Опір матеріалів і теорія споруд

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/207

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 11
  • Документ
    Application of stiffness rings for improvement of operating reliability of the tank with shape imperfections
    (КНУБА, 2020) Lukianchenko, O. O.
    An efficiency of using of two stiffness rings for improvement of operating reliability of the tank with real shape imperfection at the action of combination load was evaluated. The computer model of the tank was constructed in the form of the thin cylindrical shell by of the program complex of finite element analysis. The tank stability problem under separate and joint action of surface pressure and axial compression was solved by the Lancosh method in linear formulation and as a nonlinear static problem by the Newton-Raphson method. The region of the tank failure-free work, which has the graphical presentation, confirmed the improvement of the tank wall stability due to the use of stiffness rings, especially in the area of surface pressure action.
  • Документ
    Дослідження умов динамічної стійкості в зонах комбінаційних резонансів при стохастичному параметричному навантаженні
    (КНУБА, 2006) Гончаренко, М. В.
    Динамічне навантаження часто являється визначальним при проектуванні будівельних споруд. При вивченні еволюції динамічних станів при зміні зовнішніх впливів важливою проблемою є дослідження стійкості цих станів. Зокрема при параметричному динамічному навантаженні конфігурація зон стійкості має складний вигляд, а резонанси, що збуджуються, іноді важко прогнозуються. Дослідження динаміки систем при стохастичному навантаженні мають значно меншу довершеність в порівнянні з подібними задачами при детермінованому навантаженні. Хоч випадковий характер є досить розповсюджений у динамічних процесах. При стохастичному параметричному навантаженні можуть проявлятися різні типи коливань, що характеризуються складними резонансами, зривом коливальних режимів, іншими ефектами.
  • Документ
    Скінченний елемент високого порядку для розрахунку плоских рам на стійкість
    (КНУБА, 2006) Фіалко, С. Ю.; Лумельський, Д. Є.
    Пропонується трьохвузловий скінченний елемент високого порядку для аналізу стійкості плоских рам. Для апроксимації нормального прогину використовуються ієрархічні функції форми, причому перші чотири, що належать до першого рівня ієрархії, є загальновідомими поліномами Ерміта, а в другому рівні ієрархії застосовуються специфічні поліноми четветого та п’ятого ступеня. Приведено чисельні результати, що ілюструють швидку збіжність.
  • Документ
    До розрахунку стійкості та коливань бурильної колони
    (КНУБА, 2006) Гуляєв, В. І.; Бєлова, М. О.; Горбунович, І. В.
    Ефективним способом проходки шахтових стволів і свердловин великого діаметра є використання бурильних установок роторного типу. Основною умовою підвищення якості проходки стволів і свердловин є проведення буріння із заданою рейсовою швидкістю та із забезпеченням вертикальності осі ствола. Невиконання цих вимог призводить до звичайних утрат енергетичних ресурсів і часу. Наприклад, для бурових установок роторного типу при проходці шахтових вентиляційних стволів відхилення осі ствола від вертикалі не повинно перевищувати 1м на 100м глибини.
  • Документ
    Нелінійна оптимізація топології просторових стержневих систем
    (КНУБА, 2018) Єгоров, Є. А.; Кучеренко, О. Є.
    Розглядається задача оптимізації топології просторової стержневої системи. Наведена модифікована напіввизначена задача математичного програмування, яка доповнюється додатковими інженерно-технічними критеріями, що висуваються до конструкції нормами проектування. Запропоновано алгоритм кусково-лінійної апроксимації, що дозволяє на основі площі перерізу стержня визначати необхідні для розрахунку геометричні характеристики, наведено алгоритм визначення форми перерізу стержня. Пропонується узагальнена схема розв'язання задачі оптимізації топології стержневої системи, наводяться приклади розв'язання оптимізаційної задачі для структурної плити.
  • Документ
    Вплив попереднього нагріву та зміни умов комбінованого закріплення контуру на стійкість і власні коливання пологих панелей при дії тиску
    (КНУБА, 2016) Кривенко, О. П.
    Вивчається вплив попереднього нагріву на втрату стійкості та власні коливання пружної пологої квадратної у плані сферичної панелі при комбінованому закріпленні контуру: одна частина контуру жорстко затиснута, інша має шарнірне опирання. Розглядається послідовна зміна одного типу кінематичних граничних умов на інший. Порівнюються два варіанти часткової заміни жорсткого затиснення контуру панелі на шарнірне опирання. На кожному кроці навантаження власні частоти і форми коливань панелі визначаються з урахуванням наявності попереднього напруження конструкції від дії статичного термосилового навантаження.
  • Документ
    Вплив нагріву на стійкість і власні коливання сферичної панелі при зміні умов комбінованого закріплення контуру
    (КНУБА, 2015) Кривенко, О.П.
    Вивчається вплив величини попереднього нагріву на втрату стійкості та власні коливання пружної пологої осесиметричної сферичної панелі при комбінованому закріпленні контуру: одна частина контуру жорстко затиснута, інша має шарнірне опирання. Розглядається послідовна зміна одного типу кінематичних граничних умов на інший.
  • Документ
    Стійкість і коливання бурильних колон з внутрішніми потоками рідини в каналах горизонтальних свердловин
    (КНУБА, 2015) Андрусенко, О. М.; Глазунов, С. М.
    У зв'язку з розробкою нових технологій видобутку вуглеводневих палив із сланцевих порід у нафтогазовій промисловості все більша увага приділяється задачам буріння похилих і горизонтальних свердловин. Специфіка процесів проходки таких свердловин полягає в тому, що на їх перебіг істотно впливають сили контактного і фрикційного взаємодії між поверхнею бурильної колони і стінкою свердловини, що виникають у таких випадках. У даній роботі поставлена задача про біфуркаційні випинання і малі згинні коливання бурильної колони, що обертається, яка лежить в каналі горизонтальної свердловини. З урахуванням сил тертя і додаткових реакцій в'язів виведені диференціальні рівняння, для яких побудовані розв’язки задач на власні значення про стійкість і вільні коливання колон скінченної й необмеженої довжини.
  • Документ
    Стійкість і власні коливання неоднорідних оболонок з урахуванням напруженого стану
    (КНУБА, 2015) Баженов, В. А.; Кривенко, О. П.; Легостаєв, А. Д.
    Робота присвячена проблемі розробки єдиної методології на основі ефективного чисельного аналізу задач стійкості та власних коливань широкого класу неоднорідних оболонок, як тонких, так і середньої товщини. У задачах про власні коливання враховується наявність попереднього напруження конструкції від дії статичних навантажень, що істотно впливає на спектр власних коливань і дає можливість визначати точки біфуркації та значення критичної сили при втраті стійкості за динамічним критерієм.
  • Документ
    Про один алгоритм розв’язання початково-граничних задач для рівняння нестаціонарної теплопровідності
    (КНУБА, 2015) Чибіряков, В. К.; Станкевич, А. М.; Мельничук, В. Ф.
    У даній роботі запропоновано для розв’язання диференціальних рівнянь задач теплопровідності використовувати метод скінченних різниць по часовій координаті та метод дискретної ортогоналізації С.Г. Годунова для кожного часового шару по просторовій координаті.