Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Документ
    Декоративізм в архітектурі
    (КНУБА, 2020) Житкова, Наталія Юріївна
    В роботі розглянуто вплив досягнень науково-технічного розвитку пост- індустріального періоду суспільства на формування сучасних архітектурних стилів та їх естетичних якостей. Новітні конструкції та матеріали, сучасна інженерна інфраструктура надають нові можливості у функціональн,ому відношенні, але не завжди усвідомлені їх якості в естетичному контексті завдань архітектури . Відмова від декоративного нашарування скульптурного та графічного і мозаїчного походження не виключає необхідності пошуку нових естетичних сенсів та засобів. Питання форми і змісту супроводжує теорію та практику архітектурного проектування повсякчасно і має свої основоположні позиції, що стали класикою але й залишили сумнівні результати які потребують аналізу та оцінки. В роботі розглянуто питання необхідності визначення прогресивних сучасних рішень нової естетики, що дозволяє запобігати сумнівних епатажних рішень квазісучасної архітектури. Акцентовано увагу на роль декоративних прийомів вирішення завдань архітектури, як на найяскравішим засобі зосередити увагу не тільки на естетичних якостях будівлі, але і відобразити соціальні ідеологічні та культурні пріоритети часу, відображеного в архітектурі. Визначено актуальність адекватної оцінки активного вживання декору в містобудівному середовищі адже побудова гармонійного простору передбачає комплексний підхід . Розглянуто термін «декоративізм» та його прояви в архітектурі різних історичних періодів. Співставлено поняття «декоративізм» та «синтез мистецтв». Охарактеризовано особливості їх проявів в різних стилях. Акцентовано зв'язок проявів та змін стилів із соціально-історичними умовами, пріоритетами цінностей, що висуває суспільство. Розглянуто також прояви декоративізму в сучасних напрямах архітектури. Звернуто увагу на значущість критеріїв оцінки цього явища і саме тому – необхідність керуватися професійністю та сумлінням.
  • Документ
    Историко-культурная ценность здания института проблем эндокринной патологии им. В. Я. Данилевского, в контексте произведений Харьковского архитектора В. А. Эстровича
    (КНУБА, 2014) Семякин, Г. В.
    У статті на основі нових історико–архівних та історичних джерел обгрунтована історико-культурна цінність будівлі інституту ендокринної патології ім. В. Я. Данилевського. Виявлені критерії оцінки об'єкта архітектури епохи раннього модернізму розглянуті в контексті архітектурної практики харківського архітектора В.А. Естровіча 1920 – 1930-х рр., що дозволяє досить об'єктивно ідентифікувати пам'ятник для його включення до списку охоронюваних об'єктів культурної спадщини.
  • Документ
    Архітектурна просвіта та модернізація української традиції в архітектурі 20–30-х рр. ХХ ст.
    (КНУБА, 2016) Акмен, І. Р.
    У статті піднято c узбіччя повсякденних реалій радянського минулого питання архітектури часів політики «коренізації» 20–30-х рр., що демонструють становлення в українській архітектурі нових форм модерністської спрямованості, які стали наслідком українізації модерну рубежу ХХ ст. у формі національного романтизму. Теоретики і практики професії опинилися у центрі формування життєвого світу нового суспільства, в ідеології якого створення національної архітектури з первісних прототипів і запозичення семантичних образів традиційного житла не відповідало модерністському дистанціюванню і абстрагуванню сенсу. Напрямком архітектурної освіти, відповідної реаліям стилю, що зароджується, ідеологічний зміст «соцреалізму», розрахованого на глобальну уніфікацію творчого мислення і централізацію архітектурного процесу.
  • Документ
    Огляд результатів діяльності творців функціоналізму м. Чернівці
    (КНУБА, 2017) Юрійчук, Р. Д.
    В статті проаналізовано діяльність румунських архітекторів – прихильників функціоналістичної течії, що проектували в Чернівцях та інших містах країни.
  • Документ
    Формоутворення, як система в архітектурі авангарда 1920-30-х років ХХ століття
    (КНУБА, 2018) Волошин, О. В.; Буряк, О. П.
    У статті розглянуто історичний досвід створення пам'яток архітектури авангарду та модернізму ХХ століття. Їх системність у належності до певних архітектурних течій, а також формотворчі принципи та технологічні зобов'язання. Також в рамках цього було розглянуто закономірності розвитку промислової архітектури, як прецедент розвитку інтернаціонального типу архітектури-машини, найближчого ідеологічного родича конструктивізму.
  • Документ
    Харьковский цирк на набережной. Историческая преемственность типологии цирковых зданий
    (КНУБА, 2014) Семякин, Г. В.
    У статті виявлено особливості типології циркових будівель 1950-1970-років, які розглянуті у період переходу від індивідуального будівництва до проектів повторного використання і до типовими проектами будівель цирків. Застосування вантових монолітних залізобетонних покриттів є характерною особливістю архітектури будівель цирків, видовищних, торгових комплексів модернізму і може бути предметом охорони унікальних об'єктів.
  • Документ
    Архітектурна спадщина Волині міжвоєнної доби: проблема формування пам'яткоохоронної моделі
    (КНУБА, 2010) Михайлишин, О. Л.
    Анотація: в статті розглянуті актуальні проблеми збереження і охорони архітектурної спадщини Волині 1920-30-х років в контексті сучасної європейської та вітчизняної пам’яткоохоронної діяльності. Особливий акцент зроблено на методичних аспектах визначення архітектурної цінності об’єктів означеного періоду та формуванні концепції охорони пам’яток модерністичної архітектури.