Конференції

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/29

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 9 з 9
  • Документ
    Регіональна політика та місцеве самоврядування в Україні: історичний аспект
    (Бескиди, 2018) Пилипенко, Олександр Євгенійович
    Коріння місцевого самоврядування виходить з територіальної сусідської общини стародавніх слов’ян. Кожна община вела свої справи самостійно і в межах наявних матеріальних ресурсів. В період Київської Русі набуває розвитку громадянське самоврядування, яке розвивалось на основі звичаєвого права. Основним його елементом було віче.Для вічової організації управління характерним був чіткий розподіл повноважень між вічем та обраними органами. На вічах обиралися посадові особи, вирішувалися найважливіші фінансові питання (встановлювалися та розподілялися податки), питання війни і миру, здійснювали вищу судову владу. До відання війта та інших посадових осіб самоврядування належали судочинство, адміністративне управління, збір податків тощо. Суб'єктом міського самоврядування виступала міська громада, а сільського - сільська громада (верв).
  • Документ
    Шляхи модернізації механізмів і інструментів державного і регіонального управління в Україні
    (Бескиди, 2018) Воротін, Валерій Євгенович
    Концепція оптимізації системи центральних органів виконавчої влади, розпорядження Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 р. No 1013 – р, окреслює основну мету, цілі та напрямки реформування центральних органів виконавчої влади згідно зі Стратегією реформування державного управління до 2020 року. Практично дана Концепція конкретизує впровадження новітніх механізмів та інструментів державного управління, які закладені в Стратегії реформування до 2020 року. Визначено цільову організаційну структуру міністерств, цілі щодо оптимізації чисельності працівників та реформування системи оплати праці, а також основні кроки для реалізації Концепції.
  • Документ
    Етнічна регіоналізація в контексті децентралізації системи управління
    (Бескиди, 2017) Червеняк, Кристина Тарасівна
    Ідея децентралізації публічної влади реалізована у багатьох західних демократичних державах. Саме завдяки децентралізації ефективність системи управління у цих країнах піднялася на якісно новий рівень.В Україні можливість децентралізації влади обговорюється політиками і науковцями досить давно. Проте модернізація системи управління стала нагальною потребою тільки після подій в Криму та на Донбасі.
  • Документ
    Політико-правові пріоритети і принципи взаємоузгодженості регіональної політики і державної політики України
    (Бескиди, 2017) Іщенко, Микола Павлович
    Регіональна політика формується і реалізується в політико-правовому полі Конституції України та чинних законодавчих актів, дозволяючи впроваджувати свої пріоритети і принципи.
  • Документ
    Політико-правові засади регіональної політики України в умоваї об'єднання територіальних громад
    (Бескиди, 2017) Медвідь, Федір Михайлович; Курчина, Тамара Олександрівна; Твердохліб, Анатолій Іванович
    Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади на засадах децентралізації, концептуальні засади якої були схвалені у 2014 р., а практична реалізація розпочалась у 2015 р. виявилася однією з найрезультатніших та найпомітніших серед проголошених стратегічних реформ.
  • Документ
    Політичні засади формування регіональної політики : криза вітчизняної практики
    (Економічна думка, 2016) Гаврилюк, Каріна Карленівна
    Метою статті є визначення рівня задоволеності громадян України регіональною політикою, роботою місцевих органів влади, динаміки рівня довіри до місцевих органів влади різного рівня, вироблення рекомендацій щодо покращення роботи місцевих органів влади і відповідно зростання довіри громадян до них.
  • Документ
    Феномен еволюції громадянського спротиву в умовах розбудови сучасної регіональної політики України
    (Економічна думка, 2016) Булда, Оксана Анатоліївна
    Успіх розбудови самодостатньої європейської держави полягає у рівномірному забезпеченні розвитку всіх регіонів країни, якими б різними вони не були. За період незалежності Україна постійно зіштовхується з подвійним вибором, подвійними стандартами, однак завжди вважалась єдиною та неподільною країною. Україна є однією з найбільших країн Європи і це цілком логічно пояснює різноманітність, унікальність та неповторність кожного регіону, однак це також пояснює різницю у менталітеті, культурі, рівні освіти та розумінні стандартів життя громадян України в різних її регіонах.
  • Документ
    Політико-правові засади регіональної політики в умовах забезпечення національної безпеки України
    (Карт-Бланш, 2015) Медвідь, Федір Михайлович; Чорна, Марія Федорівна
    Політика регіонального розвитку України нині формується в умовах неоголошеної війни з Росією, яка спричинила окупацію частини території та економічні втрати, супроводжується погіршенням соціально-економічного становища, вимагає зовнішніх запозичень на відновлення економіки, масштабних витрат на ведення воєнних дій. Водночас Україна інтегрується в європейський цивілізаційний простір, що ставить перед національною регіональною політикою низку вимог. Децентралізація публічного управління має здійснюватися в інтересах громадян, у межах цілісного пакету політичних, економічних, соціальних реформ, спрямованих на перетворення України в сучасну європейську країну.
  • Документ
    Політолого-етнологічні аспекти реалізаційної динамізації основних конструктів області державної регіональної політики
    (Карт-Бланш, 2015) Варзар, Іван Михайлович
    Будь-яку сучасну проблему соціумо- і державотворення в Україні слід вписувати в контекст розпочатих двадцять років тому соціальних реформ, розглядати її у призмі такої суворої реалії. як "Україна - багатонародна країна і різноповерхова етносоціополітична конструкція" і, зрештою, корелювати з європейським вектором зовнішньополітичного курсу держави.