружності і коефіцієнта Пуассона. Для компенсації такого явища передбачені два прийоми: вводиться гіпотеза про постійність напружень, орієнтованих по нормалі до серединної поверхні, та враховується змінність геометричних параметрів по товщині оболонки.
  • Документ
    Побудова розрахункових моделей МСЕ різноманітних конструкцій при визначенні їх динамічних характеристик і напруженого стану від дії статичних і динамічних навантажень
    (КНУБА, 2011) Легостаєв, А. Д.; Гречух, Н. А.; Яковенко, О. О.
    Приведені результати розв’язання задач на власні коливання комбінованих конструкцій, отриманих методом скінченних елементів. Викладена суть алгоритму розв'язання задач динаміки, який побудований на основі методу підконструкцій і редукованих моделей фрагментів. Використовується універсальний тривимірний скінченний елемент, співвідношення для якого отримані в переміщеннях. Редукована дискретна модель фрагмента будується шляхом переходу до нових узагальнених координат – переміщеньбазисних вузлів, призначених з числа повного набору вузлів скінченноелементної моделі фрагмента.
  • Документ
    Створення засобів проектування оболонкових конструкцій
    (КНУБА, 2006) Легостаєв, А. Д.; Гречух, Н. А.
    Розглянуті засоби оцінки варіантів проектів, що надають можливість швидко виконувати багатоваріантні розрахунки на комп’ютерах, оснащених діалоговими засобами візуалізації отриманих результатів.
  • Документ
    Обчислення КІН в просторових тілах обертання при температурному навантаженні
    (КНУБА, 2006) Гречух, Н. А.; Пискунов, С. О.; Остапенко, Р. М.
    Проведено поширення методики обчислення коефіцієнта інтенсивності напружень прямим методом на основі напіваналітичного методу скінченних елементів на випадок температурного навантаження просторових тіл обертання.
  • Документ
    Деякі задачі динаміки оболонкових конструкцій
    (КНУБА, 2012) Легостаєв, А. Д.; Гречух, Н. А.
    Викладені положення стосовно реалізації алгоритму одночасних ітерацій в задачах про власні коливання складних оболонок, для яких застосований прийом екомпозиції на фрагменти. Розрахунок оболонок на змушені коливання передбачає перетворення рівнянь руху до нормальних координат – форм власних коливань фрагментів. Наведені співвідношення для попередньо напруженого скінченного елемента оболонки.
  • Документ
    Коливання пластинчастих конструкцій з урахуванням приєднаних мас, пружних в’язей і вирізів
    (КНУБА, 2009) Легостаєв, А. Д.; Гречух, Н. А.
    Викладені алгоритми розв’язання задач про власні коливання континуальних конструкцій з використанням редукованих скінченноелементних моделей, що дають змогу враховувати такі особливості конструкцій, як наявність приєднаних мас і пружність опор. Приведені результати розв’язання задач з урахуванням цих особливостей, які порівнюються з результатами, що отримані за допомогою інших методів