Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 13
  • Документ
    Использование научно-технического сопровождения в обеспечении безопасности и эффективности технических решений в строительстве
    (ДНДІБК, 2014) Фаренюк, Г. Г.; Маликов, С. В.; Галинский, А. М.; Кривошеев, П. И.
    В статье рассматриваются вопросы использования научно-технического сопровождения, основной целью которого является поддержка на всех стадиях строительства особых и уникальных строительных объектов с отличными от обычных свойствами и параметрами, а также условиями окружающей среды. У статті розглядаються питання використання науково-технічного супроводу, основною метою якого є підтримка на всіх стадіях будівництва особливих і унікальних будівельних об'єктів з відмінними від звичайних властивостями і параметрами, а також умовами навколишнього середовища.
  • Документ
    Проблеми подовження ресурсу існуючих будівельних об’єктів
    (ДНДІБК, 2013) Фаренюк, Г. Г.; Кривошеєв, П. І.; Шинкіна, О. С.
    Розглянуто проблеми подовження залишкового ресурсу об’єктів будівництва, в т.ч. житлових будинків. Показано актуальність необхідності оновлення нормативної бази будівельної галузі та розробки нормативних актів і нормативних документів щодо визначення залишкового ресурсу конструкцій та будівель і споруд в цілому.
  • Документ
    Стан та основні проблеми розвитку нормативної бази будівельної галузі України
    (ДНДІБК, 2016) Фаренюк, Г. Г.; Тарасюк, В. Г.; Бєлоконь, О. Л.; Шевченко, А. М.; Янушек, Н. Є.
    Наведено стан та основні проблеми розвитку нормативної бази будівельної галузі України, які обумовлюють необхідність та актуальність удосконалення нормативної бази в цій галузі
  • Документ
    Методи експериментального визначення показників теплової надійності конструкцій фасадної теплоізоляції
    (Знання, 2010) Фаренюк, Г. Г.
    Надається опис експериментальних методів визначення показників теплової надійності та довговічності теплоізоляційних виробів та стінових конструкцій з фасадною теплоізоляцією, що дозволяє здійснювати кількісну оцінку експлуатаційних властивостей огороджувальних конструкцій будинків житлового та громадського призначення.
  • Документ
    Oцінка інтегральних характеристик матеріалів залізобетонних конструкцій методом поверхневої хвилі
    (2018) Вусатюк, А. Є.; Фаренюк, Г. Г.
    Основою методу оцінки інтегральних характеристик матеріалів будівельних конструкцій є параметри поверхневої хвилі акустичного діапазону частот при збудженні коливань в конструкції імпульсним навантаженням. Метод поверхневої хвилі є складним методом за теоретичними рішеннями, технікою вимірювань, способами обробки інформації, подальшою її інтерпретацією. Але така складність виправдана перевагами в отриманні інтегральних характеристик матеріалів будівельних конструкцій. Інтегральною акустичною характеристикою пласкої конструкції (плити) є швидкість поверхневої хвилі (хвилі Релея). Аналіз та порівняння форм теоретичних і експериментальних дисперсійних кривих дозволяє оцінити однорідність будівельної конструкції по товщині, а також визначити цю товщину. Для практичної побудови експериментальних дисперсійних кривих розроблений ефективний метод вимірювань фазової швидкості при імпульсному збудженні згинальних хвиль у будівельних конструкціях. Проаналізовано задачу розповсюдження пласкої гармонічної хвилі Релея на границі твердого ізотропного ідеально пружного півпростору з вакуумом, що може бути використана для визначення механічних властивостей матеріалів залізобетонних плит. Визначено хвильове число і розраховані напруження і зміщення у хвилях Лемба в будь-якій точці плити. Для побудови дисперсійних кривих був використаний математичний пакет Mathcad 13. Побудова дисперсійних кривих проходить у три етапи: для заданих значень швидкості повздовжніх і поперечних хвиль з бікубічного рівняння визначається швидкість поверхневої хвилі Релея; обирається послідовність значень змінної x, для яких відносно фазової швидкості с розв’язуються відповідні рівняння; за отриманими при виконанні попереднього етапу значеннями фазової швидкості с будується дисперсійна крива. Показано, що значення швидкості хвиль Релея має нелінійний зв’язок з механічними властивостями матеріалів плит. За швидкістю спадання дисперсійних кривих можна оцінювати величину товщини залізобетонних плит. Коефіцієнт Пуассона та щільність бетону практично не впливають на характер дисперсійних кривих. Якщо при чисельному моделюванні реальної плити деякі вхідні параметри невідомі, можна приймати їх рівними їхньому середньостатистичному значенню. Максимальне відхилення як швидкості хвиль Релея, так і інших точок дисперсійної кривої в такому разі не перевищує 4%.
  • Документ
    Боротьба з корозією металів екологічно чистими засобами і технологіями
    (КНУБА, 2014) Висоцька, Л. М.; Савенко, В. І.; Савенко, С. С.; Фіалко, Н. М.; Фаренюк, Г. Г.; Кислюк, Д. Я.
    Корозія приводить до мільярдних збитків щорічно, які полягають у виведенні з ладу виробів і машин з металу, а також у витратах по захисту і відновленню металевих виробів. Дослідження процесів корозії дає основу стверджувати, що надійний захист від корозії це в першу чергу правильна підготовка поверхні і тільки потім якісний шар герметиків, фарб або інших типів покриття. Екологічно чиста речовина рослинного походження запатентована і випробувана з назвою «Консервант-модифікатор перетворювач-ґрунт іржі «КОНТРАСТ» є ефективним засобом блокування джерел (іржавіння) корозії і підготовки поверхонь до захисних покриттів.
  • Документ
    Геометрические вопросы изменения № 1 ДБН В.2.6-31:2006 «Тепловая изоляция зданий»
    (КНУБА, 2013) Сергейчук, О. В,; Фаренюк, Г. Г.
    Целью статьи является анализ геометрических задач, возникших в процессе работы над Изменением № 1 ДБН В.2.6-31:2006.
  • Документ
    Наукові основи нормативного забезпечення енергоефектнвності будівельних об’єктів
    (КНУБА, 2010) Фаренюк, Г. Г.
    Аналізуються методологія побудови нормативної бази України в області забезпечення енергоефектнвності будівельних об’єктів. Наведено основні положення нових вимог по вдосконаленню принципів проектування будівель та споруд за енергетичними та тепловими показниками й характеристиками теплової надійності.
  • Документ
    Зміна повітропроникності важкого бетону у часі
    (КНУБА, 2019) Фаренюк, Г. Г.; Немчинов, Ю. І.; Бамбура, А. М.; Шейніч, Л .О.; Миколаєць, М. Г.; Мудрик, М. С.
    Визначена зміна повітропроникності важкого бетону у часі. Показана актуальність цього показника для забезпечення безпечної експлуатації атомних електростанцій. Проведені порівняльні визначення повітропроникності бетонів однакового складу у віці 28 діб і бетонів у віці більш 35 років, що були відібрані із захисної оболонки атомної електростанції. Встановлено, що повітропроникність бетону змінюється з часом у напрямку її зменшення. Повітропроникність бетонів у віці 28 діб не відповідає вимогам безпечної експлуатації атомних електростанцій. В той же час бетони з захисної оболонки забезпечують вимоги з безпеки експлуатації станцій. Отримані результати пояснюються процесами ущільнення структури бетону у часі при складному напруженому стані, викликаному обтисненням попередньо напруженими канатами на бетон.
  • Документ
    Підвищення ефективності будівництва шляхом впровадження системи управління якістю та енергозберігаючих технологій
    (КНУБА, 2014) Савенко, В. І.; Фіалко, Н. М.; Черних, Л. Ф.; Фаренюк, Г. Г.; Мельник, В. К.; Савенко, О. В.
    В работе приводятся результаты многолетних исследований и поисков путей повышения эффективности работы строительных организаций через усовершенствование системы управления качеством и улучшения качества продукции домостроительного комбината. Повышения энергосберегающих свойств ограждающих конструкций жилых домов на базе серии 111 – 161, комфортности жилья и повышения спроса на него.