Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 8 з 8
  • Документ
    Спрощена розрахункова оцінка сейсмостійкості будівель з використанням положень методу спектру несучої здатності
    (КНУБА, 2020) Хохлін, Денис Олексійович
    Згідно діючих ДБН передбачено можливість застосування нелінійного статичного розрахунку на основі методу спектру несучої здатності. Даний розрахунок изначається суттєвою спрощеністю у порівнянні з прямим динамічним методом, а також можливістю застосування у якості його альтернативи, враховуючи необхід- ність застосування прямого динамічного методу також й для будівель(споруд) класу відповідальності СС2. В той же час повноцінний нелінійний статичний розрахунок є також достатньо трудомістким та чутливим до можливих створення нелінійної моделі всієї будівлі. Сукупні положення розрахунків на сейсмічні впливи спектральним методом та нелінійним статичним розрахунком на основі (на основі методу спектру несучої зда- тності) згідно діючих ДБН дозволяє виконати другий (нелінійний статичний розра- хунок) з обгрунтованими спрощеннями щодо побудови графіку спектру несучої здатності конструктивної системи на основі результатів умовно лінійного спектрального розрахунку. В статті представлено пропонована методика такого розрахунку з відповідними поясненнями та обгрунтуваннями.
  • Документ
    Влаштування гідро- та теплоізоляційних шарів підлог багатоповерхової будівлі апеляційного суду в Києві
    (Знання, 2013) Старчук, Н. В.; Старчук, Я. В.; Романенко, В. В.
    Наведені дані з дослідження технології влаштування гідро- та теплоізоляційних шарів підлог багатоповерхової будівлі Апеляційного суду в Києві.
  • Документ
    Ефективність будівництва –це раціональний менеджмент, якість, енергозберігаючі технології
    (КНУБА, 2014) Савенко, В. І.; Аднан Абу Сал; Жук, А. А.; Кислюк, Д. Я.
    Наведено результати багаторічних досліджень та пошуків шляхів підвищення ефективності роботи будівельних організацій через удосконалення системи управління якістю і покращення якості продукції домобудівного комбінату, підвищення енергозберігаючих властивостей огороджуючих конструкцій житлових будинків на базі серії 111-161, комфортності житла та підвищення попиту на нього.
  • Документ
    Функції міських зелених насаджень та їх нормування
    (КНУБА, 2015) Коваленко, М. Г.
    Розглянуто класифікацію та функції зелених насаджень. Виділено фактори, що впливають на систему озеленення житлових районів і мікрорайонів. Обумовлено норми озеленення на одного жителя та коливання їх показників залежно від впливу різноманітних чинників.
  • Документ
    Розвиток системи категорій технічного стану будівель і споруд та їх конструкцій
    (КНУБА, 2019) Хохлін, Д. О.
    В даний час в Україні передбаче но використання 4-х категорій технічного стану будівель і споруд та їх частин, за виключенням, транспортних споруд, для яких використовують 5 категорій. Але при цьому 2 та 3 категорії тех нічного стану для транспортних споруд добре узгоджуються з 2 категорією для 4-хбальної системи. Слід відмітити, що різноманітних джерелах наявні також інші приклади викорис тання 5-ти категорії технічного стану замість 4- х, що свідчить про проблематичність детально- го покриття всіх випадків та особливостей тех- нічного стану лише 4-ма категоріями. В будівельній практиці можливо знайти до сить випадків, коли будівля(споруда) або її елемент фактично знаходиться у проміжному стані між базовими 4-ма категоріями, напри клад, маючи близькі до межі значення характе ристик (деформацій, несучої здатності тощо), або помітну негативну динаміку погіршення стану з переходом у гіршу категорію у корот костроковий період. Таким чином, ефективним є розглянути потенційне введення додаткових проміжних категорій технічного стану. В статті запропонований розвиток існуючої в Україні системи категорій технічного стану будівельних конструкцій та будівель і споруд в цілому шляхом збільшення їх кількості для підвищення ефективності та прозорості резуль татів обстежень.
  • Документ
    Ідеї та смисли у формотворенні архітектури будівель залізничних вокзалів
    (КНУБА, 2017) Рочняк, Ю. А.
    Досліджуються інтенції у формотворенні архітектури пасажирських споруд залізниць з огляду на соціальний та політичний контекст, виявляються найвиразніші з них і аналізується динаміка їхніх змін.
  • Документ
    Дослідження розвитку будівництва та експлуатація терасного житла
    (КНУБА, 2015) Копійка, С. В.; Слєпцов, О. С.
    В статті розглянуто розвиток будівництва та експлуатації терасного житла. У таблиці наведенно проаналізованний та систематизованний закордонний досвід проектування житла терасного типу.
  • Документ
    Функціонально-планувальна організація території навчально-виховного комплексу «дитячий садок – початкова школа»
    (КНУБА, 2014) Гомон, О. О.; Ковальский, Л. М.
    Стаття розглядає навчально-виховний комплекс як архітектурну споруду в комплексі з територією, з планувальною структурою самої споруди на ділянці та правильне розташування комплексу з ігровими та загальними майданчиками.