Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 13
  • Документ
    До розвитку досліджень міських вулиць і доріг на техногенно-деформованих територіях
    (КНУБА, 2015) Пеньков, В. О.
    Розглянуто результати досліджень, виконаних у відповідності з програмою «Автомобільні дороги на техногенно-деформованих територіях» , дана оцінка сучасного стану проблеми, показано можливості, перспективи і напрямки подальших досліджень.
  • Документ
    Особливості формування багатоцільового кадастру
    (КНУБА, 2015) Пиркова, О. В.
    У результаті дослідження автором запропоновано метод формування багатоцільового кадастру як єдиної геоінформаційної системи, що дозволяє здійснювати постійний моніторинг за станом та рівнем використання різних видів ресурсів. Визначені підходи до формування багатоцільового кадастру шляхом забезпечення системної реалізації функцій земельного адміністрування.
  • Документ
    Огляд деяких методів апроксимації рельєфу
    (КНУБА, 2015) Островський, А. В.
    Розглянуто деякі методи апроксимації цифрових моделей рельєфу аналітичними функціями і статистичні методи.
  • Документ
    Аналіз засобів моделювання наборів профільних геопросторових даних містобудівної документації в ГІС
    (КНУБА, 2016) Максимова, Ю. С.
    Розглянуто особливості сучасних моделей організації даних в ГІС, визначено переваги використання об’єктно–реляційної моделі для розроблення та ведення містобудівної документації та основні принципи моделювання наборів профільних геопросторових даних в середовищі об’єктно-реляційних систем керування базами даних.
  • Документ
    Створення бази даних електронного каталогу класів об’єктів для наборів профільних геопросторових даних містобудівної документації
    (КНУБА, 2016) Максимова, Ю. С.
    Розглянуто принципи та методика реалізації бази даних каталогу класів об’єктів містобудівного кадастру, що входять до складу наборів профільних геопросторових даних у складі проектів генеральних планів міст.
  • Документ
    Модель бази метаданих для реєстрації комплектів містобудівної документації в системі містобудівного кадастру
    (КНУБА, 2017) Максимова, Ю. С.
    Розглянуто принципи реалізації та структуру бази метаданих для комплектів містобудівної документації та їх складових частин. Апробовано модель бази метаданих в середовищі об’єктно-реляційної сиcтеми керування базами даних PostgreSQL та геоінформаційної системи QGIS.
  • Документ
    GIS – технології як основа визначення територіальних ресурсів міської забудови
    (КНУБА, 2018) Бакун, К. С.
    Розглянуто поняття та можливості застосування GIS- технологій. Наведена скорочена модифікована типологія кварталів житлової забудови на прикладі міста Києва. Сформовані етапи формування спеціальної інформаційної бази та наведено алгоритм наповнення бази даних для розрахунку визначення потенційного територіального ресурсу для кожного обраного кварталу чи земельної ділянки.
  • Документ
    Застосування онтологічного підходу при створенні інструментів геоінформаційних систем на прикладі визначення температурних процесів на території України за даними космічної зйомки
    (ІТГІП, 2013) Вишняков, В. Ю.; Стрижак, О. Є.; Трофимчук, О. М.
    У статті розглянуті питання онтологічно розподілених інформаційних процесів. Описуються інструменти обробки космічних знімків з метою визначення температурних аномалій. На основі онтологічного моделювання визначаються класи тематичних об’єктів, які відносяться до процесу екологічного моніторингу. Визначаються засоби формування онтологічних описів у геоінформаційних доданках. Описується алгоритм інкапсуляції програмних засобів у середовище розподіленої інформаційної системи. Надається приклад побудови і застосування мережевого графу при роботі з розподіленими просторовими та семантичними інформаційними ресурсами і їх супроводу в середовищі геоінформаційної системи. Надаються технологічні характеристики системи, яка забезпечує семантичну інтерпретацію космічних знімків.
  • Документ
    Використання топографічних даних та радіолокаційної зйомки для оцінки стану зсувонебезпечних ділянок
    (ІТГІП, 2017) Дудар, Т. В.; Свіденюк, М. О.; Щербей, В. Я.
    У представленій статті розглядаються актуальні питання щодо розвитку зсувонебезпечних процесів правобережної частини м. Києва. На основі даних топографічних карт та радіолокаційної зйомки побудовано зображення поширення чинників активізації зсувних процесів, зокрема зображення пологості земної поверхні, карти перепаду висот, карти літології зони аерації та підземних вод, а також точкового навантаження забудов. Вплив чинників на активізацію екзогенних геологічних процесів продемонстровано на прикладі Придніпровської та Лаврської зсувних ділянок.
  • Документ
    Шляхи удосконалення системи умовних картографічних позначень для автоматизації підготовки містобудівної документації в ГІС
    (КНУБА, 2018) Лященко, А. А.; Максимова, Ю. С.
    Сформульовано вимоги до системи умовних позначень картографічної складової документації містобудівної документації. Запропоновано систему кодування умовних позначень для встановлення чіткого зв’язку між символами системи умовних позначень та кожним об’єктом містобудівної документації. Розглянуто класифікацію умовних позначень і засобів їх реалізації в геоінформаційних системах, на основі якої виконано оцінювання складності реалізації умовних позначень в геоінформаційних системах.