Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 12
  • Документ
    Поняття елементарної цілісної одиниці житлового середовища в теорії містобудування
    (КНУБА, 2011) Поперечна, О. О.
    Стаття присвячена розвитку уявлень про елементарні цілісні одиниці житлового середовища. Пропонуються нові підходи до проектування елементарних одиниць житлового середовища.
  • Документ
    Досвід використання арки в архітектурі
    (КНУБА, 2011) Бачинська, О. В.
    У статті розглядається поняття арки; якості арки, як архітектурного елементу; систематизований досвід історичного використання; сучасне вживання історичних форм арки.
  • Документ
    Спрямованність формування вищих навчальних закладів культури і мистецтв
    (КНУБА, 2013) Кіщенко, А. О.; Щербаков, О. В.
    Розглядаються питання, що виникають при формуванні вищих навчальних закладів(ВНЗ) культури і мистецтв. Формулюється концепція і визначається спрямованність організації простору такого типу будівель. Наводиться інтерпретація типологічної планувальної схеми вищого навчального закладу на прикладі існуючого об`єкту –архітектурного фа- культету Київського національного університету будівництва і архітектури.
  • Документ
    Концептуальні основи кінематичного аналізу лінійних дискретно-континуальних вібраційних систем: застосування інтегрального перетворення Лапласа
    (КНУБА, 2015) Човнюк, Ю.; Почка, К.; Кравчук, В.; Діктерук, М.
    За допомогою інтегрального перетворення Лапласа отримано інтегральне зображення розв'язку крайової задачі для однорідного хвильового рівняння із врахуванням зовнішнього та внутрішнього тертя з типовими граничними умовами. При цьому в крайові умови входять друга та перша похідна по часовій змінній, а також перша похідна по просторовій змінній. Досліджено спектр задачі, виписані її головні розв'язки. Для горизонтального та вертикального деформування прошарку вібросистемою використані відповідні реологічні моделі оброблюваного матеріалу.
  • Документ
    Концептуальные основы моделирования волновых процессов в транспортных потоках мегаполисов
    (КНУБА, 2017) Човнюк, Ю. В.; Чередніченко, П. П.; Диктерук, М. Г.; Остапущенко, О. П.
    Предложена математическая модель, позволяющая моделировать воз- никающие волновые процессы в транспортных потоках машин крупных городов и мегаполисов. Определены основные характеристики транспортных волн. Установлены условия их возникновения.
  • Документ
    Групова система населених місць, еволюція формування поняття
    (КНУБА, 2017) Яценко, В. О.
    Розглянуто формування поняття терміну «групова система розселення», наведено концептуальні пропозиції архітекторів з позиції освоєння території як окремого виду містобудівної науково-проектної документації.
  • Документ
    Класифікація сучасних торговельно-розважальних комплексів за різними ознаками
    (КНУБА, 2015) Кіщенко, А. О.
    В статті наведено класифікацію сучасних багатофункціональних торговельно–розважальних комплексів за величиною, планувальною організацією, за домінуючою функцією, композиційним, містобудівним, конструктивним та об’ємно-просторовим рішеннями.
  • Документ
    Новітні розробки архітектурної майстерні «ВІВ»
    (КНУБА, 2017) Вишинський, А. Л.; Горіна, А. О.
    Стаття присвячена творчості архітектурної майстерні «ВіВ» та архітектору, художнику Вишинському А.Л. Проаналізовані визначні проекти за останні роки діяльності колективу. Наведено яскраві приклади, які найкраще ілюструють творчість майстерні. Описано перед проектні пропозиції комплексу “Площа єдності” в м. Києві та розкрито особливості ідеї створення храму всіх конфесій.
  • Документ
    Циклічність активності концептуальної творчості в архітектурі (гіпотеза)
    (КНУБА, 2018) Весна, А. В.; Дубинский, В. П.
    У дослідженні вперше висунута гіпотеза про циклічність періодів активності концептуальної творчості в архітектурі. Запропоновано методи виявлення цих циклів, які засновані на розробленому методі аналізу історично значущих архітектурних концепцій і концептів, створених на їх основі. Висунуто гіпотезу про структуру концептуальних циклів і причини їх виникнення. У період з V ст. до н.е. по теперішній час виявлено чотири періоди активності створення архітектурних концепцій. Кожен з виявлених періодів є віссю зміни спеціальності і адаптації її до нових умов існування міст і архітектури.
  • Документ
    Київ-Пасажирський за 130 років
    (КНУБА, 2014) Юнаков, С.Ф.
    У статті розглядається історія розвитку проектування привокзальних площ, визначені особливості містобудівного, планувального і об’ємно-просторового формування комплексу та окреслені основні напрямки концепції розвитку.