Архітектурний вісник КНУБА

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/40

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 14
  • Документ
    Деконструктивізм та деякі прояви атектоніки в традиційних архітектурних стилях
    (2016) Кожевнікова, A. B.; Зиміна, С. Б.
    У статті досліджуються передумови становлення та розвитку стилю декоструктивізм, та деякі його прояви в стилях традиційної архітектури через атектоніку.
  • Документ
    Прадавні японські святилища Синто: сенсографія, форма, конструкція
    (КНУБА, 2015) Шевцова, Г. В.
    В статті розглянуто особливості впливу сакральної сенсографії на форму і конструкцію прадавніх японських святилищ синто (VI-VIII ст.). Основну увагу приділено храмовим комплексам богині Аматерасу в Ісе та бога Оокунінуші в Ідзумо, що в повній мірі виражають відпочатковий антагонізм японської міфологічної космогонії та культурного менталітету.
  • Документ
    Ордер в архітектурних трактатах від античності до початку ХІХ століття
    (КНУБА, 2017) Павлова, А. В.; Лінда, С. М.
    На основі аналізу літературних джерел в статті розглянуто особливості розвитку ордера в архітектурних трактатах від моменту першого використання терміну «ордер» в період античності і до початку ХІХ століття. Визначено вплив трактату Вітрувія на подальший розвиток та формування теорії архітектурних ордерів в XV-XVIII ст. Крім того, встановлено зв'язок між теоріями та працями теоретиків архітектури, їх співпраця або полеміка, вплив творчості на послідовників.
  • Документ
    Становлення архітектурної археології: історія та сьогодення
    (КНУБА, 2018) Веприцька, К. Д.
    У статті розглянуто питання розвитку архітектурної археології, визначені основні персоналії, діяльність яких значно мірою вплинула на розуміння необхідності застосування археологічних методів при дослідженнях пам’яток архітектури. Визначено характеристики етапів формування архітектурної археології та їх часові рамки. Зазначено основні характеристики сучасного стану архітектурної археології в Україні та країнах Європи.
  • Документ
    Формоутворення, як система в архітектурі авангарда 1920-30-х років ХХ століття
    (КНУБА, 2018) Волошин, О. В.; Буряк, О. П.
    У статті розглянуто історичний досвід створення пам'яток архітектури авангарду та модернізму ХХ століття. Їх системність у належності до певних архітектурних течій, а також формотворчі принципи та технологічні зобов'язання. Також в рамках цього було розглянуто закономірності розвитку промислової архітектури, як прецедент розвитку інтернаціонального типу архітектури-машини, найближчого ідеологічного родича конструктивізму.
  • Документ
    Оновлення процесу проектування об’єктів в предметному дизайні
    (КНУБА, 2018) Праслова, В. О.; Андрощук, А. С.
    Оновлено процес проектування на прикладі об’єктів предметного дизайну. Наведені задачі та етапи роботи над проектом. Розглянуто варіанти трансформації форми.
  • Документ
    Особливості використання курсового проекту студентами архітектурного факультету КНУБА на першому курсі "Перспектива пам'ятки архітектури"
    (КНУБА, 2018) Слєпцов, О. С.; Ніканоров, С. О.; Горіна, А. О.; Горова, Ю. О.; Пивоваренко, О. В.; Адаменко, М. В.
    У статті наведено методичний алгоритм виконання курсового проекту весняного семестру студентами-архітекторами на першому курсі в Київському національному університеті будівництва і архітектури під керівництвом викладачів архітектурного проектування на чолі із завідувачем кафедри «Основ архітектури і АП», професором Слєпцовим О.С. Описано етапи роботи, пошук ракурсів, структура побудови креслень та методика відмивки пам’ятки.
  • Документ
    Особливості обмірної та проектної практики в м. Дубно влітку 2018 року
    (КНУБА, 2018) Слєпцов, О. С.; Ніканоров, С. О.; Сьомка, С. В.; Щербаков, О. В.
    Кілька років тому на тлі творчої подорожі персональної виставки авторських гобеленів та архітектурних робіт професора О. С. Слєпцова на Рівненщині почалась співпраця з Дубенським Державним історико-культурним заповідником. Колективом студентів та викладачів кафедри Основ архітектури і архітектурного проектування КНУБА на замовлення міської Ради і Заповідника були виконані і продовжують розроблятися дипломні проекти, присвячені регенерації історичного середовища м. Дубно.
  • Документ
    Обмірно-проектна робота на території Софії Київської
    (КНУБА, 2018) Слєпцов, О. С.; Ніканоров, С. О.; Пивоваренко, О. В.; Горіна, А. О.; Горова, Ю. О.
    Розглядаються результати проведення учбової обмірно-проектної роботи на території Національного заповідника "Софії Київської" студентів першого курсу кафедри Основ архітектури та архітектурного проектування КНУБА.
  • Документ
    До питання методики виконання курсового проекту на першому курсі осіннього семестру на тему "Ордерна композиція"
    (КНУБА, 2018) Слєпцов, О. С.; Ніканоров, С. О.; Горіна, А. О.; Горова, Ю. О.; Пивоваренко, О. В.
    У статті описана методика виконання проекту на тему «Ордерна композиція» з архітектурного проектування для студентів першого курсу під керівництвом викладачів та завідувача кафедри «Основ архітектури і АП», професора Слєпцова О.С. Розкрито варіанти компоновки на аркуші, пошуку розміщення основної деталі ордеру грецького храму та частини його фасаду, підбір масштабів, ключові етапи креслення. Наведено основні структурні частини канонічних ордерів за Віньолою та відмінність від методів побудови ордеру грецького храму.