Опір матеріалів і теорія споруд

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/207

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 8 з 8
  • Документ
    Основні положення моментної схеми для напіваналітичного варіанта призматичного скінченного елемента
    (КНУБА, 2013) Баженов, В. А.; Гуляр, О. І.; Сахаров, О. С.; Шкриль, О. О.
    Наведені основні співвідношення просторової задачі теорії пружності для призматичних тіл в місцевій криволінійній системі координат. На основі основних положень моментної схеми скінченних елементів отримано співвідношення між переміщеннями, деформаціями і напруженнями.
  • Документ
    Врахування стану ґрунтів при визначенні напружень в основі фундаментів
    (КНУБА, 2007) Цимбал, С. Й.; Богославець, Н. М.; Шейхназарі, Х. Р.
    Наведено аналітичне вирішення щодо визначення характеру розподілу напружень в основі фундаментів з урахуванням стану ґрунтів. Отримані результати розподілу напружень в основі стовпчастих фундаментів порівнюються з напруженнями визначеними для ізотропного середовища.
  • Документ
    Методика розв’язання задачі про власні коливання пластин обертання змінної товщини
    (КНУБА, 2010) Чибіряков, В. К.; Жупаненко, І. В.
    Запропоновано методику розв’язання задачі про власні коливання пластин обертання змінної товщини, що реалізує комбінований двох-етапний чисельно-аналітичний підхід. Аналітичний етап розрахунку полягає в зниженні вимірності вихідних співвідношень динамічної задачі теорії пружності шляхом застосування узагальненого методу скінчених інтегральних перетворень по поперечній координаті та методу Фур’є по коловій координаті. Для чисельного розв’язання редукованої одновимірної задачі пропонується два альтернативних підходи, ефективність та збіжність яких перевірена при розв’язанні тестових задач.
  • Документ
    Аналіз змішаних скінченних елементів стосовно задач пружнопластичного деформування та механіки руйнування
    (КНУБА, 2012) Кобельський, С. В.
    В рамках змішаної проекційно-сіткової схеми МСЕ запропоновані нові тривимірні скінченні елементи для розв’язання просторових задач теорії пружності. Побудована змішана апроксимація полів переміщень-деформацій-напружень, отримані вирази для коефіцієнтів розв’язуючих матриць. Проведений порівняльний аналіз запропонованих елементів за результатами розв’язку ряду модельних задач.
  • Документ
    Метод прямих у просторовій задачі теорії пружності
    (КНУБА, 2011) Станкевич, А. М.; Чибіряков, В. К.; Шкельов, Л. Т.
    Методика зниження вимірності рівнянь плоскої задачі теорії пружності з подальшим розв’язанням одновимірної граничної задачі методом С.К. Годунова, запропонована в роботі [1], поширюється на тривимірну задачу. Всі перетворення суттєво використовують індексну форму запису,термінологію та основні формальні принципи тензорного числення. Отримано систему розв’язувальних одновимірних рівнянь та граничні умови загального вигляду. Поставлена гранична задача розв’язується високоефективним чисельним методом дискретної ортогоналізації С.К. Годунова.
  • Документ
    Збіжність першого та другого варіантів методу збурення форми границі в просторових задачах теорії пружності для тіл, обмежених неканонічними поверхнями
    (КНУБА, 2011) Чорнописький, Д. Г.
    Отримано розклад точного розв’язку осесиметричної задачі пружності про рівномірний розтяг-стиск середовища з еліпсоїдальною порожниною по степенях параметра, що характеризує її ексцентриситет. При цьому коефіцієнти розкладу точного розв’язку задачі в точності співпали з першими трьома коефіцієнтами при степенях параметра наближеного розв’язку, отриманого 1-им варіантом методу збурення форми границі, які визначають величину концентрації напружень на поверхні порожнини. Виконано порівняння числових даних коефіцієнтів концентрації напружень точного розв’язку задачі Ламе для оболонок, обмежених еліпсоїдальними поверхнями або близькими до них, з їх величиною отриманою згідно з наближеними розв’язками 1-го і 2-го варіантів методу збурення форми границі.
  • Документ
    Розв’язання задачі теорії пружності для круглих товстих плит при осесиметричній деформації
    (КНУБА, 2017) Гревцев, О. К.; Селіванова, Н. Ю.
    Отримано точний розв’язок рівнянь теорії пружності для круглих плит з осесиметричним навантаженням. Розглянута задача згину круглих плит, які перебувають під дією нормально доданих сил до будь-якого закону навантаження і з будь-якими типами їх опирання. Показано, що згин круглої плити під дією осесиметричного навантаження веде до зміни температурного поля.
  • Документ
    Про один варіант одновимірних розрахункових рівнянь для дослідження НДС нетонких пластин змінної товщини
    (КНУБА, 2018) Шорін, О. А.
    В статті розглядається узагальнення методу прямих на дослідження напружено-деформованого стану пластин досить складної форми, в постановці плоскої задачі теорії пружності (плоска деформація або плоский напружений стан), які раніше не розглядалися класичним варіантом методу прямих. Побудовано систему розрахункових рівнянь, поставлено граничні задачі, які передбачається розв’язувати ефективним чисельним методом дискретної ортогоналізації С.К. Годунова.