Конференції

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/29

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 10
  • Документ
    Феномен урбанізму в сучасних умовах
    (КНУБА, 2023) Балабан, Євген; Бойко, Сергій; Бондаренко, Віталій; Кубанов, Руслан
    Однією з провідних тенденцій розвитку сучасного світу є прискорення процесів урбанізації, що спричиняє значні зміни в бутті людини та суспільства. Міський спосіб життя формує тип особистості зі специфічними рисами та особливостями поведінки. Урбанізація є тим глибоким неоднозначно-багатогранним процесом, який характеризується не тільки кількісними змінами, стрімким збільшенням частки міського населення та інтенсивним формуванням поселенських міських структур. Процеси урбанізації активно і якісно впливають на всю структурно-просторову організацію життєдіяльності, зміну цінностей, соціальних ролей і стереотипів. Пріоритетним на законодавчому рівні задекларовано перехід до територіально спрямованої політики розвитку держави з особливим акцентом на міста й агломерації як центри економічного зростання, здатні поширювати свій вплив на прилеглі території та на розвиток регіону в цілому. Визнано необхідність забезпечення реального зв’язку стратегічних документів соціально-економічного та просторового розвитку територій, перенесення на рівень територіальної громади можливості самостійно визначати власні пріоритети розвитку відповідно до наявних ресурсів та економічного потенціалу співмірно для економічних, соціальних і екологічних потреб.
  • Документ
    Еколоічні проблеми великих міст
    (Бескиди, 2019) Пристайко, Валерій Володиирович
    В даний час в містах проживає більше половини населення Землі. Урбанізація, з одного боку, покращує умови життя населення, з іншого - призводить до витіснення природних систем штучним, забрудненням навколишнього середовища, підвищенням хімічного, фізичного і психологічного навантаження на організм людини. Урбанізація як історичний процес зростання ролі міських поселень досягла значних масштабів. Екологічний аспект урбанізації виражається в тому, що міста все більше концентрують всі види забруднення навколишнього середовища, надаючи прямий і непрямий вплив на значні території. Розвиток урбанізації призвів до формування зон активної взаємодії територіальних спільнот людей з навколишнім природним середовищем. Результатом цього є забруднення та деструктуризація компонентів природного середовища, насамперед за рахунок виробничої і комунально-побутової діяльності населення та погіршення природних умов життя людей, що негативно впливає на їх здоров’я.
  • Документ
    Модель комплексної системи моніторингу урбанізованого простору
    (Бескиди, 2019) Хропот, Сергій Григорович
    Обґрунтування структури та функціональних зв’язків між окремими елементами комплексної системи моніторингу урбанізованого простору.
  • Документ
    Правові аспекти забезпечення концепції політики сталого розвитку сільських територій
    (Бескиди, 2019) Ковальчук, Інна Валентинівна
    Структурні зміни в Україні відбуваються на тлі впливу таких чинників як урбанізація, технологічні зміни, підвищення значення збереження навколишнього середовища, посилення глобалізації та інтеграції у внутрішній та світовій торгівлі сільськогосподарською продукцією, зміною вимог споживачів до якості та безпечності сільськогосподарської продукції. Перелічені трансформаційні процеси не могли не вплинути на економіку та якість життя сільських територій.
  • Документ
    Урбанізація як світовий тренд : виклики для України
    (Бескиди, 2018) Федулова, Любов Іванівна
    Сьогодні процеси глобалізації не лише стрімко розвиваються, але й набувають нових форм та методів. Зокрема, заслуговує на увагу прояв нової хвилі зацікавленості вчених та політиків феноменом «глокалізації» ^Іоса^айоп, термін, що синтезує поняття «глобалізація» і «локалізація») в частині конвергенції інноваційних систем, мереж і секторів. Рушійними силами цього тренду є усе більш складні, нелінійні динамічні процеси створення, поширення і використання знань, які у результаті ставлять перед науковцями та практиками завдання переглянути способи і засоби виробництва, використання і відновлення знань, їх зберігання і доступу до них. Наприклад, транснаціональні корпорації презентують глокалізацію як стратегію, що передбачає створення нових виробництв в регіонах, або тактику підлаштування під потреби покупців і смаки споживачів конкретних територій.
  • Документ
    Роль та призначення приміської зони великого міста
    (Бескиди, 2017) Олійник, Валентина Дем'янівна; Хропот, Сергій Григорович
    Однією із характеристик сучасного процесу урбанізації є розвиток міських агломерацій. їх кількість постійно збільшується як і збільшуються самі агломерації. Глобальний процес еволюції агломерацій перетворює їх в урбанізований район, урбанізовану зону з формуванням мегаполісів. Міські агломерації, великі міста виступають «полюсами росту» соціально-економічного розвитку регіонів і країн. В їх межах чітко проявляються процеси ділової активності, виробничої, інвестиційної діяльності, що визначає стійкі тенденції саморозвитку міст, не дивлячись на механізми обмеження їх росту. Більш того в приміських зонах відбуваються активні трансформаційні процеси в соціальній, економічній, демографічній сферах [4]. Донедавна основною функцією приміської зони було життєзабезпечення міста.
  • Документ
    Урбанізація та сталий розвиток : можливості стратегічного планування
    (Бескиди, 2017) Коваленко, Андрій Олексійович
    Процеси урбанізації сьогодні суперечливо поєднуються з викликами, зумовленими необхідністю реалізації цілей, завдань та індикаторів сталого розвитку. Свою роль тут відіграє зміна характеру розвитку міст і сучасного змісту урбанізації.
  • Документ
    Виклики та фінансові ризики урбанізаційних процесів
    (Бескиди, 2017) Буряченко, Андрій Євгенович
    Минуле сторіччя ознаменувалося рекордними в історії людства темпами урбанізації.
  • Документ
    Міста Волині у складі Великого Князівства Литовського ХVI ст
    (Економічна думка, 2016) Бортнікова, Алла Василівна
    Місто в Середні віки і в ранній Новий час зазвичай було адміністративним і культурним центром відповідної території, осередком торгової і промислової діяльності, на його території діяли господарські суб’єкти різного підпорядкування, а міські жителі відрізнялись від інших соціальних груп не лише обсягом прав, але й характером праці, сферою професійних занять. Це вимагало відповідної правової регламентації й безпосередньо відбивалося на порядку міського управління, його структурі, функціях, характері зв’язків з інститутами державної влади.
  • Документ
    Регіоналізм і архітектурно-містобудівні проблеми урбанізації
    (Економічна думка, 2016) Тімохін, Віктор Олександрович
    Сьогодні, у різноманітних природничих і гуманітарних галузях знання та культури, таких як філософія та мистецтвознавство, соціологія та етнографія, економгеографія та історія, економіка і політика, архітектура та містобудування тощо, поняття «регіон» та його похідні за чисельністю посилань на ці терміни, мабуть, перевершують цитування таких загальновживаних понять як «середовище», «комунікація», «інформація», «урбанізація» тощо, народжених процесами глобального поширення масової культури постмодерністської доби. Очевидно, це пояснюється тим, що і в науці, і в мистецтві, і в релігії прагнення, з одного боку, до модерністської самодостатності, а з іншого – до постмодерністського «радикального еклектизму», призвели до, по-перше, досить розмитої універсальності термінів і понять регіоналізму, а по-друге, – до їх «заземлення» і, так би мовити, «регіоналізації» в конкретних галузях знання та культури.