Наукові статті

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/30

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Документ
    Система навчання персоналу в будівельній організації
    (Ліра-К, 2018) Титок, В.В.
    З причини сформованих економічних умов попит на керівників будівельних проектів залишається перспективним. Недолік необхідних компетенцій у керівників і виконавців будівельних проектів виявляється в процесі виконання будівництва як житлових будинків, так і комерційних площ, великих багатофункціональних комплексів. Навчання фахівця в галузі будівництва становить мінімально 6 років. Оптимальним рішенням для великих девелоперських компаній може стати система, заснована на підборі кадрів на стадії їх навчання в навчальних закладах різного рівня. Такий підхід дозволить скоротити час на пошук і підготовку професійних кадрів.
  • Документ
    Розрахунок випадкових часових параметрів робіт в організаційно-технологічних моделях зведення каркасно-монолітного будинку
    (Ліра-К, 2019) Титок, В.В.; Ємельянова, О.М.
    В статті розглянуто метод імітаційного моделювання, який враховує особливості його використання в умовах зведення каркасно-монолітного будинку. Розроблено методику імітаційного моделювання з використанням методу Монте-Карло для виконання однієї роботи і будівництва об'єкта в цілому для двофакторного бета-розподілу. Отримані емпіричні закономірності, що характеризують тривалості окремих робіт та етапів зведення каркасно-монолітного будинку.
  • Документ
    Управління якістю будівництва
    (КНУБА, 2019) Титок, В.В.; Ємельянова, О.М.
    Правильний вибір методу і засобів управління дає можливість успішно реалізовувати проекти, що у свою чергу безпосередньо впливає на їх конкурентоспроможність. Якість будівельної продукції, так само як і якість будівельних (оздоблювальних) матеріалів, а також будівельних технологій, включаючи проектні та інші інженерні рішення, повинні бути на порядок вище сформованого середнього рівня. Найважливішою функцією управління якістю продукції будівництва є стимулювання учасників будівельного виробництва до поліпшення якісних характеристик створюваної продукції. Управлінський вплив не тільки стимулює високоякісне будівництво, а й адекватно реагує на всі події в інвестиційно-будівельній сфері: організаційні, структурні, фінансові, технічні та інші зміни. У статті розглядається такий параметр проекту як якість, проводиться порівняння досвіду впровадження системи управління якістю у вітчизняних будівельних організаціях та будівельних організаціях деяких закордонних країн. Зосереджується увага на найбільш розповсюджених методах та програмах, що спрямовані на підвищення якості продукції. Проведене дослідження вітчизняної та закордонної систем управління та контролю якістю показало, що система управління та контролю якості у закордонних країнах організована чіткіше й ефективніше, ніж в нашій країні, і, безумовно, позитивний досвід слід взяти на озброєння нашим будівельним (і не тільки) компаніям, що тільки підвищити їх конкурентоспроможність. У підсумку, у виграші будуть всі учасники будівельного проекту: споживач кінцевого результату, замовник-забудовник, інвестор, страхові компанії, органи влади та ін.
  • Документ
    Формування конкуренції на ринках первинної нерухомості: теоретичні передумови, моделі, чинники
    (КНУБА, 2020-09-08) Титок, В.В.; Бєлєнкова, О.Ю.
    Здійснено огляд теоретичних підходів до оцінювання конкуренції на ринках України. Визначено необхідність аналіз взаємозв’язку складових, які описують конкуренцію на ринку – структуру, доступність житла, інституційного розвитку та ділової активності на прикладі ринків первинного житла областей України, а також потребу у розробці моделей впливу названих чинників на структуру ринків та доступність житла для населення як базових характеристик для конкурентних стратегій будівельних підприємств. З позицій структурного підходу аналізується ринок первинної нерухомості областей України за індексами концентрації CR-3 і Герфіндаля-Гіршмана. Виявлено, що ринки Київської обл. та м. Київа є найменш концентрованими, частка трьох найбільших забудовників складає 20-28%, що підтверджує існування конкуренції у секторі житлового будівництва міста та області. Найбільш концентрованими виявились ринки Кіровоградської і Черкаської областей. Частка трьох найбільших компаній складає 97-99%. За допомогою кореляційно-регресійного аналізу створено рівняння впливу чинників, які характеризують інституційний розвиток, ділову активність та доступність житла на структуру ринку. Значення факторів, які характеризують ділову активність будівництва (кількість підприємств і загальна площа житлових будівель, прийнятих в експлуатацію) та інституційний розвиток (запровадження інституту старост, кількість фондів підтримки підприємництва), мають обернений зв'язок із концентрацією ринку. Фактори «доступність житла» та «частка об’єднаних громад у їх загальній кількості» мають із результуючим показником прямий зв’язок. Тобто, чим більшою є частка об’єднаних територіальних громад та значення коефіцієнта доступності, тим більш концентрованим є ринок житлової нерухомості. Створено модель впливу на доступність житла наступних чинників: коефіцієнт концентрації, валовий регіональний продукт у розрахунку на одну особу, частка об’єднаних громад у їх загальній плановій кількості, запровадження інституту старост, кількість бізнес-центрів, фондів підтримки підприємництва, координаційних рад, кількість бізнес-інкубаторів, кв м нежитлових будівель, прийнятих в експлуатацію у розрахунку на одну особу.
  • Документ
    Комплексний набір критеріїв оцінки доступності житла
    (КНУБА, 2019) Титок, В.В.
    Концепція доступного житла є суперечливою проблемою, але актуальною та поширеною проблемою у багатьох країнах. Доступність житла є складним багатогранним показником, який не лише відображає хід ринкових реформ у житловому секторі, їх соціальну спрямованість, але й пов'язаний із загальним потоком соціально-економічних процесів у суспільстві, їх успіхом, враховує поведінку населення на ринку житла, його очікування, ступінь довіри до державних та комерційних інститутів. Можливість покращити умови життя є складною категорією, в якій тісно переплітаються демографічні, соціально-економічні характеристики сучасного рівня добробуту населення, параметри бюджетно-регуляторної та кредитно-фінансової системи, цінової та тарифної політика у сфері житлового будівництва та житлово-комунального господарства. Говорячи про доступність житла, необхідно враховувати не лише можливість його вільного придбання для подальшого проживання. Одночасно з придбанням виникає необхідність утримувати та обслуговувати це житло, несучи відповідні витрати, до яких належать податкові відрахування, поточний ремонт, різні види страхування, оплата комунальних послуг та деякі інші. Дослідження ґрунтується на думці, що проблема доступності житла охоплює більше, ніж фінансові витрати на житло та здатність домогосподарств покривати такі витрати, і повинна вирішувати більші проблеми, такі як соціальна та екологічна стійкість та добробут домогосподарств. Мікрорайон повинні мати хороше транспортне сполучення, громадські парки, місця для відпочинку та спортивних заходів, низький рівень злочинності, можливості роботи та навчання, заклади освіти, заклади охорони здоров’я та соціальних послуг, дитячі садочки, а також широкий спектр громадських, добровільних та приватних закладів.. Тому існує потреба у широкому та всебічному наборі критеріїв, які дозволять оцінити доступність житла. У статті представлена система критеріїв, за допомогою яких можна комплексно та постійно оцінювати доступність різних місць проживання.