Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 12
  • Документ
    О едином континуальном гравитационно-электромагнитном поле
    (КНУБА, 2019) Симонов, Игор
    Відомо, що енергія будь-якого поля вносить вклад в гравітацію. Така енергетична залежність полів з урахуванням ємнісних властивостей системи розглядається як відображення існування єдиного фізичного поля. Показано, що векторний потенціал електромагнітного поля в розширеному експериментальному базисі електродинаміки, який враховує вплив ємнісних властивостей полів і простору, розкриває також існування і вплив гравітацій-ного поля. Сформульовано ідею використання єдиного континуального поля в побудові еле-ментів живої матерії у водних середовищах. Отримано рівняння для гравітаційної складової єдиного поля без використання ідеї викривлення просторів, і ця проблема вирішена в дусі під-ходу Фарадея-Максвелла. Це відкриває можливості для розвитку підходу до вирішення про-блеми впливу сукупності континуальних полів: гравітаційного і електромагнітного на форму-вання елементів живої матерії в водних середовищах
  • Документ
    Вплив архітектури на особистість в аспекті сенсорної депривації
    (КНУБА, 2019) Зиміна, Світлана Борисівна
    The article explores the aspect of sensory deprivation. A person can get into this state both physically and psychologically. The latter leads monotonous architecture. В статті досліджується аспект сенсорної деривації як особливий стан людини, до якого може призвести не тільки фізичне обмеження потоку нервових імпульсів, але й психологічний вплив одноманітної архітектури, в оточенні якої людина знаходиться протягом усього життя.
  • Документ
    Роль впливів у формуванні архітектурних стилей
    (КНУБА, 2012) Сингаєвська, Марія Андріївна
    Висвітлюються особливості формування та функціонування деяких історичних архітектурних стилей під впливом стильових характеристик попередніх епох.
  • Документ
    Пропорційний аналіз сучасних архітектурних об’єктів на основі «золотого перетину»
    (КНУБА, 2013) Василенко, Л. Г.; Сингаєвська, М. А.
    На основі «золотого перетину» в статті зроблена спроба співставлення історичних взірців авангарду і сучасних окремо взятих суспільно-громадських та адміністративних будівель м. Києва на предмет виявлення останніх елементів впливу конструктивістських принципів.
  • Документ
    Оптимізація динамічних параметрів руху мостового крана у режимі пуску : аналіз впливу кранового візка з гнучким підвісом
    (КНУБА, 2016) Човнюк, Ю.; Діктерук, М.; Комоцька, С. Ю.
    Проведена оптимізація динамічних параметрів руху мостового крана, працюючого у режимі пуску. З'ясований вплив параметрів кранового візка з гнучким підвісом вантажу. Запропонований динамічний критерій оптимізації руху системи, за якого на якість руху системи «вантажний візок- канат-вантаж» впливає співвідношення мас вантажу та візка, частоти власних коливань. Результати розв'язку наведені у вигляді графічних залежностей.
  • Документ
    Определение потенциала энергии в произвольной точке пространства от точечного источника энергии и его отражения
    (КНУБА, 2019) Мостовенко, А. В.
    Предложена геометрическая модель определения потенциала энергии в произвольной точке трехмерного пространства от точечного источника энергии и его отражения в экране, который представлен плоскостью общего положения, с учетом того, что не вся энергия от источника отражается в экране. Частично оставшуюся энергию экран поглощает.
  • Документ
    Виявлення ознак впливовості конструктивізму в сучасній архітектурі м. Києва
    (КНУБА, 2015) Сингаєвська, М. А.
    На основі візуального співставлення та методом «золотого перетину» в статті зроблена спроба порівняння історичних взірців авангарду і сучасних окремо взятих суспільно-громадських та адміністративних будівель м. Києва на предмет виявлення в останніх елементів впливу рис конструктивізму
  • Документ
    Cтруктура знань в мета-методології управління проектами
    (КНУБА, 2017) Тесля, Юрій Миколайович; Хлевна, Юлія Леонідівна
    Практика управління знаннями впровадження методології управління проектами не завжди є успішною. Першочергово це пов’язано з динамічністю створення, трансформування, розповсюдження й використання знань при впровадженні методологій управління проектами та тим, що знання виступають як вплив на процес впровадження методології управління проектами. Раціональне управління знаннями, як формалізованого класу впливів, сприяє дії оптимальної реакції системи управління на вплив та впровадженню оптимальної методології управління проектами. Пропонується розглядати області знань в розрізі деякої надбудови над методологією управління проектами у вигляді мета-методології управління проектами. Представлено процес використання запропонованих областей знань для впровадження конкретизованої методології управління проектами. Показано, що запропоновані області знань підвищують ефективність впровадження методологій управління проектами в практику діяльності проектно-орієнтованих підприємств.
  • Документ
    Ізолінії рівних потенціалів енергетичного поля на площині
    (КНУБА, 2019) Мостовенко, Олександр Володимирович
    Запропоновано геометричну модель фізичного поля, що породжується точковими джерелами енергії, з урахуванням впливу відстаней від точки поля до точкових джерел енергії на потенціали точок поля. Цей вплив залежить як від параметрів виду енергії, так і від параметрів середовища, де виникає фізичне поле. При цьому геометричною моделлю фізичного поля є чотиривимірний багатовид, де до трьох координат тривимірного простору додається четверта координата у вигляді потенціалу енергії кожної точки фізичного поля. Для наочності такий багатовид можна розшарувати на однопараметричну множину ізоповерхонь рівних потенціалів. Площинним аналогом ізоповерхні є ізолінія фізичного поля на площині з заданими джерелами енергії у цій площині. Визначено, що при одному джерелі енергії ізолінією є коло, центром якого є задане джерело. При двох джерелах енергії однакової потужності ізолінією фізичного поля на площині є еліпс з фокусами в заданих джерелах енергії. При числі джерел енергії 𝑛>2 ізолініями поля є криві, які є узагальненням поняття еліпс з числом фокусів більше двох.
  • Документ
    Стиль об’єкта при розробці дизайну предметно-просторового середовища ресторанних комплексів
    (КНУБА, 2012) Дудка, С.-Р.О.
    У статті розглянуто основі стилі, що використовуються при створенні дизайну інтер’єру і формуванні предметно-просторового середовища ресторанних комплексів. Виведено основні характеристики цих стилів та їх вплив на формування внутрішнього простору певного закладу.