Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 19
  • Документ
    Темпоральна модель архітектури італійського футуризму
    (КНУБА, 2016) Охрім, Х. А.; Лінда, С. М.
    Розглядається категорія художнього часу в архітектурі італійського футуризму як складова процесів смисло- і формоутворення. Досліджується темпоральна модель, сформована ідеологами футуризму на початку ХХ століття та її формальна репрезентація в архітектурний композиції і засобах художньої виразності, характерних для даного напряму
  • Документ
    Інтерпретація категорії часу в архітектурі
    (КНУБА, 2017) Охрім, Х. А.; Лінда, С. М.
    Стаття присвячена висвітленню питання репрезентації часових категорій в архітектурі на різних її рівнях - від фізичного, на якому будівлі існують як матеріальні об'єкти - до інформаційно-естетичного, на якому осмислений художньо час стає складовою утворення форми й змісту в архітектурній композиції.
  • Документ
    Боротьба із символами: зелений міст у Вільнюсі
    (КНУБА, 2015) Лінда, С. М.
    На прикладі дискусії навколо пам‘ятки архітектури тоталітаризму – Зеленого мосту у Вільнюсі – розглянуто проблему суперечливого та контроверсійного відношення до об‘єктів соцреалізму, які сьогодні трактують не лише як пам‘ятки архітектури, а як ідеологічні символи минулого – минулого, про яке не хочеться пам‘ятати.
  • Документ
    Історизм в системі архітектури : дуалізм процесу розвитку
    (КНУБА, 2014) Лінда, С. М.
    У статті явище історизму в архітектурі проінтерпретовано як частину бінарної пари «історизм в архітектурі» та «стиль в архітектурі» і показано, що обидві частини опозиції перебувають у взаємозв’язку та доповнюють одна одну у процесі розвитку системи архітектури.
  • Документ
    Категорія художнього часу в архітектурі чеського кубізму
    (КНУБА, 2016) Охрім, Х. А.; Лінда, С. М.
    У статті обговорюються основні концептуальні засади архітектури чеського кубізму в контексті їх зв'язку з відповідними фреймами хронотопу. Притаманні напряму прийоми художньої виразності та формотворчі фактори розглядаються через призму парадигми художнього часу.
  • Документ
    Ордер в архітектурних трактатах від античності до початку ХІХ століття
    (КНУБА, 2017) Павлова, А. В.; Лінда, С. М.
    На основі аналізу літературних джерел в статті розглянуто особливості розвитку ордера в архітектурних трактатах від моменту першого використання терміну «ордер» в період античності і до початку ХІХ століття. Визначено вплив трактату Вітрувія на подальший розвиток та формування теорії архітектурних ордерів в XV-XVIII ст. Крім того, встановлено зв'язок між теоріями та працями теоретиків архітектури, їх співпраця або полеміка, вплив творчості на послідовників.
  • Документ
    Принцип біоморфізму у лендформній архітектурі
    (КНУБА, 2017) Лінда, С. М.; Волинець, І. М.
    Природа працює за принципом спірального розвитку, який базується на постійному навчанні, адаптації та еволюції середовища і природних процесів. У проектуванні лендформної архітектури такий принцип має неабияку цінність, а саме: дає можливість будівлям розвиватися впродовж їх експлуатації; адаптовуватись до змін навколишнього середовища шляхом спостереження і постійного розвитку; беручи за основу природні процеси, виявляти та створювати нові технології, екологічні матеріали, а також застосовувати їх у проектуванні.
  • Документ
    Творчість Антона Попеля у контексті репрезентації ідеї "архітектури, що говорить"
    (КНУБА, 2015) Лінда, С. М.
    Розглянуто творчість А. Попеля у контексті однієї із найважливіших архітектурних парадигм другої половини ХІХ ст. – «архітектури, що говорить».
  • Документ
    Архітектура історизму ХVІІІ–ХІХ столітть : проблеми вибору і дихотономінізація творчості.
    (КНУБА, 2014) Лінда, С. М.
    У статті розглянуті проблеми архітектури історизму, які остаточно були концептуалізовані у ХІХ столітті: проблема вибору архітектурного прототипу та проблема «роздвоєння» творчого процесу на художню та практичну складові.
  • Документ
    Саморегульована система інтегрального простору в структурі начальних корпусів вищих навчальних закладів
    (КНУБА, 2017) Мартинів, О. О.; Лінда, С. М.
    Стаття присвячена детальному аналізу такого важливого елементу структури навчальних корпусів ВНЗ, як інтегральний простір. Визначено передумови виникнення, встановлено, розглянуто функціональне наповнення, а також зроблені висновки та сформовано дві моделі функціонального наповнення інтегрального простору.