Управління розвитком складних систем

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/326

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 73
  • Документ
    Метод багатоаспектної класифікації для верифікації багатовимірних інформаційних моделей об'єктів генерального планування
    (КНУБА, 2020) Гончаренко, Т. А.; Міхайленко, В. М.
    Впровадження цифрових технологій в будівельній галузі вимагає перегляду підходів до інформаційного моделювання і планування території під забудову (ТПЗ). Необхідність інновацій до процесу генерального планування ТПЗ шляхом переходу від тривимірної моделі до об'єктно-орієнтованої багатовимірної інформаційної моделі спричиняє застосування нових інформаційних технологій у будівельному виробництві і у сфері контролю якості проєктної документації. В дослідженні визначено доцільність застосування методу багатоаспектної фасетної класифікації для здійснення верифікації інформаційної моделі ТПЗ та об’єктів генерального планування (ГП) на кожному етапі життєвого циклу (ЖЦ) об’єкта будівництва. Розглянуто п’ять етапів розроблення BIM моделі ТПЗ та виявлено вхідні і вихідні дані моделей об’єктів ГП для кожного етапу ЖЦ: концепція, проєкт, будівництво, експлуатація та реконструкція. Для класифікації верифікації інформаційних моделей об’єктів ГП визначено п'ять ознак, на підставі яких були сформовані відповідні фасети. Доведено, що наявність інструменту верифікації BIM-моделі ТПЗ на етапі будівництва для замовника є потужним інструментом управління, який допоможе вирішувати колізії і знаходити рішення, що впливають на подальший хід будівництва та його успішне завершення, а для майбутнього споживача будівельної продукції на етапі експлуатації стане запорукою безпеки побудованого об'єкта.
  • Документ
    Технологія адаптивної фільтрації зображення дефекту типу «тріщина»
    (КНУБА, 2010) Міхайленко, В. М.; Горда, О. В.
    Визначено актуальність та проведено аналіз проблем розв‘язання задачі ідентифікації об’єкта в оптичному діапазоні, які пов’язані з наявністю значного рівня зашумленням на реальних знімках, що обґрунтовує необхідність розробки адаптивного фільтру для розпізнання дефекту типу «тріщина». Визначено основні інформаційні компоненти та вимоги до адаптивного фільтру для ідентифікації дефекту типу «тріщина» за фотознімками та проведено огляд методів його реалізації.
  • Документ
    Методологічні аспекти автоматизованої оцінки знань в умовах дистанційного, модульного навчання точним наукам
    (КНУБА, 2010) Міхайленко, В. М.; Горда, І. О.
    Досліджено методологічні аспекти організації автоматизованого оцінювання знань, що вивчаються в рамках точних наук при дистанційному, модульному способі навчання. Показано, що в основі всіх методик автоматизованої оцінки дистанційного навчання лежить поняття текста, як комунікаційної одиниці в дистанційному викладанні і оцінюванні точних дисциплін.
  • Документ
    Декомпозиція задачі параметричної оптимізації в умовах невизначеності інформації
    (КНУБА, 2010) Полтораченко, Н. І.
    Розглянуто задачу параметричної оптимізації інженерної мережі при сепарабельній цільовій функції з дискретними та інтервальними змінними, які виражають невизначеність вихідних даних. Запропоновано декомпозицію математичної моделі задачі.
  • Документ
    Інтегроване технологічне середовище системи тестування для проміжного і підсумкового контролю знань студентів
    (КНУБА, 2010) Тесля, Ю. М.; Білощицька, С. В.; Безмогоричний, Д. М.; Синиця, В. Ю.
    Визначено проблему створення інтегрованого технологічного середовища системи тестування, яка міститиме не тільки засоби тестування студентів, але й засоби ідентифікації і верифікації осіб, що працюють в спеціалізованих комп’ютерних класах тестування. Наведено матричну структуру такого середовища.
  • Документ
    Задача параметричної оптимізації та нечіткі множини
    (КНУБА, 2010) Полтораченко, Н. І.
    Розглянуто задачу параметричної оптимізації інженерної мережі з дискретними та нечіткими змінними, які виражають невизначеність вихідних даних. Запропоновано алгоритм розв’язання сформульованої задачі.
  • Документ
    Локалізація дефекту типу «тріщина» на решітчастих, фрактальних та орнаментальних 2-D структурах
    (КНУБА, 2010) Горда, О. В.
    Запропоновано метод визначення розташування дефекту типу «тріщина» на регулярних поверхнях об’єктів будівництва за їх візуальним зображенням. Досліджена можливість застосування методу для решітчастих, фрактальних та орнаментальних 2-D структур.
  • Документ
    Аналіз та порівняння основних складових архітектурно-будівельних САПР
    (КНУБА, 2010) Бородавка, Є. В.
    Розглянуто структуру засобів САПР, що використовуються в процесі автоматизованого проектування будівельних об'єктів. Виокремлено основні складові цих засобів та досліджено їх взаємодію. Проведено аналіз та порівняння найбільш розповсюджених архітектурно-будівельних САПР та їх компонентів. Побудовано узагальнені моделі AEC CAD - засобів та засобів підтримки життєвого циклу будівельних об'єктів.
  • Документ
    Управління вищими навчальними закладами із застосуванням методів управління проектами
    (КНУБА, 2010) Білощицький, А. О.; Лізунов, П. П.; Лісневський, Р. В.; Лященко, Т. О.
    Запропоновано математичну модель управління вищими навчальними закладами (ВНЗ) за рахунок введення до її складу проектно-орієнтованих векторних технологій управління ВНЗ. Це дозволяє формалізувати цілі реалізації та процедурно-об'єктну структуру векторних інформаційних технологій у системах управління проектами ВНЗ.
  • Документ
    Перспективы использования методов теории вейвлет-преобразований для прогнозирования технического состояния Internet-серверов
    (КНУБА, 2010) Терейковская, Л. А.
    Рассмотрена проблема прогнозирования технического состояния Internet-серверов. Указаны недостатки существующих методов ее решения. Очерчены перспективы использования методов теории вейвлет-преобразований для прогнозирования параметров, определяющих техническое состояние Internet-серверов.