Архітектурний вісник КНУБА

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/40

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 14
  • Документ
    Методика виконання курсового проекту студентами архітектурного факультету КНУБА на першому курсі «Перспектива пам’ятки архітектури»
    (КНУБА, 2020) Слєпцов, Олег Семенович; Ніканоров, Сергій Олександрович; Горіна, Анна Олександрівна; Горова, Юлія Олегівна; Пивоваренко, Ольга Володимирівна; Адаменко, М. В.
    У статті наведено методичний алгоритм виконання курсового проекту весняного семестру студентами-архітекторами на першому курсі в Київському національному університеті будівництва і архітектури під керівництвом викладачів архітектурного проектування на чолі із завідувачем кафедри «Основ архітектури і АП», професором Слєпцовим О.С. Описано етапи роботи, пошук ракурсів, структура побудови креслень та методика відмивки пам’ятки.
  • Документ
    Архітектура комплексів відпочинку в природному середовищі
    (КНУБА, 2016) Ніканоров, С. О.
    В статті розглянуто роль навколишнього середовища та кліматичних умов при проектуванні та будівництві рекреаційних, туристичних та комплексів відпочинку, зокрема в Причорномор’ї України.
  • Документ
    Визначення сутності композиції
    (КНУБА, 2016) Кедровська, І. П.; Самойлович, В. В.
    В статті розкривається сутність і значення терміну «композиція» шляхом дослідження загальних питань композиції та інтерпретації професіоналів зв'язаних сфер до даного терміну, а також розглядається формулювання найбільш підходящого визначення даного поняття на сьогоднішній день.
  • Документ
    Новітні розробки архітектурної майстерні «ВІВ»
    (КНУБА, 2017) Вишинський, А. Л.; Горіна, А. О.
    Стаття присвячена творчості архітектурної майстерні «ВіВ» та архітектору, художнику Вишинському А.Л. Проаналізовані визначні проекти за останні роки діяльності колективу. Наведено яскраві приклади, які найкраще ілюструють творчість майстерні. Описано перед проектні пропозиції комплексу “Площа єдності” в м. Києві та розкрито особливості ідеї створення храму всіх конфесій.
  • Документ
    Структура взаємозв’язку колористики інтер’єру і художньо-декоративних засобів
    (КНУБА, 2017) Пилипчук, О. Д.
    В статті підняте питання про актуальність проблеми взаємозв’язку колористики інтер’єру і художньо-декоративних засобів. Розглянуто зв’язок колірного оточення інтер'єрного простору від закладеної в створеному просторі ідеї. Визначено ряд невід'ємних факторів, пов'язаних між собою і що надають основний вплив на сприйняття художньо-декоративних поверхонь в інтер’єрному просторі. Запропонована структура в розміщенні художньодекоративних форм, розроблені засоби для досягнення потрібної художньої виразності середовища. За допомогою зробленого аналізу та приведених прикладів, які виконані автором статті, наведені основні, принципи які можуть бути так само і інструментом в роботі художника-дизайнера, що дозволить йому з більшим професіоналізмом підійти в рішенні поставленого творчого завдання щодо розміщення художньо-декоративних поверхонь в колористичному просторі інтер'єру.
  • Документ
    Композиційні основи синтезу мистецтв
    (КНУБА, 2018) Полубок, А. П.
    Розглядається проблема синтеза мистецтв, композиційні основи та взаємодія архітектури з основними видами мистецтва: скульптурою, живописом і графікою. Прослідковуються та аналізуються прямі зв’язки пластичних мистецтв, які утворюють різноманітні архітектурно-пластичні композиції. З’ясована актуальність впровадження синтезу мистецтв (архітектури, скульптури, живопису), застосування комплексного проектування, враховуючи властивості усіх предметних та художніх елементів, які наповнюють архітектурне середовище.
  • Документ
    Особливості використання курсового проекту студентами архітектурного факультету КНУБА на першому курсі "Перспектива пам'ятки архітектури"
    (КНУБА, 2018) Слєпцов, О. С.; Ніканоров, С. О.; Горіна, А. О.; Горова, Ю. О.; Пивоваренко, О. В.; Адаменко, М. В.
    У статті наведено методичний алгоритм виконання курсового проекту весняного семестру студентами-архітекторами на першому курсі в Київському національному університеті будівництва і архітектури під керівництвом викладачів архітектурного проектування на чолі із завідувачем кафедри «Основ архітектури і АП», професором Слєпцовим О.С. Описано етапи роботи, пошук ракурсів, структура побудови креслень та методика відмивки пам’ятки.
  • Документ
    Вплив геометричних характеристик на формування, пластики архітектурних форм та планувальних структур сучасного міста
    (КНУБА, 2018) Свистун, І.
    Розглядається геометричний аспект формування пластики нових міст, його вплив на композиційні та естетичні характеристики, створені засобами архітектури і містобудування. Відзначений процес ускладнення геометричних властивостей, що вплинули на пластику форм і простору на рубежі ХХ - ХХІ століть.
  • Документ
    До питання методики виконання курсового проекту на першому курсі осіннього семестру на тему "Ордерна композиція"
    (КНУБА, 2018) Слєпцов, О. С.; Ніканоров, С. О.; Горіна, А. О.; Горова, Ю. О.; Пивоваренко, О. В.
    У статті описана методика виконання проекту на тему «Ордерна композиція» з архітектурного проектування для студентів першого курсу під керівництвом викладачів та завідувача кафедри «Основ архітектури і АП», професора Слєпцова О.С. Розкрито варіанти компоновки на аркуші, пошуку розміщення основної деталі ордеру грецького храму та частини його фасаду, підбір масштабів, ключові етапи креслення. Наведено основні структурні частини канонічних ордерів за Віньолою та відмінність від методів побудови ордеру грецького храму.
  • Документ
    Контекстуальна архітектура композиції на основі синтезу мистецтв: методика утворення
    (КНУБА, 2015) Ладан, Т. М.
    У статті розглядається методика викладання дисципліни «Композиція» на основі синтезу мистецтв на архітектурному факультеті КНУБА.