Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 9 з 9
  • Документ
    Міське садибне житло в Україні кінця XVIII– початку XXI ст.
    (КНУБА, 2013) Якубовський, І. В.
    Проаналізовані основні напрямки розвитку архітектури міського садибного житла України та визначене місце садибного житла у Львові на тлі українських тенденцій. Запропоновано напрямки збереження архітектури міського садибного житла.
  • Документ
    Будівлі, в яких ми живемо
    (КНУБА, 2018) Жовква, О. І.
    Розглядається питання формування житлових будинків (садиб) для представників творчих професій: митців, архітекторів, акторів, письменників. Наведені рекомендації стосовно оптимального функціонального складу, функціонально-планувальної організації житла із застосуванням ряду принципів, виявлено особливості архітектурно-планувальної організації та загальних композиційних рішень.
  • Документ
    Особливості планувальних вирішень садибних ділянок у Львові другої половини XIX - початку 30-тих років ХХ ст.
    (КНУБА, 2017) Якубовський, І. В.; Якубовський, В. Б.
    Проаналізовані основні напрямки планувальних вирішень садибних ділянок у Львові з кінця дев'ятнадцятого століття до тридцятих років двадцятого століття. Запропоновано класифікацію міського садибного житла за рядом критеріїв.
  • Документ
    Практика просторової організації сільської садиби на основі пріоритету господарської діяльності домогосподарств
    (КНУБА, 2017) Гнесь, Людмила; Пясецька, Оксана
    Приводяться дані проведених натурних обстежень та результати стихійної самочинної розбудови господарями власних садиб в житлових кварталах сільських поселень, запроектованих і реалізованих в період «розвинутого соціалізму» (у 70-80-х роках ХХ ст.). Виявлені і описані відмінні від загальноприйнятих в проектній практиці стійкі закономірності формування розпланувальної структури сільської садиби на базі домінування пріоритету господарської діяльності.
  • Документ
    Дослідження пам'ятки архітектури кінця XVIII - початку XIX ст. - палацу Тора Ланге в селі Нападівка, Липовецького району, Вінницької області
    (КНУБА, 2015) Смоляк, В. В.; Хороша, О. І.
    У статті досліджено етапи становлення, тенденції історичного розвитку та особливості архітектуро-планувальних рішень пам‘ятки архітектури та містобудування національного значення кінця ХVІІІ – початку ХІХ ст. – палацу в селі Нападівка, Липовецького району, Вінницької області. Проведено історико-культурний та архітектурно-містобудівний аналіз основних періодів розквіту та занепаду будівлі. Визначено стилістичні, планувальні та інтер‘єрні вирішення пам‘ятки. Розглянуто питання необхідності подальшого гідного збереження та реставрації садиби Вінниччини.
  • Документ
    Вплив релігії на формування сучасного сільського садибного житла
    (КНУБА, 2014) Колодрубська, О. І.
    У статті розглядається вплив релігії на формування сільської садибної забудови та проблеми організації сакральної зони у її структурі
  • Документ
    Особливості функціонально – планувальних вирішень у проектах садибних будинків для незаможних молодих родин
    (КНУБА, 2013) Горбик, О. Р.; Зайцева, В. Ю.; Редькіна, М. Г.
    в статті розглянуті питання функціонального зонування та планувальної структури сучасних малоповерхових житлових будинків для незаможних молодих родин в містах та селах України.
  • Документ
    Тенденції розвитку архітектури житла Луцька в контексті політичних та соціально-економічних змін XVII-XX ст.
    (КНУБА, 2010) Абрамюк, І. Г.
    Анотація: в статті аналізуються зміни у формуванні житлового середовища міста Луцька, що здійснювались протягом XVII – ХХ ст., під впливом політичних, економічних та соціальних факторів. Визначаються основні типологічні групи житлових будівель, їх планувальні та композиційні характеристики. Ключові слова: житло, садиба, будинок, політичні та економічні фактори.
  • Документ
    Индивидуальное городское жилище для Съерра-Леоне: способы объединения функциональных зон в единый комплекс
    (КНУБА, 2010) Бачинська, Л. Г.; Пайн, С. Г.
    Розглянуті особливості формування сформованого сучасного житлового фонду міст Сьєра-Леоне (на прикладі Фрітауну). Виявлено, що специфіка клімату, побуту та національних традицій сьєра-леонців сприяли опрацюванню типу міської садиби, складеної з двох рівноцінних частин: будинку та подвір’я, у якій будинок використовується вночі, а подвір’я – вдень. Наведені рекомендації щодо використання особливостей структури традиційного житла під час проектування сучасної малоповерхової забудови з комфортними умовами проживання. Ключові слова: Сучасний житловий фонд, малоповерхова міська забудова, садиба, житловий будинок і двір, структура житла.