Сучасні проблеми архітектури та містобудування

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/259

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 10
  • Документ
    Водні системи історичних парків, до питання принципового устрою
    (КНУБА, 2012) Рубан, Л. І.
    В статті на прикладі загальної планувальної структури та композиційної побудови історичних ландшафтних парків XVIII-XIX століть розкрите значення їх водних систем , що формуються на природних руслах річок та струмків , та виявленні фактори їх «енергонезалежності» .
  • Документ
    Адаптаційна модель «блакитно-зеленої» інфраструктури міста
    (КНУБА, 2018) Рубан, Л. І.
    Стаття присвячена розкриттю суті адаптаційних заходів методичного підходу щодо архітектурно-ландшафтної організації прибережних та водних територій: основ планувального методу природно-гідрологічного захисту територій, формування контактної зони [1, 2], розроблення адаптаційної моделі «блакитно-зеленої» інфраструктури міста з типологією її структурних елементів.
  • Документ
    Психо-емоційні аспекти естетичного в теорії містобудування та ландшафтної архітектури
    (КНУБА, 2018) Рубан, Л. І.
    Стаття присвячена: узагальненню положень теорії містобудування та ландшафтної архітектури другої половини 20 ст., які стосуються напряму естетики містобудування; розгляду можливих емоційних переживань людини як естетичної оцінки витворів містобудівного та садово- паркового мистецтва при їх сприйнятті; необхідності вивчення закономірностей емоційного сприйняття архітектурно-ландшафтних об’єктів, в складі яких є присутнім водний компонент, для вирішення актуальних проблем містобудування та ландшафтної архітектури.
  • Документ
    Декоративні особливості феномену «води» для архітектурно-ландшафної практики сучасності: статика та динаміка рідини
    (КНУБА, 2017) Рубан, Л. І.
    Cтаття спрямована на вивчення декоративних особливостей феномену «води» в залежності від фізичного стану в сучасній теорії містобудування та ландшафтної архітектури. Головна увага в статті приділена вивченню та аналізу водного компоненту для архітектурно - ландшафтної практики як рідини. На основі узагальнення наявного світового проектного досвіду виявлено різноманіття композиційних засобів та прийомів щодо використання декоративних особливостей води в рідкому стані для архітектурно-ландшафтної організації міських територій. Розглянуто статичні та динамічні форми водного компоненту
  • Документ
    Архітектурно-ландшафтна організація прибережних територій: інформаційно-цифровий модуль (рівень та контроль)
    (КНУБА, 2017) Рубан, Л. І.
    Стаття присвячена методиці формування нового інформаційно-цифрового модуля у комплексній програмі архітектурно- ландшафтної організації прибережних територій, дослідженню можливостей та доцільності його використання при сучасному містобудівному плануванні та керуванні прибережними зонами у контакті із природними водними об’єктами. Розглянуто ситуація для Києва.
  • Документ
    Природно-гідрологічний метод захисту прибережних територій: окремі питання формування методологічного підходу на основі «блакитно-зеленої» інфраструктури
    (КНУБА, 2016) Рубан, Л. І.
    Стаття присвячена дослідженню можливостей та доцільності використання природно-гідрологічного методу захисту прибережних територій на основі «блакитно-зеленої» інфраструктури, який формує «базис» наступних планувальних рішень комплексної програми заходів щодо сучасної архітектурно-ландшафтної організації цих територій.
  • Документ
    Проблеми сучасної архітектурно-ландшафтної організації прибережних територій (на прикладі проектної практики Лондону, Великобританія)
    (КНУБА, 2016) Рубан, Л. І.
    Стаття присвячена висвітленню проблем сучасної архітектурно- ландшафтної організації прибережних територій стосовно їх гідротехнічного захисту від високої води та подальшого ландшафтного планування узбережжя. Вирішення проблем великого мегаполісу показано на прикладі досвіду планування прибережних територій р. Темзи у Лондоні, Великобританія.
  • Документ
    Використання особливостей побудови ландшафту прирічкових територій в творчості архітектора В. Городецького
    (КНУБА, 2013) Рубан, Л. І.
    В статті на тлі загальної історії розвитку міста, характеристики унікальних київських ландшафтів вивчені дві роботи архітектора В. Городецького - римо-католицький костьол св. Миколая та усипальниця - мавзолей графа Вітте, що розташовані в долині літописної річки Либідь. Особлива увага приділена як стильовій єдності цих будівель, так і створенню між ними над долиною Либіді просторово-зорового зв’язку, що існував на початку ХХ століття. Розкрите значення річкових долин в формуванні міського простору.
  • Документ
    Структурні елементи комплексної зеленої зони міста «мікрорівня» як об’єкти ландшафтного проектування
    (КНУБА, 2012) Рубан, Л. І.
    В статті на тлі загальної класифікації та стислого опису міських об’єктів ландшафтного проектування детально розглянуті об’єкти «мікрорівня» та означена їх роль в формуванні комплексної зеленої зони міст.
  • Документ
    Нові наукові навчальні напрями в ландшафтній архітектурі
    (КНУБА, 2011) Панченко, Т. Ф.; Проценко, С. М.; Рубан, Л. І.
    В статті розглянуті сучасні проблеми ландшафтної архітектурної освіти та визначені напрями поліпшення учбового процесу.