Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Документ
    Система прибережних та водних територій в сучасній теорії та практиці містобудування і ландшафтної архітектури
    (КНУБА, 2017) Рубан, Л. І.
    Дослідженню трансформації системи «прибережна територія – природна водойма» в сучасній проектній практиці у зв’язку із новим поглядом на природні водні об’єкти в структурі міста, введенням нового об’єкту містобудівного та ландшафтного проектування - водних територій, подальшим удосконаленням архітектурно-ландшафтної організації прибережних та водних територій.
  • Документ
    Система прибережних та водних територій: вивчення контактної зони із застосуваням теорії нечітких множин
    (КНУБА, 2018) Рубан, Л. І.
    Висвітлюются особливості сучасного розвитку системи прибережних та водних територій та умови формування контактної зони поміж ними. В складі методичних положень архітектурно-ландшафтної організації прибережних територій, при розроблені планувального методу природно- гідрологічного захисту територій вперше застосовано математичний апарат теорії нечітких множин для вивчення контактної зони з можливістю визначення її планувальних параметрів.
  • Документ
    Адаптаційна модель «блакитно-зеленої» інфраструктури міста
    (КНУБА, 2018) Рубан, Л. І.
    Стаття присвячена розкриттю суті адаптаційних заходів методичного підходу щодо архітектурно-ландшафтної організації прибережних та водних територій: основ планувального методу природно-гідрологічного захисту територій, формування контактної зони [1, 2], розроблення адаптаційної моделі «блакитно-зеленої» інфраструктури міста з типологією її структурних елементів.
  • Документ
    Декоративні особливості феномену «води» для архітектурно-ландшафної практики сучасності: статика та динаміка рідини
    (КНУБА, 2017) Рубан, Л. І.
    Cтаття спрямована на вивчення декоративних особливостей феномену «води» в залежності від фізичного стану в сучасній теорії містобудування та ландшафтної архітектури. Головна увага в статті приділена вивченню та аналізу водного компоненту для архітектурно - ландшафтної практики як рідини. На основі узагальнення наявного світового проектного досвіду виявлено різноманіття композиційних засобів та прийомів щодо використання декоративних особливостей води в рідкому стані для архітектурно-ландшафтної організації міських територій. Розглянуто статичні та динамічні форми водного компоненту
  • Документ
    Декоративні особливості феномену «води» для сучасної архітектурно-ландшафної організації територій: вивчення твердого стану
    (КНУБА, 2017) Рубан, Л. І.
    Стаття спрямована на вивчення декоративних особливостей феномену «води» в залежності від фізичного стану, які ґрунтовно та комплексно не було досліджено в сучасній теорії ландшафтної архітектури. Головна увага в статті приділена вивченню та аналізу водного компоненту для архітектурно - ландшафтної практики у твердому стані: у вигляді криги та снігу, як одному із трьох можливих фізичних станів існування останнього. На основі узагальнення наявного світового проектного досвіду виявлено різноманіття композиційних засобів та прийомів щодо використання декоративних особливостей води у твердому стані на мезо- та мікро- рівнях архітектурно-ландшафтної організації територій. Вода у твердому стані розглянута як оточуюче середовище й композиційний фон, будівельний матеріал, емоційно-естетична форма та декоративний елемент довкілля.