Архітектурний вісник КНУБА

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/40

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 10
  • Документ
    Проблеми сучасної архітектурно-дизайнерської освіти
    (КНУБА, 2020) Акопова, А. О.; Слєпцов, Олег Семенович
    Навчання архітектурно-дизайнерської діяльності, динамічно розвивається і переходить на нову іншу систему функціонування. Освітній процес змінюється, на заміну традиційними способами і методами навчання приходять нові. Сучасне прогресивне суспільство ставить нові актуальні завдання перед архітектором-дизайнером нового покоління, тому і принципи освітнього процесу повинні бути переглянуті і актуалізовані. У статі розглянуті основні проблеми при підготовці спеціалістів до професійної діяльності. У загальній схемі підготовки використано основні принципи навчання, серед яких виділено принципи фундаментизації, неперервності та ступеневості змісту професійної освіти. Розглянуто вимоги до інтеграції загально-художніх і професійних знань у підготовці майбутніх архітекторів. Теоретично доведено, що зміст знань, які має засвоїти майбутній дизайнер-архітектор, поєднує наступні напрями: загальнотеоретичний, загально-художній, професійно орієнтований, інженерно-технічний та технологічний, а також організаційно- технічний. Виділено етапи підготовки майбутніх архітекторів у вищих навчальних закладах. Розглянуті основні проблеми та недоліки при підготовці архітекторів, спроби їх вирішення, та переосмислення існуючих методик освіти.
  • Документ
    Орнамент в інтер’єрі
    (КНУБА, 2019) Шум, А. О.; Хавхун, Галина Миколаївна
    За результатами історичного аналізу застосування орнаменту виявлені його характерні особливості для різних періодів; проведений структурний аналіз орнаменту; виявлені прийоми розміщення і композиційна функція орнаменту в просторі інтер’єру. Based on historical an alysis of the ornamentuse, its characteristics for different periods were revealed; structural analys is of the ornament is done; methods of place ment and compositional functions of the ornament in the interior space arerevealed.
  • Документ
    Засоби дизайну комфортного середовища кухні з використанням меблів, що трансформуються
    (КНУБА, 2017) Кисіль, С. С.; Беклеміщева, Д. О.
    У статті висвітлено та проаналізовано використання меблівтрансформерів, як формоутворюючих функціональних і композиційних елементів при створенні дизайну комфортного середовища кухонь у житлі. Дослідження проведене на сучасних зарубіжних прикладах меблівтрансформерів у структурі кухонних зон.
  • Документ
    Історико-культурні та стильові особливості громадських будівель в роботах студентів НАОМА 1969-1980-х років
    (КНУБА, 2018) Повар, М. О.; Давидов, А. М.
    В статті здійснено аналіз стильової характеристики громадських об’єктів в курсових та дипломних роботах студентів НАОМА 1960-1980-х років минулого століття. Значна увага приділяється історико-культурному та суспільно-інформаційному впливу на формування світогляду майбутніх фахівців архітектури. Надано спроби систематизації розвитку якісно-художнього рівня студентської творчості в межах хронології досліджуваного періоду.
  • Документ
    О книге О. Юнакова «Архитектор Иосиф Каракис» (вместо рецензии)
    (КНУБА, 2017) Рейцен, Е. А.
    Сжато дано содержание книги «Архитектор Иосиф Каракис. Жизнь, творчество и судьба», написанной правнуком знаменитого Мастера Олегом Юнаковым и изданной в Нью-Йорке в 2016 году. При этом рецензент соблюдал хронологический порядок с выделением особенностей отдельных периодов жизни И. Каракиса и проектной, строительной и научной деятельности в них.
  • Документ
    Особливості формування дизайну міського середовища
    (КНУБА, 2014) Зенькович, Н. Г.
    У статті досліджуються особливості сучасного етапу формування дизайну міського середовища. Наведені основні складові дизайну цього середовища та надана їх характеристика.
  • Документ
    В’їзні комплекси крупних та крупніших міст
    (КНУБА, 2014) Кельба, С. С.
    У роботі зібрано висновки дослідження зі створення наукової бази для проектування в’їзних комплексів.
  • Документ
    Нова естетика медіа-архітектурного синтезу
    (КНУБА, 2014) Трофимчук, С. М.; Костенко, О. Я.
    У статті визначені особливості нової естетики та складові естетичної структури об’єктів медіа-архітектурного синтезу, введені поняття медіа-фактура та медіа-текстура.
  • Документ
    Опыт проектирования и строительства банковских зданий
    (КНУБА, 2014) Колесник, О. В.; Ковальский, Л. Н.
    В статье рассматривается история возникновения и эволюция банковской деятельности, архитектурные особенности банковских зданий, построенных в разные периоды.
  • Документ
    Будинок як парасоля: альтернативні шляхи генези архітектури
    (КНУБА, 2014) Горбик, О. О.
    Зауважено на альтернативних шляхах становлення зодчества як самобутньої професії та як різновиду ужитково-дизайнерських ремесел, з відповідними альтернативами стінової (огородження простору) та каркасної (підтримка «штучного неба» перекриття-даху) систем, інваріантним розмежуванням простору. Розглянуто трансформованість ужиткових форм (парасолі, корабельних конструкцій) в форми та конструкції архітектурні, узвичаєність для традиційних культур надавати формі поліфункціональності, а не створювати різні форми для різних функцій.