Опір матеріалів і теорія споруд

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/207

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Документ
    Застосування узагальненого методу скінченних інтегральних перетворень для розв'язання задачі про власні коливання неоднорідного порожнинного товстостінного циліндра
    (КНУБА, 2013) Жупаненко, І. В.
    З позиції просторової задачі теорії пружності досліджено власні вісесиметричні коливання неоднорідного товстостінного циліндра скінченної довжини при різних граничних умовах на торцях. Вихідні рівняння теорії пружності в частинних похідних узагальненим методом скінченних інтегральних перетворень зведено до задачі на власні значення для системи звичайних диференціальних рівнянь високого порядку, яку розв'язано стійким чисельним методом дискретної ортогоналізації спільно з методом покрокового пошуку. Достовірність результатів, отриманих по запропонованій методиці, досліджено при розв'язанні тестових задач.
  • Документ
    Частоти вільних коливань товстої шарнірно-опертої пластини
    (КНУБА, 2010) Жупаненко, І. В.; Станкевич, А. М.; Чибіряков, В. К.; Шкельов, Л. Т.
    З позицій плоскої задачі теорії пружності пропонується методика розрахунку частот власних коливань прямокутного в перерізі пружного тіла, що реалізує комбінований двоетапний чисельно-аналітичний підхід. На першому етапі розрахунку застосовується два альтернативні підходи, ефективність та збіжність яких перевірена при розвяз’анні тестових задач та порівнянні результатів.
  • Документ
    Власні коливання товстої кільцевої пластини
    (КНУБА, 2009) Жупаненко, І. В.
    Для розрахунку частот та форм власних коливань товстої кільцевої пластини вісесиметричної структури пропонується аналітично-чисельна методика, що реалізує проблено-орієнтований алгоритм і дозволяє з високою точністю отримувати розв’язок задач, індивідуалізованих за класами областей, видами впливів, характеристиками фізичних властивостей тощо.
  • Документ
    Дослідження власних коливань товстих пластин на основі дискретно-континуальної розрахункової моделі
    (КНУБА, 2011) Чибіряков, В. К.; Жупаненко, І. В.
    Для визначення частот власних коливань нетонких пластин реалізовано алгоритм розрахунку дискретно-континуальної розрахункової моделі, що враховує інерційні властивості об’єкта дискретно, а жорсткісні – континуально.
  • Документ
    Про один алгоритм розрахунку вісесиметричних коливань круглої пластини
    (КНУБА, 2007) Чибіряков, В. К.; Жупаненко, І. В.
    Пропонується алгоритм для розрахунку тонкої круглої пластини на динамічні впливи, в основу якого покладено методику динамічного розрахунку стержневих систем. Алгоритм базується на розрахунковій моделі, що є континуальною за жорсткісними властивостями та дискретною за інерційними.
  • Документ
    Методика розв’язання задачі про власні коливання пластин обертання змінної товщини
    (КНУБА, 2010) Чибіряков, В. К.; Жупаненко, І. В.
    Запропоновано методику розв’язання задачі про власні коливання пластин обертання змінної товщини, що реалізує комбінований двох-етапний чисельно-аналітичний підхід. Аналітичний етап розрахунку полягає в зниженні вимірності вихідних співвідношень динамічної задачі теорії пружності шляхом застосування узагальненого методу скінчених інтегральних перетворень по поперечній координаті та методу Фур’є по коловій координаті. Для чисельного розв’язання редукованої одновимірної задачі пропонується два альтернативних підходи, ефективність та збіжність яких перевірена при розв’язанні тестових задач.
  • Документ
    Методика визначення реакції круглих дисків на нестаціонарні впливи
    (КНУБА, 2011) Жупаненко, І. В.
    Для визначення реакції круглих дисків на нестаціонарні впливи реалізовано алгоритм розрахунку дискретно-континуальної моделі методом розкладу руху за власними формами коливань. Частоти і форми власних коливань визначаються двома альтернативними підходами. Ефективність та достовірність методики перевірена при розв’язанні тестової задачі і порівнянням результатів.