Сучасні проблеми архітектури та містобудування

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/259

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 13
  • Документ
    Боротьба із символами: зелений міст у Вільнюсі
    (КНУБА, 2015) Лінда, С. М.
    На прикладі дискусії навколо пам‘ятки архітектури тоталітаризму – Зеленого мосту у Вільнюсі – розглянуто проблему суперечливого та контроверсійного відношення до об‘єктів соцреалізму, які сьогодні трактують не лише як пам‘ятки архітектури, а як ідеологічні символи минулого – минулого, про яке не хочеться пам‘ятати.
  • Документ
    Історизм в системі архітектури : дуалізм процесу розвитку
    (КНУБА, 2014) Лінда, С. М.
    У статті явище історизму в архітектурі проінтерпретовано як частину бінарної пари «історизм в архітектурі» та «стиль в архітектурі» і показано, що обидві частини опозиції перебувають у взаємозв’язку та доповнюють одна одну у процесі розвитку системи архітектури.
  • Документ
    Категорія художнього часу в архітектурі чеського кубізму
    (КНУБА, 2016) Охрім, Х. А.; Лінда, С. М.
    У статті обговорюються основні концептуальні засади архітектури чеського кубізму в контексті їх зв'язку з відповідними фреймами хронотопу. Притаманні напряму прийоми художньої виразності та формотворчі фактори розглядаються через призму парадигми художнього часу.
  • Документ
    Творчість Антона Попеля у контексті репрезентації ідеї "архітектури, що говорить"
    (КНУБА, 2015) Лінда, С. М.
    Розглянуто творчість А. Попеля у контексті однієї із найважливіших архітектурних парадигм другої половини ХІХ ст. – «архітектури, що говорить».
  • Документ
    Архітектура історизму ХVІІІ–ХІХ столітть : проблеми вибору і дихотономінізація творчості.
    (КНУБА, 2014) Лінда, С. М.
    У статті розглянуті проблеми архітектури історизму, які остаточно були концептуалізовані у ХІХ столітті: проблема вибору архітектурного прототипу та проблема «роздвоєння» творчого процесу на художню та практичну складові.
  • Документ
    Теоретичні передумови формування лендформних проектів
    (КНУБА, 2014) Лінда, С. М.; Волинець, І. М.
    У сучасній нелінійній архітектурі лендформні проекти часто виникають як поєднання середовища (ландшафту) та архітектури. Цей зв'язок архітектури та ландшафту дає можливість переосмислити існування простору та встановити нове співвідношення між його складовими. Більшість об‘єктів, створених на основі такого підходу, у сучасній термінології визначені як «лендформна архітектура», в якій архітектурне формотворення засноване на тактильній взаємодії з землею на основі нелінійної геометрії та аналогії з природніми формами.
  • Документ
    Історизм в архітектурі як форма художньої репрезентації категорії минулого
    (КНУБА, 2013) Лінда, С. М.
    У статті проаналізоване явище історизму в архітектурі у його взаємозв’язку із філософським осмисленням категорії минулого та на основі цього виявлене значення історизму в загальнокультурному контексті: це адекватна художня репрезентація засобами архітектури ретроспективних філософсько-світоглядних концепцій історичного розвитку
  • Документ
    «Архітектурний стиль» та історизм в архітектурі: диференціація явищ
    (КНУБА, 2012) Лінда, С. М.
    У статті визначені критерії для диференціації «архітектурного стилю» та історизму в архітектурі і на основі методу бінарних опозицій виявлено відмінності між цими явищами
  • Документ
    Скеледром як новий тип фізкультурно-оздоровчої споруди
    (КНУБА, 2010) Лінда, С. М.; Крушельницький, Р. О.
    У статті розглянуто питання проектування та випробування скеледромів, які на сьогодні є перспективним видом фізкультурно-оздоровчої споруди, який є доступний для всіх категорій населення. Запропонована класифікація скеледромів та розглянуті основні технічні та конструктивні вимоги щодо їх проектування
  • Документ
    Пошук образу нового міста: історизм у містобудівній практиці України повоєнного часу
    (КНУБА, 2010) Лінда, С. М.
    у статті проаналізовано основні положення містобудівної концепції Радянського Союзу, розробленої у повоєнні роки. Визначено місце історизму в теоретичному опрацюванні та реалізації концепції. На прикладах українських міст продемонстровано яким чином ці положення були втілені у реальну містобудівну практику.