Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 37
  • Документ
    Висвітлення основних аспектів методики підготовки фахівців архітекторів в Україні та закордоном
    (2016) Кумейко, М. К.; Слєпцов, О. С.
    Розглянуто методичні аспекти підготовки архітекторів Київського національного університету будівництва та архітектури та Массачусетського технологічного інституту.
  • Документ
    Світовий досвід будівництва критих гірськолижних комплексів
    (2016) Ляшенко, Р. В.; Слєпцов, О. С.
    У статті розглянуто та систематизовано світовий досвід будівництва критих гірськолижних комплексів. Виявлено географічні особливості розміщення даних об’єктів та визначено перспективи будівництва критих гірськолижних комплексів в Україні. Проведений аналіз існуючого досвіду будівництва критих гірськолижних комплексів дозволить визначити типологічні особливості, а також особливості розміщення даних архітектурних об’єктів в структурі міста. Проаналізовано дані щодо архітектурно-технічних характеристик критих гірськолижних комплексів, їх склад, розміри, параметри схилу, архітектурні рішення, особливості організації інтер'єру та можливості функціонального насичення. Даний огляд світового досвіду допоможе в пошуку оптимальної моделі для проектування критих гірськолижних комплексів на території України.
  • Документ
    Архітектура музейно-виставкових авіаційних комплексів
    (КНУБА, 2016) Слєпцов, О. С.; Горова, Ю. О.
    В статті визначені та описані основні прийоми принципи проектування музейно-виставкових авіаційних комплексів як нового типу споруд. Зроблено ґрунтовний типологічний аналіз, на основі якого була запропонована номенклатура музейно-виставкових комплексів та наведена ймовірна мережа розповсюдження даного типу будівель на території України.
  • Документ
    Принципи організації торговельно-розважальних комплексів
    (КНУБА, 2016) Кіщенко, А. О.; Слєпцов, О. С.
    У статті наведені основні, на думку автора, тенденції в розвитку об'ємно-планувальних характеристик торговельно-розважальних комплексів. Ці тенденції пояснюють розуміння кінцевої моделі організації ТРК та засоби архітектурно-художньої виразності, що стало підставою для аналізу автором сучасних принципів побудови та організації торговельних споруд.
  • Документ
    Історія архітектурного факультету Київського національного університету будівництва і архітектури
    (КНУБА, 2015) Кащенко, О. В.; Слєпцов, О. С.; Кумейко, М. К.
    Розглянуто основні історичні віхи становлення архітектурного факультету Київського національного університету будівництва і архітектури з початку його заснування до сьогодення та перспективи розвитку факультету як складової університету.
  • Документ
    Містобудівні особливості розміщення вертодромів та гелікортів
    (КНУБА, 2015) Семироз, Н. Г.; Слєпцов, О. С.
    У статті досліджено містобудівні особливості щодо розміщення вертодромів та гелі кортів
  • Документ
    Нова візуальна медіа-активної архітектури
    (КНУБА, 2015) Трофимчук, С. М.; Слєпцов, О. С.
    В статті сформульовані особливості візуальності медіа-активної архітектури та визначені її характеристичні ознаки.
  • Документ
    Конкурсне проектування як метод навчальної підготовки студентів архітекторів
    (КНУБА, 2016) Слєпцов, О. С.; Щербаков, О. В.; Меженна, Н. Ю.; Русевич, Т. В.
    Стаття розповідає про участь та перемогу студентів та викладачів кафедри Основ архітектури і архітектурного проектування КНУБА у відкритому конкурсі, оголошеному Славутицькою міською радою на Ескізний проект пам’ятного знаку-символу у м. Славутич на честь реалізації Меморандуму про взаєморозуміння між урядом України і урядами країн «Великої сімки» та Комісією Європейського Співтовариства щодо закриття Чорнобильської АЕС.
  • Документ
    Архітектурний потенціал погінського паломницького центру в сакрально-туристичному просторі Прикарпаття
    (КНУБА, 2017) Голубчак, К. Т.; Слєпцов, О. С.
    Стаття аналізує перспективи та особливості функціонування паломницького центру у с. Погоня Тисменицького району Івано-Франківської області як потужного осередку духовності Прикарпаття. На основі аналізу історичних даних, а також існуючого стану території сформовано пропозиції щодо вдосконалення його архітектурно-планувальної організації та інфраструктури.
  • Документ
    Історія, сьогодення та перспективи кафедри Основ архітектури і архітектурного проектування
    (КНУБА, 2015) Слєпцов, О. С.; Горбик, О. О.; Ладан, Т. М.; Кумейко, М. К.
    Кафедра Основ архітектури і архітектурного проектування була утворена 1964 р. внаслідок ділення кафедри Архітектурного проектування, яка існувала на архітектурному факультеті від часу його заснування у 1930 р. Викладачами новоутвореної кафедри «Інтер’єру та меблів» були: Олег Олександрович Свєшніков – завідувач кафедри до 1971 р., доценти А. Я. Косенко, І. Є. Чернядьєв, М. Й. Кресальний, асистенти В. І. Соченко (з 1967 р.), Е. А. Більський, Л. А. Добровольський, Ф. Ф. Грачов, К. Г. Демура, В. А. Дзугаєв, Г. М. Синиця, Ю. Ф. Ларкін, І. Р. Наймушина, Л. В. Василенко, О. В. Заварова. Крім поглибленого студіювання нового напрямку спеціалізації («Інтер'єр»), педагоги кафедри долучались до викладання базових дисциплін – читали лекційні курси з типології житла (А. Я. Косенко), введення в спеціальність (К. Г. Демура), історії мистецтва та архітектури (Г. М. Синиця, згодом Ю. Ф. Ларкін). Активно велась наукова робота, захищались кандидатські дисертації; прикметним було функціонування при кафедрі лабораторії експериментального проектування, в якій проходили апробацію, розроблялись та впроваджувались в практичне проектування наукові та методичні здобутки кафедри.