Конференції

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/29

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Документ
    Особливості налагодження механізму державного нагляду і контролю за законністю рішень об’єднаних територіальних громад в Україні.
    (Бескиди, 2018) Манчуленко, Галина Дмитрівна
    Метою нашого дослідження став аналіз особливостей механізму державного нагляду і контролю за законністю рішень об’єднаних територіальних громад в Україні. В процесі дослідження ми не лише звернулись до вже існуючого законодавчого врегулювання цього питання, доробку українських науковців з дослідження цієї теми, а також охарактеризували сучасний процес написання законопроекту, ціллю якого є визначення системи контролю та нагляду за сформованими територіальними громадами.
  • Документ
    Територіальна громада : суть, проблеми та перспективи реформування
    (Бескиди, 2018) Мельник, Анна Олексанрівна
    Актуальність реформування територіальної організації влади назріла давно, адже чинний територіальний устрій України сформувався за відсутності самостійної методології й був адаптований до радянської командно-адміністративної системи управління.
  • Документ
    Ресурси органів місцевого самоврядування
    (Бескиди, 2018) Куйбіда, Василь Степанович
    В останні роки в Україні проголошено курс на здійснення модернізації сектора державного управління, процес якої, серед іншого, орієнтований на формування системи публічного управління. Запропоновані реформи розглядаються в якості « ...інструменту управлінського забезпечення реалізації економічної, соціальної, політичної та духовно-культурної модернізації України, досягнення належного рівня її національної безпеки, прискорення євроінтеграційного процесу, розкриття інтелектуального потенціалу української нації, створення умов для економічного розвитку на інноваційних засадах і, зрештою, утвердження європейських стандартів життя» [1]. У цьому контексті, на шляху пошуку ефективної системи управління на регіональному рівні на основі кращих європейських практик розвивається інститут місцевого самоврядування, намагаючись на практиці реалізувати ідею децентралізації влади як складову загального курсу реформ.
  • Документ
    Державна влада й місцеве самоврядування : управлінські аспекти взаємодії
    (Бескиди, 2017) Данильян, Олег Геннадійович; Дзьобань, Олександр Петрович
    Демократичний устрій базується на створенні такої системи влади й управління, за якої громадяни мають усі можливості для реалізації своїх прав і свобод. Держава і громадянське суспільство здатні забезпечити такі умови, якщо їхні інститути однаково сильні і врівноважені один одним.
  • Документ
    Державна влада і місцеве самоврядування : проблема єдності і протиріч у сучасних умовах формування державності
    (Бескиди, 2017) Головатий, Микола Федорович
    Державна влада і місцеве самоврядування - невід'ємний атрибут формування суверенної, правової, демократичної держави.При цьому між ними існує тісний взаємозв'язок та певні протиріччя, повязані головним чином, з функціональними ознаками.
  • Документ
    Проблемні питання об'єднання територіальних громад та шляхи їх вирішення
    (Економічна думка, 2016) Павлюк, Алла Петрівна
    До основних завдань, визначених Концепцією реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні належать реальне зміцнення самоврядування та надання громадам достатнього фінансового і матеріального ресурсу для вирішення завдань власного розвитку [1]. Зволікання з практичним впровадженням цих заходів вестиме до подальшого соціально- економічного занепаду багатьох територій та гальмування регіонального розвитку.
  • Документ
    Об’єднання територіальних громад: проблеми, рішення, перспективи
    (Економічна думка, 2016) Пільтяй, Катерина Юріївна
    Про децентралізацію згадується ще у Конституції Української Народної Республіки від 29 квітня 1918 року, у якій зазначалося:«не порушуючи єдиної своєї влади УНР надає своїм землям, волостям і громадам широкого самоврядування, дотримуючись принципу децентралізації» [5]. Майже сто років по тому, Україна стала на шлях розвитку створення спроможних громад, тобто шлях децентралізації. Основними завданнями децентралізації є досягнення оптимального розподілу повноважень між органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади на засадах субсидіарності та створення дієздатних територіальних громад як базової ланки адміністративно-територіального устрою.