Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 22
  • Документ
    Вплив промислової спадщини на атрактивність Львова та його приміської зони
    (КНУБА, 2011) Габрель, М. М.
    У статті досліджуються можливості та вплив промислової спадщини на атрактивність Львова та його приміської зони. Виділено елементи, які формують атрактивність попромислової спадщини та окреслено її унікальні ознаки.
  • Документ
    Міський простір як основа для 3д моделювання каркасних систем міста
    (КНУБА, 2012) Свобода, Д. Г.
    Розглянуто питання щодо 3д моделювання трудового каркасу у міському просторі, сформульовані основні проблеми і окреслені напрямки їх вивчення з урахуванням особливостей розвитку сучасного великого міста.
  • Документ
    Давні ідеальні міста, як перша спроба налагодити трудові зв’язки міста
    (КНУБА, 2013) Свобода, Д. Г.
    Розглядаються основні теорії формування трудових зв’язків давніх ідеальних міст.
  • Документ
    Трансформація малоповерхової забудови Львова: вистояти або зникнути
    (КНУБА, 2018) Дідик, В. В.
    Сьогодні Львів переживає будівельний бум. Генеральний план міста передбачає його ріст за рахунок вільних територій, територій колишніх промислових підприємств а також ущільнення житлової забудови уже існуючих мікрорайонів та кварталів. Простір малоповерхової забудови зазнає трансформації через розбудову і надбудову уже існуючих особняків і, аж до повної їх руйнації, будівництва на звільненій території багатоповерхівок. Це спотворює масштаб середовища та створює нестерпні умови для життя решти мешканців віллової дільниці. Непоодинокі випадки будівництва також і у паркових зонах. Тому нині стоїть проблема збереження історично сформованих кварталів малоповерхової котеджної забудови, як пам’ятки містобудівного мистецтва, архітектури та культури, а також як цінного елементу, який разом із системою міських садів і парків, утворює систему безперервного кільця відкритих територій міста.
  • Документ
    Влияние образного мышления на проектную практику архитектуры и градостроительства
    (2016) Сторожук, С. С.; Бычек, Л. В.
    В статье обозначена проблема использования образного мышления в проектной практике и его влияние на архитектурнохудожественное образование. Рассмотрены примеры его использования в современном мировом и учебном проектировании.
  • Документ
    Прийоми планувальної організації малих населених пунктів в умовах формування агрорекреаційного екорайону
    (КНУБА, 2016) Муха, Т. О.; Заніна, В. Г.; Овсієнко, Д. В.
    Розглядаються особливості планувальної організації малих населених пунктів в умовах формування агрорекреаційного екорайону. Розглянуті основні прийоми організації просторової структури поселень, проаналізовані архітектурно-композиційні, функціонально-планувальні, екологічні та комунікативні особливості цих прийомів.
  • Документ
    Управління розвитком міст
    (КНУБА, 2016) Міщенко, О. Д.; Чередніченко, П. П.
    Розглянуто навчальний посібник д.т.н., професора Клюшниченко Є.Є. «Управління розвитком міст», виданий для студентів спеціальності «Міське будівництво і господарство».
  • Документ
    Архітектурно-урбаністичний аналіз місць підвищеної кримінологічної небезпеки у м. Львові
    (КНУБА, 2016) Главацький, О. З.; Габрель, М. М.
    Висвітлено існуючий досвід щодо методики виявлення характеристик міського середовища, які негативно впливають на кримінологічну безпеку. Виділено окремі території м. Львова з високою концентрацією злочинів. Складено критерії їх оцінки відповідно до структури міського середовища. Досліджено існуючі просторові конфлікти і архітектурно-планувальні характеристики даних територій. Проаналізовано архітектурно-просторові аспекти, що негативно вливають на криміногенність середовища.
  • Документ
    Аналіз досвіду проектування вертикальних аграрно-рекреаційних комплексів
    (КНУБА, 2016) Муха, Т. О.; Дем’янчук, А. А.; Савченко, О. О.
    Розглядаються етапи розвитку та приклади досвіду проектування вертикальних аграрно-рекреаційних комплексів.
  • Документ
    Про динамічну природу містобудівної системи
    (КНУБА, 2015) Гоблик, А. В.
    Проведено аналіз еволюції поглядів на сутність та динамічну природу містобудівної системи. Розглянуто підходи до трактування сутності поняття «містобудівна система» послідовниками Теорії Складності Міст. Проаналізовано сутність поняття «містобудівна система» в рамках демоекологічної концепції.