Наукові статті

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/30

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Документ
    Розвиток екологічного менеджменту на підприємстві в умовах глобалізації економіки України
    (2017-08) Василенко, Леся Олексіївна; Жукова, Олена Григорівна; Березницька, Юлія Олегівна
    Статтю присвячено розвитку екологічного менеджменту на підприємстві. Завернуто увагу на складові екологічного менеджменту та його механізм. Проаналізовано основні завдання екологічного менеджменту та сформовано основні напрями ефективності функціонування екологічного менеджменту на підприємстві.
  • Документ
    Аналіз зарубіжного досвіду регулювання водокористування у контексті реалізації політики сталого розвитку України
    (2019-02) Василенко, Леся Олексіївна; Жукова, Олена Григорівна
    Одною з основних проблем сьогодення є постачання якісної питної води населенню. Водні ресурси відіграють значну роль в економіці будь-якої держави, а забезпеченість прісною водою характеризує економічне положення країни. Проблема нестачі питних ресурсів на сучасному етапі була та є надзвичайно гострою. Більше однієї людини із кожних шести у сучасному світі не мають доступу до достатньої кількості питної води (близько 1,1 млрд. чоловік), і більше двох із кожних шести людей не мають відповідних санітарних умов (2,6 млрд.). Нерівномірний територіальний розподіл водних ресурсів, висока водоємність виробництва, особливості міжнародної інтеграції (не на користь України), нераціональне використання, забруднення водних ресурсів, незадовільний стан систем господарськопитного водопостачання та погіршення технічного стану основних виробничих фондів водного господарства – гідротехнічних споруд призвели до зниження якості природних питних вод на території України. Однак, у будь-якому разі, економічний механізм водокористування базується на реалізації принципу платності і покриття всіх витрат, пов’язаних з управлінням водними ресурсами, їх розвитком та охороною. Незважаючи на це, вже досягнуто певного прогресу у реформуванні управління водогосподарським комплексом, проте залишаються проблеми, обумовлені недосконалістю системи управління. Всі великі і значущі для економіки України гідротехнічні споруди будувалися у радянські часи, сьогодні проводять лише реконструкції. Автори, досліджуючи це питання наводять інтегральну оцінку питної води централізованої системи водопостачання в країнах Європи та в Україні, проведений аналіз питного водозабору по хімічним показникам для міста Київ (водозабір р. Десна). В статті визначено основні проблеми, які стримують активний розвиток комунальних підприємств водопостачання України. Проведено аналіз основних механізмів регулювання процесів водокористування в країнах Євросоюзу, Україні та на основі цих досліджень розроблено пропозиції щодо удосконалення організаційно-економічного механізму, стимулювання раціонального використання водних ресурсів.
  • Документ
    Управління підприємством: засади та окремі функції в сучасних умовах
    (КНУБА : ДК Центр, 2019) Василенко, Леся Олексіївна; Федоренко, Станіслав Валентинович; Жукова, Олена Григорівна; Куліков, Петро Мусійович; Рижакова, Галина Михайлівна
    У монографії висвітлено основні засади та деякі функціональні особливості управління підприємством. Особлива увага приділяється формуванню та оцінці інноваційних стратегій. Окремим блоком розглядаються основні методичні підходи щодо підготовки кваліфікованого персоналу в умовах функціонування технологічних парків України, висвітлюються нормативні пропозиції з цих питань. Розраховано на наукових працівників, керівників, державних службовців, фахівців, менеджерів підприємств і фінансових установ, викладачів, аспірантів, студентів, а також широке коло читачів.
  • Документ
    Економічне обґрунтування схем знешкодженняхромвмістних стічних вод гальванокоагуляцією
    (Редакція журналу `Економіка та держава`, 2018) Василенко, Леся Олексіївна; Василенко, Олексій Анатолійович; Жукова, Олена Григорівна
    Стічні води, які містять шестивалентний хром найнебезпечніші води, вони скидаються у навколишнє середовище в недостатньо очищеному вигляді , що є проблемою міжнародного значення. В Україні, як і за її межами, стічні води гальванічних виробництв найбільш розповсюджені. Виробничі стічні води, забруднені кислотами, лугами та солями важких металів утворюються внаслідок хімічної та електрохімічної обробки металів та їх сплавів, а також при нанесенні гальванічних покрить. Загальний обсяг стічних вод, що скидаються вказаними підприємствами, складає в Україні біля 500 млн м3 на рік. У запропонований статі охарактеризовано гальванічне виробництво, вплив його стічних вод на навколишнє середовище. Перераховано існуючи методи очистки промивних вод, які містять хром шість (Cr6+). Наведено схеми очистки хромвмісних стічних вод. Проаналізовано, обгрунтовано недоліки методів та звернено увагу на їх якість після очистки. А також проведено аналіз їх економічної привабливості. Розглянуто кожен метод очищення окремо. Запропоновано техніко-економічні показники гальванокоагуляційного методу очистки промивних стічних вод від гальванічних виробництв. На основі досліджень зроблено висновки, згідно з якими у виборі схеми потрібно враховувати нове будівництво та реконструкцію існуючих споруд.
  • Документ
    Ecological evaluation of the man-caused impact on the headwater aquatic ecosystems of Zhytomyr region (case study the Gnylopiat river)
    (ІТГІП, 2018-12) Василенко, Леся Олексіївна; Жукова, Олена Григорівна; Гончаренко, Артем Вадимович
    The modern ecological state of aquatic ecosystems of headwaters of Zhytomyr region was researched and characterized for a long, chronological dynamics of water pollution was analyzed, and the main substance-pollutants have been identified. The given results indicate that the main volumes of substance- pollutants come into small aquatic ecosystems with insufficiently treated and untreated sewage.
  • Документ
    З’ясування причинно-наслідкових змін механізму біотичної саморегуляції гідроекосистем водного басейну р. Кальміус
    (Астрая, 2019) Василенко, Леся Олексіївна; Жукова, Олена Григорівна
    У колективній монографії з позицій міждисциплінарного підходу викладено результати досліджень агроекологічних особливостей і перспективи збереження, відновлення та раціонального використання природних ресурсів в сучасних умовах. Розглянуто питання щодо соціально-правових і еколого-економічних проблем та особливостей збереження, відновлення й раціонального використання природно- ресурсного потенціалу. Наведено проблеми та перспективи технологічних і технічних рішень щодо збереження, відновлення та раціонального використання природних і енергетичних ресурсів. Визначено напрями вдосконалення сучасних енергетичних систем з метою збереження та раціонального використання природно- ресурсного та енергетичного потенціалів. Колективна монографія є частиною НДДКР на тему «Концепція розвитку енергоефективних і енергонезалежних сільських територій задля зміцнення конкурентоспроможності національної економіки» Полтавської державної аграрної академії (номер державної реєстрації 0119U100028 від 10.01.2019 р). Розраховано на науковців, викладачів, керівників і спеціалістів органів державного управління, фахівців агроформувань, аспірантів, студентів і всіх, хто цікавиться питаннями збереження, відновлення та раціонального використання природних ресурсів в сучасних умовах
  • Документ
    Аналіз досліджень антропогенного впливу на атмосферне повітря та здоров’я людини
    (Київський національний університет будівництва і архітектури, 2019-11-29) Василенко, Леся Олексіївна; Жукова, Олена Григорівна
    В роботі предоставлена інформація щодо основних видів антропогенного впливу на атмосферу та здоров'я людини, причини зниження здатності до самоочищення атмосфери та параметрів від яких залежить ефективність.