Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 18
  • Документ
    Водні системи історичних парків, до питання принципового устрою
    (КНУБА, 2012) Рубан, Л. І.
    В статті на прикладі загальної планувальної структури та композиційної побудови історичних ландшафтних парків XVIII-XIX століть розкрите значення їх водних систем , що формуються на природних руслах річок та струмків , та виявленні фактори їх «енергонезалежності» .
  • Документ
    Система прибережних та водних територій в сучасній теорії та практиці містобудування і ландшафтної архітектури
    (КНУБА, 2017) Рубан, Л. І.
    Дослідженню трансформації системи «прибережна територія – природна водойма» в сучасній проектній практиці у зв’язку із новим поглядом на природні водні об’єкти в структурі міста, введенням нового об’єкту містобудівного та ландшафтного проектування - водних територій, подальшим удосконаленням архітектурно-ландшафтної організації прибережних та водних територій.
  • Документ
    Система прибережних та водних територій: вивчення контактної зони із застосуваням теорії нечітких множин
    (КНУБА, 2018) Рубан, Л. І.
    Висвітлюются особливості сучасного розвитку системи прибережних та водних територій та умови формування контактної зони поміж ними. В складі методичних положень архітектурно-ландшафтної організації прибережних територій, при розроблені планувального методу природно- гідрологічного захисту територій вперше застосовано математичний апарат теорії нечітких множин для вивчення контактної зони з можливістю визначення її планувальних параметрів.
  • Документ
    Сучасні підходи до оцінки історико-культурного потенціалу водних об'єктів
    (КНУБА, 2018) Рубан, Л. І.
    Розкриваються теоретичні основи методу визначення природних історико-культурних «еталонів-аналогів», як одного із можливих методів для визначення та уточнення історико-культурного потенціалу прибережних територій. Метод розроблено та запропоновано Автором в складі загальних методичних рекомендацій щодо архітектурно-ландшафтної організації прибережних територій (історико-культурний та туристичний блок) [1, 2, 3].
  • Документ
    Об’єкти відновлювальної енергетики водних територій (світові тенденції на початку 21 століття)
    (КНУБА, 2017) Рубан, Л. І.
    Робота присвячена дослідженню світових тенденцій щодо створення різноманітних об’єктів відновлювальної енергетики на водних територіях. У роботі надана характеристика проектів сонячних та вітрових електростанцій на воді, розкрито їх затребуваність. Визначені перспективні напрями енергетики на водних територіях, що пов ’язані із використання приливної енергії, енергії хвиль та енергії океанських підводних течій, проектування яких активізувалося останнім часом в світі. В роботі проаналізовано найсучасніший міжнародний проектний досвід за останні 5 років.
  • Документ
    Адаптаційна модель «блакитно-зеленої» інфраструктури міста
    (КНУБА, 2018) Рубан, Л. І.
    Стаття присвячена розкриттю суті адаптаційних заходів методичного підходу щодо архітектурно-ландшафтної організації прибережних та водних територій: основ планувального методу природно-гідрологічного захисту територій, формування контактної зони [1, 2], розроблення адаптаційної моделі «блакитно-зеленої» інфраструктури міста з типологією її структурних елементів.
  • Документ
    Психо-емоційні аспекти естетичного в теорії містобудування та ландшафтної архітектури
    (КНУБА, 2018) Рубан, Л. І.
    Стаття присвячена: узагальненню положень теорії містобудування та ландшафтної архітектури другої половини 20 ст., які стосуються напряму естетики містобудування; розгляду можливих емоційних переживань людини як естетичної оцінки витворів містобудівного та садово- паркового мистецтва при їх сприйнятті; необхідності вивчення закономірностей емоційного сприйняття архітектурно-ландшафтних об’єктів, в складі яких є присутнім водний компонент, для вирішення актуальних проблем містобудування та ландшафтної архітектури.
  • Документ
    Декоративні особливості феномену «води» для архітектурно-ландшафної практики сучасності: статика та динаміка рідини
    (КНУБА, 2017) Рубан, Л. І.
    Cтаття спрямована на вивчення декоративних особливостей феномену «води» в залежності від фізичного стану в сучасній теорії містобудування та ландшафтної архітектури. Головна увага в статті приділена вивченню та аналізу водного компоненту для архітектурно - ландшафтної практики як рідини. На основі узагальнення наявного світового проектного досвіду виявлено різноманіття композиційних засобів та прийомів щодо використання декоративних особливостей води в рідкому стані для архітектурно-ландшафтної організації міських територій. Розглянуто статичні та динамічні форми водного компоненту
  • Документ
    Архітектурно-ландшафтна організація прибережних територій: інформаційно-цифровий модуль (рівень та контроль)
    (КНУБА, 2017) Рубан, Л. І.
    Стаття присвячена методиці формування нового інформаційно-цифрового модуля у комплексній програмі архітектурно- ландшафтної організації прибережних територій, дослідженню можливостей та доцільності його використання при сучасному містобудівному плануванні та керуванні прибережними зонами у контакті із природними водними об’єктами. Розглянуто ситуація для Києва.
  • Документ
    Природно-гідрологічний метод захисту прибережних територій: окремі питання формування методологічного підходу на основі «блакитно-зеленої» інфраструктури
    (КНУБА, 2016) Рубан, Л. І.
    Стаття присвячена дослідженню можливостей та доцільності використання природно-гідрологічного методу захисту прибережних територій на основі «блакитно-зеленої» інфраструктури, який формує «базис» наступних планувальних рішень комплексної програми заходів щодо сучасної архітектурно-ландшафтної організації цих територій.