Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 34
  • Документ
    Історіографія регіонального в світовій та українській теорії архітектури
    (КНУБА, 2014) Дорожкін, О. В.
    Регіональне в теорії архітектурі є категорією, привнесеною політологією та орієнтованою на ілюстрацію відповідних поглядів на національне питання. Свідчень про свідоме застосування регіонального як ключової практичної категорії не виявлено. Позичання архітектурних форм із закордонних прототипів, широко поширене у світовій та вітчизняній історії архітектури, за усіх часів було поєднане із їх творчою інтерпретацією. Тому оригінальність архітектурних шкіл окремих країн та регіонів є безсумнівною незалежно від рівня їх автентичності. В Росії регіональне було полем для боротьби політичних метапартій слов’янофілів та западників, на Україні – засобом визнання або відкидання української нації. Така інтерпретація проблеми визначила більш принципову її тональність порівняно із європейською.
  • Документ
    Житлова архітектура Японії періоду Едо: тенденції впливу храмової і народної естетики
    (КНУБА, 2014) Шевцова, Г. В.
    Розглянуто основні тенденції впливу на парадну житлову архітектури Японії періоду Едо храмової (синто і буддизм) та народної архітектурної традиції, що кінець кінцем і сформувало «естетику простоти» і самобутність японської архітектури, як вона зараз розуміється у світі.
  • Документ
    Влияние Японии на застройку городов Китая в І половине ХХ века
    (КНУБА, 2015) Ли Шуань
    Проанализировано влияние японских архитекторов на формирование архитектуры стиля модерн в городах Китая (Циндао, Тяньцзинь, Харбин), анализируются здания японских архитекторов в стиле модерн.
  • Документ
    Морфологія візантійської архітектури в стильовому контексті середньовічного православ'я
    (КНУБА, 2015) Горбик, Олена Олександрівна
    Висвітлено роль візантійської архітектури в світовій історії, уточнено періодизацію стильового розвитку. Зазначено стильові риси візантійськоїВисвітлено роль візантійської архітектури в світовій історії, уточнено періодизацію стильового розвитку. Зазначено стильові риси візантійської ар- хітектури, морфологію архітектурних форм. хітектури, морфологію архітектурних форм
  • Документ
    Деконструктивізм та деякі прояви атектоніки в традиційних архітектурних стилях
    (2016) Кожевнікова, A. B.; Зиміна, С. Б.
    У статті досліджуються передумови становлення та розвитку стилю декоструктивізм, та деякі його прояви в стилях традиційної архітектури через атектоніку.
  • Документ
    Адаптація пам'яток архітектури для маломобільних груп населення: аналіз закордонного досвіду
    (КНУБА, 2016) Городецька, М. В.
    В статті аналізується закордонний досвід адаптації пам’яток архітектури для маломобільних груп населення, а саме засоби горизонтального та вертикального переміщення
  • Документ
    Прадавні японські святилища Синто: сенсографія, форма, конструкція
    (КНУБА, 2015) Шевцова, Г. В.
    В статті розглянуто особливості впливу сакральної сенсографії на форму і конструкцію прадавніх японських святилищ синто (VI-VIII ст.). Основну увагу приділено храмовим комплексам богині Аматерасу в Ісе та бога Оокунінуші в Ідзумо, що в повній мірі виражають відпочатковий антагонізм японської міфологічної космогонії та культурного менталітету.
  • Документ
    Дигітальна еволюція постмодернізма
    (КНУБА, 2015) Гнатенко, В. В.; Бармашина, Л. М.
    У статті викладено загальні відомості про новий стиль «параметрія», біонічний принцип формотворення та взаємозв‘язок дигітальної архітектури з природними формами. Розповідається про перші зразки віртуальної архітектури, зародження та розвиток стилю, використання параметричних форм у містобудуванні.
  • Документ
    Еволюція синтезу інформаційних структур в архітектурі
    (КНУБА, 2013) Трофимчук, С. М.
    У статті сформульовані типи відображення інформаційних комунікацій в архітектурні, визначено тенденції їх розвитку
  • Документ
    Проекти польських архітекторів для Лівії у 1970-80-х роках: інтерпретація модерністичної парадигми
    (КНУБА, 2016) Алджад, Р. М.
    У статті розглянуто основні напрями діяльності та внесок польських архітекторів у розробку проектів регіонального розвитку Лівії у 1970-80-х роках, планувально-просторову організацію середовища міст та створення їх архітектурного образу