Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 26
  • Документ
    Проблемні питання розвитку міського господарства в умовах нестабільного ринкового середовища
    (КНУБА, 2012) Денисенко, Н. О.; Мироненко, Т. В.
    Розглянуто актуальні проблеми розвитку територій в кризовий та посткризовий період. На основі узагальнення теоретичного та практичного вітчизняного і зарубіжного досвіду обґрунтовано рекомендації щодо підвищення конкурентоспроможності території.
  • Документ
    Основні принципи формування осередків для дітей з обмеженими можливостями
    (KNUCA, 2020) Дейнека, А.
    Актуальність даної теми тримає планку вже декілька років поспіль. Головним фактором, який вплинув на формування дитячих осередків є соціально-історичний чинник. На початку ХХ століття, у часи розвитку і розбудови суспільних сфер, середовище для розвитку і психологічної реабілітації дітей, змінило свій вектор. Стереотипні осередки, такі як, дитячо-юнацькі школи, будинки культури, клуби, замінили вузько спрямовані центри на сімейні розважальні центри, тематичні та розважальні заклади, і ін. Певні громадські заклади набували нових функцій в архітектурно-планувальній діяльності. Будівництво нових розважальних центрів, приватних закладів, стаціонарів, споруд громадського призначення стало одним з основних факторів для створення соціально необхідного простору для менших резидентів планети. Поєднання кількох функцій в одну архітектурно-просторову структуру, змогло створити новий простір комунікації суспільства.
  • Документ
    Проектний погляд на питання покращення взаємодії бізнесу, науки та влади в умовах України
    (КНУБА, 2012) Тесля, Ю. М.; Білощицький, А. О.
    Виділені проблеми взаємодії влади, бізнесу і науки на шляху розвитку економіки України. Показана необхідність застосування проектного підходу до удосконалення діяльності владних структур та організацій наукової сфери в напрямку створення необхідних для бізнесу умов функціонування та розвитку.
  • Документ
    До питання прогнозування динаміки розвитку містобудівних систем
    (КНУБА, 2011) Гоблик, А. В.
    Розглянута проблема містобудівного прогнозування, сформульовано першочергові завдання, спрямовані на її вирішення.
  • Документ
    Наукометричні бази: характеристика, можливості і завдання
    (КНУБА, 2014) Бушуєв, Сергій Дмитрович; Білощицький, Андрій Олександрович; Гогунський, Віктор Дмитрович
    Розглянуто особливості застосування міжнародних наукометричних баз даних. Визначено тенденції розвитку наукометричних баз.
  • Документ
    Метод дослідження розвитку композиції міського розпланування у просторі та часі
    (КНУБА, 2017) Дідіченко, М. О.
    Обґрунтовано порівняльний аналітично-графічний метод дослідження розвитку просторово-часової композиції міського розпланування, що розділено на 9 етапів, які забезпечують всебічний аналіз композиційних особливостей міста та надають структуроване підґрунтя для надання рекомендацій щодо прогнозування характеру подальшого містобудівного розвитку. Ефективність методу проілюстрована на аналізі розвитку композиції розпланування м. Відень, Австрія.
  • Документ
    Формування сучасної житлової забудови на вільних територіях (на прикладі м. Полтава)
    (КНУБА, 2018) Бублик, Ю. В.; Обідний, О. Б.
    Розглянуто основні принципи та прийоми формування сучасної житлової забудови на вільних територіях, на основі цього запропоновано планувальне вирішення мікрорайону у м. Полтава.
  • Документ
    Історія архітектурного факультету Київського національного університету будівництва і архітектури
    (КНУБА, 2015) Кащенко, О. В.; Слєпцов, О. С.; Кумейко, М. К.
    Розглянуто основні історичні віхи становлення архітектурного факультету Київського національного університету будівництва і архітектури з початку його заснування до сьогодення та перспективи розвитку факультету як складової університету.
  • Документ
    Розвиток просторово-часової композиції міста Києва
    (КНУБА, 2016) Дідіченко, М. О.
    У статті графо-аналітичним методом досліджується динаміка та причини розвитку просторово-часової композиції м. Києва на п’яти ключових історичних етапах.
  • Документ
    Сучасні тенденції розвитку просторово-часової композиції історичних міст
    (КНУБА, 2016) Дідіченко, М. О.
    В статті розглянуто ключову тенденцію розвитку просторовочасової композиції історичних міст – взаємопроникнення. Проводиться графоаналітичне дослідження розвитку розпланування європейських та українських історичних міст в рамках цієї тенденції.