Конференції

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/29

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Документ
    Особливості правового регулювання протидії хаотичній забудові : регіональний аспект
    (Бескиди, 2019) Мамонтов, Ігор Олександрович
    Характерним явищем сучасного недосконалого стану забудов територій є хаотичне будівництво, яке часом суперечить не тільки історико-культурним, ергономічним та соціально-демографічним вимогам до зведення об’єктів, а й екологічним стандартам та елементарним основам безпеки. Хаотичні забудови спричинили дисбаланс у функціонуванні населених пунктів, порушуючи рекреаційні об’єкти, такі як парки, сквери, міські зони відпочинку тощо. Дані тенденції набули системного характеру, що породило відповідну корупцію в контрольних органах, органах місцевого самоврядування та в цілому справляють комплексний негативний вплив на суспільні відносини.
  • Документ
    Поняття та зміст юридичної освіти у сфері будівельної діяльності: загальнонаціональний та регіональний виміри
    (Економічна думка, 2016) Мамонтов, Ігор Олександрович
    Європеїзація освіти в Україні, що охопила вітчизняні «виші» останніми роками, сконцентрована в основному на методичних аспектах викладання. Так, «Болонська система» створила умови часткового або повного вибору студентами навчальних дисциплін, екстраполювала кредитно-рейтингову систему та інші донедавна ноу-хау складові методик викладання у європейських ВНЗ. У той же час необхідно зазначити, що у багатьох європейських країнах система викладання у вищих навчальних закладах має суттєві відмінності. Наприклад, у Федеративній Республіці Німеччині у деяких ВНЗ однакові спеціальності викладаються за різними підходами, як-от юридичні дисципліни в університеті Гумбольдта, що у Берліні, та у мюнхенському Людвиг-Максиміліан університеті. Проте варто зауважити, що спільною і вкрай важливою ознакою комплексності системи викладання юридичних дисциплін у європейських, зокрема німецьких ВНЗ, є глибока спеціалізація майбутніх фахівців, побудована на осягненні фахових юридичних знань за ідеологемою: від загального до конкретного. Тобто європейський студент, обираючи найбільш практично корисні дисципліни, формує у своїх професійних навичках ті інструменти, які він буде використовувати на практиці у вузькоспеціалізованій сфері, створюючи таким чином якісну конкуренцію на ринку праці.
  • Документ
    Будівельне право як новий напрям підготовки юристів
    (Карт-Бланш, 2015) Мамонтов, Ігор Олександрович
    Сфера будівельної діяльності є складним комплексом суспільних відносин, у середовищі якого задіяні робітники і фахівці різних рівнів кваліфікації, матеріальні ресурси та здійснюється техногенний вплив на навколишнє середовище. Ці відносини регулюються законами та комплексом підзаконних нормативно-правових актів, які за родом свого регулювання складають галузь будівельного права.
  • Документ
    Структурні компоненти кодифікації будівельного права України
    (КНУБА, 2019) Мамонтов, Ігор Олександрович; Семко, Вадим Леонідович
    Динаміка розвитку будівельної галузі в Україні за останні роки засвідчує, що дана сфера правовідносин потребує систематизації законодавства з урахуванням різноманітних тенденцій, які характеризують як негативні, так і позитивні особливості правового регулювання
  • Документ
    Принципи кодифікації будівельного законодавства
    (КНУБА, 2018) Мамонтов, Ігор Олександрович
    Ефективність правового регулювання суспільних відносин буд-якої сфери у великій мірі залежить від основоположних принципів, що слугують фундаментом для надбудови юридичних конструкцій та механізмів, з яких складаються правові норми. Від оптимального поєднання з однієї сторони філософських, правових, соціальних та з іншої сторони теоретико-методологічних засад вираження правової ідеології залежить ефективність функціонування тієї чи іншої сфери законодавства. Фундаментальне значення принципів правового вираження системи регулювання має основоположне значення у процесі кодифікації будівельного законодавства України.
  • Документ
    Концептуалізація будівельного права як нової галузі у правовій системі України
    (КНУБА, 2017) Мамонтов, Ігор Олександрович
    Галузь будівельного права містить норми права, які регулюють сфери державного й господарського життя (зокрема, відносини у сфері будівельної діяльності), виникла на основі подальшого розвитку комплексних інститутів права, що утворюються на стику суміжних галузей права і користується режимами, які належать цим галузям. Окрім теоретичного розуміння будівельного права як окремої галузі, остаточне вирішення даної проблеми у осмисленні об’єктивності даного суспільно-правового феномену, може бути реалізоване шляхом комплексного системного дослідження джерел будівельного права та особливостей перспектив кодифікації правових норм, що регулюють суспільні відносини у сфері будівельної діяльності.