Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 42
  • Документ
    Напіваналітичний кільцевий скінченний елемент для моделювання просторового напруженого стану армованих тіл з тріщинами
    (КНУБА, 2013) Баженов, В. А.; Гуляр, О. І.; Солодей, І. І.
    В представленій роботі для чисельного моделювання процесу руйнування залізобетонних конструкцій [1] розглянуто кільцевий скінченний елемент із меридіональним перерізом у вигляді випуклого чотирикутника, в межах якого використано полілінійний закон апроксимації переміщень на основі поліномів Лагранжа. Вздовж кільцевої координати невідомі представлені у вигляді рядів Фур’є. Для побудови рівнянь застосовується моментна схема скінченного елемента.
  • Документ
    Матриця мас модифікованого просторового скінченного елемента неоднорідної оболонки
    (КНУБА, 2013) Баженов, В. А.; Кривенко, О. П.; Соловей, М. О.
    Розглянута побудова матриці мас універсального просторового скінченного елемента, який призначений для дослідження процесів геометрично нелінійного деформування пружних неоднорідних оболонок при дії навантаження, що змінюється у часі.
  • Документ
    Ударні сили в віброударних системах
    (КНУБА, 2013) Баженов, В. А.; Погорелова, О. С.; Постнікова, Т. Г.
    В статті представлений аналіз динамічної поведінки ударних контактних сил в двохмасових віброударних системах з двома ступнями вільності в залежності від параметрів зовнішнього періодичного навантаження та характеристик жорсткості самих систем. Показано, що при зміні Т-періодичного одноударного режиму коливань nT-періодичними багатоударними (Т – період зовнішнього навантаження) величина ударної сили, як правило, збільшується, інколи значно збільшується. Аналіз виконаний методом продовження розв‘язку за параметром, який застосовується в синтезі з методом побудови періодичних розв‘язків суттєво нелінійних систем та моделюванням удару нелінійною силою контактної взаємодії на базі квазістатичної теорії Герца, що в сукупності є потужним чисельним інструментом для дослідження динаміки віброударних систем.
  • Документ
    Основні положення моментної схеми для напіваналітичного варіанта призматичного скінченного елемента
    (КНУБА, 2013) Баженов, В. А.; Гуляр, О. І.; Сахаров, О. С.; Шкриль, О. О.
    Наведені основні співвідношення просторової задачі теорії пружності для призматичних тіл в місцевій криволінійній системі координат. На основі основних положень моментної схеми скінченних елементів отримано співвідношення між переміщеннями, деформаціями і напруженнями.
  • Документ
    Вплив температурного навантаження на основний та додатковий ресурс лопатки газотурбінної установки
    (КНУБА, 2007) Баженов, В. А.; Гуляр, О. І.; Пискунов, С. О.; Андрієвський, В. П.
    Досліджено вплив температурного навантаження на основний та додатковий ресурс лопатки газотурбінної установки, а також проілюстровано ефективність алгоритму з екстраполяцією переміщень при розв’язанні нелінійних задач на основі напіваналітичного методу скінчених елементів (НМСЕ).
  • Документ
    Неоднорідний призматичний скінченний елемент зі змінною площею поперечного перерізу та урахуванням змінності компонентів метричного тензору
    (КНУБА, 2010) Баженов, В. А.; Шкриль, О. О.; Пискунов, С. О.; Богдан, Д. В.
    Отримані розв’язувальні співвідношення напіваналітичного методу скінченних елементів (НМСЕ) для косокутного призматичного неоднорідного скінченого елемента зі змінною площею поперечного перерізу та з урахуванням змінності компонент метричного тензора в площині його поперечного перерізу; показана ефективність їх застосування при розв’язанні тестових задач.
  • Документ
    Використання напіваналітичного метода скінченних елементів в задачах періодичних коливань просторових конструкцій
    (КНУБА, 2010) Баженов, В. А.; Солодей, І. І.; Приходько, А. Ю.
    На основі напіваналітичного метода скінченних елементів розроблено ефективний підхід до дослідження стаціонарних періодичних коливань неоднорідних тіл із складною формою та структурою поперечного перерізу. Вірогідність отриманих результатів і ефективність підходу підтверджені розв’язанням контрольних прикладів, що охоплюють тіла довільної мірності при різноманітних граничних умовах. Проведено аналіз особливостей процесів динамічного деформування, що протікають у реальних конструкціях
  • Документ
    Застосування методу продовження розв‘язку за параметром до аналізу динамічної поведінки віброударної системи
    (КНУБА, 2012) Баженов, В. А.; Погорелова, О. С.; Постнікова, Т. Г.
    В статті представлені результати чисельних досліджень режимів коливального руху сильно нелінійної двохмасової віброударної системи з двома ступнями вільності під дією періодичного зовнішнього навантаження, що були отримані методом продовження розв‘язку за параметром. Побудовані амплітудно-частотні характеристики, виявлені зони стійкості та нестійкості Т-періодичного руху, приведені графічні характеристики отриманих коливальних режимів, зокрема перерізи Пуанкаре, проаналізована динамічна поведінка системи в широкому діапазоні частот та в точках біфуркації.
  • Документ
    Визначення динамічного коефіцієнта інтенсивності напружень в задачах змішаного руйнування на базі напіваналітичного метода скінченних елементів
    (КНУБА, 2011) Баженов, В. А.; Солодей, І. І.; Вабіщевич, М. О.; Гуляр, О. І.
    В рамках напіваналітичного метода скінченних елементів розроблена і апробована методика роздільного обчислення параметрів механіки руйнування при змішаному руйнуванні в умовах динамічного деформування досліджуваних об’єктів.
  • Документ
    Дослідження ефективності динамічного розрахунку будівельних конструкцій, що знаходяться під дією рухомих навантажень
    (КНУБА, 2009) Баженов, В. А.; Солодей, І. І.; Приходько, А. Ю.
    Проведено дослідження меж використання розробленого апарату розв’язання стаціонарної задачі динамічного деформування тіл під дією рухомого навантаження. В рамках НМСЕ створені нові алгоритми для моделювання процесу взаємодії тіла з неоднорідною пружною основою. Вірогідність отриманих результатів і ефективність підходу підтверджені розв’язанням контрольних прикладів.