Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Документ
    Стратегія вибору портфеля цінних паперів, подібного до ринку цінних паперів за поводженням
    (КНУБА, 2010) Мінаєва, Ю. І.
    Розглянуто стратегію формування портфеля цінних паперів на підставі методів ієрархічної кластеризації. Вказано на можливість використання для розв’язання задачі дендрограм. Зазначенощо сполучення кластерного аналізу з радичним аналізом дозволяє істотно спростити проблему математичного аналізу бінарних дерев (результат ієрархічної кластеризації). Наведено приклад.
  • Документ
    Вибір портфеля цінних паперів на основі моделі його відповідності ринку
    (КНУБА, 2011) Мінаєва, Ю. І.
    Розглянуто задачу вибору портфеля цінних паперів, подібного за поводженням до поводження ринку цінних паперів. Розв”язок поставленої задачі запропоновано виконувати шляхом побудови та порівняння бінарних матриць, що характеризують структуру ринку і обраного потрфеля. Наведено приклад.
  • Документ
    Інтелектуальні інформаційні технології в задачах формування портфеля цінних паперів
    (КНУБА, 2012) Мінаєва, Ю. І.
    Розглянуто стратегію формування портфеля цінних паперів на основі структурної близькості (відповідності) ринку і портфелю цінних паперів. Використано методи кластерного і р-адичного аналізу. Наведено приклад.
  • Документ
    Використання неархімедової метрики для розв’язання задач в умовах невизначеності
    (КНУБА, 2013) Мінаєва, Ю. І.
    Розглянуто нові способи врахування невизначеності, запропоновано розгляд основних понять теорії нечітких множин за допомогою неархімедової метрики. Для представлення нечітких чисел запропоновано використання р-адичних чисел. Наведено приклад.
  • Документ
    Застосування кластерного аналізу до визначення зон рівномірних переміщень протизсувних споруд
    (КНУБА, 2016) Хайлак, А. М.
    У роботі наведено результати експериментальних досліджень горизонтальних переміщень протизсувних споруд. На прикладі результатів геодезичного моніторингу за переміщеннями протизсувної споруди досліджено ефективність застосування кластерного аналізу для визначення зон рівномірних переміщень. Викладено основи кластерного аналізу та алгоритм кластеризації. Наведено основні, найбільш ефективні методи кластеризації. Досліджено різні методи кластеризації за матеріалами геодезичного моніторингу підпірної стінки у м. Києві. В рамках кожного методу перевірено ефективність застосування різних методів визначення відстаней або мір схожості об'єктів. Для якісного аналізу до кожного з критеріїв в межах різних методів кластеризаці побудовано дендрограми. В результаті аналізу для розгляданого об’єкта найбільш ефективними методами кластеризації визначено метод зв’язку віддалених точок та метод центроїдного зв’язку. Виявлено, що для кожного з цих методів результати кластеризації за різними мірами схожості є практично однаковими