Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 9 з 9
  • Документ
    Житлові будинки-квартали
    (КНУБА, 2013) Яблонська, Г. Д.
    Розглядаються питання формування житлового кварталу як проміжної структуроутворюючої ланки між «містом» і «житловим будинком». Еволюція житлової квартальної забудови. Причині, за якими, місто в ХХ ст. опинилось без кварталу, як форми ефективної організації простору міста. Сучасний досвід проектування житлових будинків-кварталів.
  • Документ
    Методичне удосконалення проектування, як стратегічно-тактичний засіб матеріалізації архітектури
    (КНУБА, 2017) Книш, В. І.; Яблонська, Г. Д.
    Розглядаються проблеми та задачі, що стосуються творення архітектурних об’єктів, в тому числі багатоквартирного житла, вирішення яких потребує розробки стратегії архітектурного проектування в цілому та удосконалення тактичних дій, що до її практичної реалізації в сучасних умовах України. Надано аналіз низки сучасних методик організації та проектування, застосування яких можуть удосконалити архітектурні рішення та вивести українську архітектуру на рівень розвинутих країн світу.
  • Документ
    Життєздатність і різноманітність житла
    (КНУБА, 2009) Яблонська, Г. Д.
    В статті розглядаються питання взаємозв'язку життєздатності системи ''житло" , її основних характеристик з рівнем різноманітності форм, типів , видів житла . Як гіпотеза, пропонується до розгляду поняття оптимальної різноманітності , що визначає можливість ефективного функціонування системи для забезпечення потреб суспільства в житлі.
  • Документ
    Сучасні тенденції вітчизняної практики будівництва багатоквартирного житла
    (КНУБА, 2018) Книш, В. І.; Яблонська, Г. Д.
    Розглядається сучасний стан проектування і будівництва багатоквартирного житла в Україні, зокрема м. Києва. Відстеженні негативні і позитивні тенденції архітектурно—урбаністичного розвитку житла, як у економіко-правовій, соціально-демографічній сферах, так і у функціонально-планувальному та об ’сктно-просторовому архітектурному проектуванні. Доводиться, що взаємна відповідність різнопланових характеристик системи «багатоквартирне житло» визначає ступінь досконалості, забезпечення затребуваності конкретним споживачем та його життєздатності у майбутньому.
  • Документ
    Архітектура українського бароко: акварелі, малюнки, креслення Дмитра Яблонського
    (КНУБА, 2020) Яблонська, Г. Д.
    Здійснено огляд науково-художнього видання «Архітектура українського бароко: акварелі, малюнки, креслення Дмитра Яблонського», що вийшло з друку в 2019 році, яке присвячене науково-художній діяльності 50-х років ХХ ст. архітектора Д. Н. Яблонського. Надано опис досягнень його діяльності, а саме, обстеження, фіксація та аналіз споруд XVII – XVIII ст. Лівобережної України та Придніпров‘я. Простежено вплив цих матеріалів на науково-дослідницьку роботу інших вчених та на відновлювальнареставраційні роботи пам‘яток доби Українського бароко. Наведена історія репресованого альбому «Порталы в украинской архитектуре», 1955 року видання.
  • Документ
    Специфіка стратифікації міського соціуму та особливості формування багатоквартирного житла в м. Києві
    (КНУБА, 2018) Яблонська, Г. Д.
    Актуалізуються питання взаємозв'язку процесів соціальної стратифікації та формування багатоквартирного житла в м. Києві за останні роки; сформульовані причини появи різних потреб і мотивацій, що пов’язані з житлом,; аналізується загальний сучасний стан житла та існуючих класифікаторів, класифікацій, нормативних документів, ситуація на ринку житлової нерухомості та причини «перманентної» житлової проблеми; виявлені неузгодженості між елементами системи «багатоквартирне житло»; окреслена специфіка стратифікації городян, запропонована гіпотеза «природної» взаємо відповідності процесів стратифікації міського населення та формування архітектурно-містобудівних рішень житла в м. Києві.
  • Документ
    Актуализация проблемы взаимоотношения "человек-пространство". Теоретическо- философские основы
    (КНУБА, 2017) Яблонська, Г. Д.; Коновалюк, А. В.
    В статье рассмотрены проблемы взаимодействия человека с пространством. Исследуется понимание пространства, которое предлагается базировать на теоретико-философских основаниях, где пространство воспринимается в разных категориях познания, разработанных в трудах М. Хайдеггера, В. Топорова, А. Лефевра, К. Линча, Э. Берна. Приведена общая схема-модель взаимодействия человека с онтологическим, социальным, психологическим пространством, а также с пространством текста и обитания.
  • Документ
    Простір ознак багатоквартирного житла
    (КНУБА, 2016) Яблонська, Г. Д.
    в процесі створення багатоквартирного житла проявляються характеристики і прийоми, які утворюють простір ознак об'єкта. Ступінь їх взаємної відповідності визначає якість, забезпечує затребуваність житла споживачем і його життєздатність в часі. Наводяться можливі варіанти економіко-правових і соціально-демографічних характеристик житла. Існуючу типологію пропонується розширити і доповнити функціональнопланувальними та об'ємно-просторовими способами і прийомами, які зустрічаються в сучасному досвіді проектування багатоквартирного житла
  • Документ
    Папарадигма загальноекономічної ефективності архітектури
    (КНУБА, 2008) Яблонська, Г. Д.
    В статті розглядаються питання загальноекономічного підходу до архітектури в цілому і її різних аспектів - архітектура як діяльність , архітектура як організація простору, архітектура як місце для процесів життєдіяльності, архітектура як матеріальне втілення , що потребує ресурсів , як до своєї реалізації та експлуатації . Висвітлюється питання архітектурної економіки , як відокремленої в сфері міждисциплінарних досліджень області практичної і теоретичної діяльності , пов‘язаної з науковим вивченням , проектуванням і експлуатацією архітектурних об’єктів побудованих на принципах економічної доцільності