Наукові статті

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/30

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 12
  • Документ
    Система менеджменту екологічної безпеки – як одна із складових енергетичної ефективності
    (Юстон, 2020) Гунченко, Оксана Миколаївна; Волошкіна, Олена Семенівна; Кравченко, Марина Василівна; Корінний, Володимир Ілліч
    У статті обґрунтовано зв'язок між екологічною безпекою та енергетичною ефективністю – як основними складовими на шляху до сталого розвитку суспільства. Розглянуто існуючі підходи до визначення сутності екологічної безпеки, деталізовано її характерні риси, обґрунтовані основні практичні принципи її забезпечення, а також показані перспективні напрямки подальшого розвитку системи міжнародної екологічної безпеки. Наведено загальну схему організації системи екологічної безпеки при звичайному стані навколишнього середовища, яка має опиратися на три складові: контроль, регулювання і впровадження заходів безпеки. Показано, що максимальні зусилля мають бути зосереджені на прийнятті управлінських рішень на підставі аналізу існуючих ризиків та прогнозу нових потенційних загроз, які є невід’ємною складовою діяльності людини. Важливим етапом продуктивної системи менеджменту є використання найліпших доступних технологій, який не потребує жорсткої регламентації діяльності та надає свободу вибору шляхів досягнення поставленої цілі, спираючись на надсучасні технологічні та організаційні розробки та їх вдале поєднання. Обґрунтовані конкурентні переваги та ряд недоліків від впровадження системи екологічного управління на підприємстві, зокрема в галузі енергетики. В роботі наведені базові закони України в галузі екологічної безпеки, а також державні стандарти України серії міжнародного стандарту ISO 14000. Узагальнено основні етапи менеджменту в сфері екологічної безпеки, які опираються на цикл Шухарда-Демінга та представлені в моделі системи управління екологічною безпекою за стандартом ДСТУ ISO 14001:2015
  • Документ
    Метод зворотного осмосу при підготовці води різного призначення: доцільність та шкідливість
    (КНУБА, 2020-06-05) Кравченко, Марина Василівна
    Розглянуто застосування процесу зворотного осмосу – як ефективного методу при підготовці технічної води в промисловості, енергетиці, сільскому господарстві, підготовці очищеної води та води для ін’єкцій у медицині, очистці стічних вод, очистці води при виготовленні лікарських засобів, а також використання зворотноосмотичних установок для опріснення (демінералізації) морських та солоних вод. Розглянуто недоліки використання побутових зворотноосмотичних установок при підготовці питної води, що полягають у надмірному видаленні необхідних для організму мінеральних речовин.
  • Документ
    Розробка функціональної технології підготовки питної води на основі вдосконалення баромембранних процесів
    (Принт-центр, 2012) Кравченко, Марина Василівна
    В дисертаційній роботі наведено теоретичні обґрунтування та результати експериментальних досліджень, присвячених створенню багатостадійної поетапно-функціональної технології підготовки питної води – корегування складу розбавлених водних розчинів на основі вдосконалення баромембранних процесів, які протікають в системі «вода (розбавлений водний розчин) – мембрана». Сформульовано терміни «природна вода», «підготовлена питна вода» як розбавлені водні розчини та термін «очистка води» як корегування складу розбавлених водних розчинів. Доопрацьовано метод теоретичного розрахунку коефіцієнтів активності компонентів водних розчинів підвищених концентрацій. На основі цього методу розраховано і порівняно, з експериментально визначеними значеннями, коефіцієнти активності γ компонентів водних розчинів підвищених концентрацій для створення та використання баромембранних методів і апаратів при корегуванні складу концентрованих розчинів. Створено прилад і розроблено методику для наукових досліджень та визначення технологічних параметрів процесів в системі «вода джерел водопостачання – мембрана – чиста (питна) вода». Встановлено, що в процесі корегування складу розбавлених водних розчинів, співвідношення і концентрації фундаментальних компонентів змінюються на значення, які не рекомендовані для фізіологічної повноцінності людини. Визначено механізм протікання баромембранних процесів та створено вербальну модель цих процесів. За результатами досліджень, проведених в дисертаційній роботі, розроблено ряд рекомендацій з використання баромембранних методів для корегування складу розбавлених водних розчинів – підготовки питної води.
  • Документ
    Процеси в системі «мембрана-вода» при підготовці питної води
    (КНУБА, 2008) Кравченко, Марина Василівна
    Розглянуто загальні засади перебігу процесів в системі "мембрана - вода" при підготовці питної води заданої якості. Обгрунтовано проблеми, що постають при протіканні цих процесів.
  • Документ
    Дослідження процесів в системі «напівпроникна мембрана – вода» як основа екобезпеки життєдіяльності людини
    (КНУБА, 2010) Кравченко, Марина Василівна
    Обгрунтовано необхідність створення приладу і розробки методології вивчення баромембранних процесів в системах "вихідна вода - мембрана - вода заданої якості", а також наукові основи методів теоретичного розрахунку коефіцієнтів активності компонентів в розчині з метою використання їх при визначенні основного параметру баромембранних процесів - осмотичного тиску.
  • Документ
    Баромембранні процеси при підготовці питної води (аналіз гіпотез і механізмів)
    (Київський національний університет будівництва і архітектури, 2008) Кравченко, Марина Василівна; Гапула, Олексій Васильович; Заграй, Ярослав Михайлович
    Проаналізовано умови очистки води з використанням баромембранних методів. Представлені дані про склад води різних джерел водопостачання з урахуванням застосування одного із основних методів очистки - зворотного осмосу. Обгрунтовано механізми і гіпотези з проблем процесів в системі "мембрана - вода".
  • Документ
    Екобезпека питної води – як основа життєдіяльності і здоров’я людини
    (Кременчуцький національний університет ім. М. Остроградського, 2014) Кравченко, Марина Василівна
    Екологічна безпека планети, держави - один із найважливіших показників життєдіяльності та здоров'я людини. Описано проблему запезпечення населення світу якісною питною водою. Розглянуто роль води в процесах життєзабезпечення людини. Досліджено вплив та роль в житті людини основних хімічних елементів як з позитивного боку, так і негатовного.
  • Документ
    Вплив змін клімату на якість атмосферного повітря урбоценозів
    (Миколаїв: Видавець Торубара В.В., 2019) Волошкіна, Олена Семенівна; Трофімович, Володимир Володимирович; Кравченко, Марина Василівна
    Розглянуто аспекти забруднення атмосферного повітря, особливо великих міст України. Досліджено стратегії розвитку великих міст, що передбачають впровадження інноваційних технологій відповідно до галузей економіки. Описано терміни "стале будівництво", "еко-стале будівництво". Розглянуто головні механізми атмосферних перетворень на урбанізованих територіях.
  • Документ
    Нові погляди і обґрунтування підготовки питної води – як основа екобезпеки життєдіяльності і здоров’я людини
    (КНУБА : ІТГІП, 2012) Кравченко, Марина Василівна; Заграй, Ярослав Михайлович
    Наведені обґрунтування процесів в системі «мембрана – вода», методи і прилад для здійснення цих процесів з метою визначення їх механізму, фізичної моделі, суті «питна вода», «природна питна вода» і, відповідно, технології та обладнання для підготовки питної води (розбавлених водних розчинів) на локальному рівні. Визначені умови і особливості використання баромембранних процесів при корегуванні води до показників якості питної води як розбавленого водного розчину. Приведены обоснования процессов в системе «мембрана - вода», методы и прибор для осуществления этих процессов с целью определения их механизма, физической модели, сущности «питьевая вода», «природная питьевая вода» и, соответственно, технологии и оборудования для подготовки питьевой воды - разбавленных водных растворов на локальном уровне. Определены условия и особенности использования баромембранных процессов при корректировке воды до показателей качества питьевой воды как разбавленного водного раствора. The following study of processes in the system "membrane - water," methods and apparatus for these processes to determine their mechanism, physical model, "drinking water", "natural drinking water" essence and, accordingly, technologies and equipment for drinking water preparation - dilute aqueous solutions at local level showed. The conditions and peculiarities of baromembranes processes at correcting water quality to drinking water as a diluted aqueous solution defined.
  • Документ
    Науково-технічне забезпечення реалізації мембранних технологій для підготовки питної води
    (КНУБА, 2009) Кравченко, Марина Василівна
    Розглянуто гіпотези та механізми баромембранних процесів. Описано розрахунок осмотичного тиску з допомогою коефіцієнта Вант-Гоффа. Проаналізовано і описано прилад для вивчення процесів в системі "розчин - напівпроникна мембрана - вода".