Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Документ
    Застосування нейронних мереж у будівельних проектах
    (КНУБА, 2010) Цюцюра, Світлана Володимирівна; Теренчук, Світлана Анатоліївна; Єременко, Богдан Миколайович
    Виконання планів будівництва і термінів проведення будівельних робіт багато в тому залежить від правильної організації управління і оперативності керування будівельними процесами. Відсутність або нестача фінансових ресурсів призводить до зростання невизначеності виконання робіт по проекту. Подальший розвиток в таких умовах висуває на перший план аналіз факторів невизначеності, що супроводжують підготовку та інвестиційну фази проекту, для того щоб забезпечити мінімізацію ризиків на будівельній та експлуатаційних фазах проекту. Саме тому, розробка нових моделей і методів прогнозування ризиків, що базуються на інтеграції технологій штучного інтелекту з традиційними моделями і методами планування проектів, лишається актуальною.
  • Документ
    Засоби підвищення якості повітря робочих приміщень
    (КНУБА, 2010) Глива, Валентин Анатолійович; Бесараб, О. М.; Азнаурян, Ірина Олександрівна; Теренчук, Світлана Анатоліївна
    Якість повітря робочих приміщень є одним з основних показників стану виробничого середовища. При цьому пріоритетні параметри обираються в залежності від профілю підприємства з урахуванням переважних негативних чинників впливу на стан повітря. З розвитком сучасних технологій зростає кількість робочих приміщень, в яких велика кількість співробітників одночасно використовує комп’ютерне обладнання. Параметри мікроклімату у таких приміщеннях регламентуються сучасними нормативами [1]. До цих параметрів належать температура, відносна вологість та рухливість повітря, а також рівні позитивних і негативних аероіонів. Проте, наявність у приміщеннях персоналу і технічних засобів, крім наведених параметрів, значною мірою впливає на концентрацію у повітрі взважених частинок (аерозолів, дрібнодисперсного пилу тощо), кількість яких нормативами не регламентується, але суттєво впливає не тільки на здоров’я працівників, а й стабільність функціонування обладнання. Така ситуація викликає занепокоєння як у практиків-експлуатаційників та спеціалістів з безпеки життєдіяльності, так і у фахівців з проектування відповідних будівель і приміщень.
  • Документ
    Заходи підвищення надійності роботи комп'ютерного обладнання та безпеки персоналу в енергонасичених будівлях і спорудах
    (КНУБА, 2008) Глива, Валентин Анатолійович; Клапченкко, Василь Іванович; Теренчук, Світлана Анатоліївна; Левченко, Л. О.
    Досліджено основні чинники негативного впливу на людей нестабільності функціонування технічних засобів в умовах високої енергонасиченості будівель та надано практичні рекомендацій щодо його зниження.
  • Документ
    Формування теоретико-методичного підходу до розробки інструментального забезпечення стратегічного розвитку кластерних організаційних структур
    (КНУБА, 2018) Куліков, Петро Мусійович; Микитась, М. В.; Теренчук, Світлана Анатоліївна; Кожедуб, Сергій Анатолійович
    Досліджуються питання, що пов’язані з розробкою та впровадженням інтелектуальних систем підтримки прийняття рішень в процес проектування кластерних організаційних структур архітектурно-будівельної галузі. Система, що розробляється, призначена для вирішення задач моделювання результатів діяльності суб’єктів впровадження до і після інтеграції в кластер. Детально описано взаємодію системи з розробником інструментального забезпечення стратегічного розвитку підприємств, експертом і особою, що приймає рішення щодо вибору стратегії розвитку кластерних організаційних структур. Стратегія управління розробляється на основі системного аналізу результатів імітаційного моделювання.
  • Документ
    Застосування штучних нейронних мереж в системах підтримки судових будівельно-технічних експертиз
    (КНУБА, 2019) Куліков, Петро Мусійович; Пасько, Роман Миколайович; Плоский, Віталій Олексійович; Теренчук, Світлана Анатоліївна
    Проведено аналіз порядку проведення судових будівельно-технічних експертиз і експертних досліджень зі встановлення причин погіршення технічного стану приміщень, поряд з якими виконувались ремонтно-будівельні роботи. Роботу спрямовано на вирішення проблемних питань судових будівельно-технічних експертиз шляхом розробки інтелектуальної системи підтримки прийняття експертних рішень. При дослідженні системи основна увага приділяється аналізу штучних нейронних мереж, впровадження яких в підсистему нечіткого виводу надасть можливість скоротити час проведення судових будівельно-технічних експертиз. Надано приклад типового нечіткого правила, що відображає експертні знання у вигляді формалізованої текстової інформації. Обґрунтовано доцільність застосування в подібних інтелектуальних системах нечітких нейронних мереж адаптивної резонансної теорії категорії Cascade ARTMAP. Показано схему формування системи нечіткого виводу та схему формування бази правил в Cascade ARTMAP.
  • Документ
    Моделі та методи оцінки будівельних проектів в умовах композиційної невизначеності
    (КНУБА, 2019) Картавих, Сергій Миколайович; Теренчук, Світлана Анатоліївна
    Досліджено характер невизначеності, що супроводжує вибір найкращого будівельного проекту із множини прийнятних альтернатив, і надано класифікацію нечітких факторів, які найчастіше ускладнюють експертизу проектів. Проаналізовано причини виникнення невизначеності на етапах передпроектної підготовки і проектування. Формування інтегрального критерію оцінки будівельного проекту, в якому враховані дані минулих проектів, поточний стан предметної області, результати прогнозування та суб’єктивне ставлення особи, що проводить експертизу, пропонується здійснювати з урахуванням неформалізованих експертних знань. Інтегральний критерій утворюється з комбінації частинних критеріїв п’яти типів, які мають універсальну множину значень від 0 до 1. Для формалізації якісних частинних критеріїв оцінки будівельного проекту використовуються моделі і методи нечіткої математики. Формування інтегрального критерію на даному етапі досліджень лишається за експертами.
  • Документ
    Застосування системного геометричного моделювання до проектування енергоефективних архітектурно-будівельних кластерів
    (КНУБА, 2019) Микитась, Максим Вікторович; Петриченко, Антоніна Іванівна; Теренчук, Світлана Анатоліївна
    Розглянуто підходи системного геометричного моделювання до проектування енергоефективних архітектурно-будівельних кластерів. Синтез кластерних структур пропонується здійснювати шляхом узгодження характеристик кластера та його структурних одиниць на основі обчислювальних експериментів. При цьому модель кластера представляється у вигляді геометричної конструкції, яка формується з різних структурних одиниць різними методами геометричного моделювання. Наукова новизна роботи полягає в адаптації методу системного геометричного моделювання «під задачу» до задачі формування оптимальних кластерних структур архітектурно-будівельної галузі. Рішення щодо вибору оптимальної структури кластера приймаються експертами на основі порівняння ключових показників діяльності моделей, що синтезовані для заданих умов. Основним критерієм оптимізації є інтегральний ключовий показник енергоефективності. Практична значущість роботи полягає в обґрунтуванні оптимальної структури кластера на етапі проектування.