Наукові статті

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/30

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Документ
    Проектування рідинних композиційних матеріалів для екранування електромагнітних полів
    (2021) Глива, В. А.; Бахарєв, В. С.; Касаткіна, Н. В.; Левченко, О. Г.; Левченко, Л. О.; Бурдейна, Н. Б.; Гузій, С. Г.; Панова, О. В.; Бірук, Я. І.
    Розроблено засади проектування та досліджено захисні властивості рі- динних матеріалів для екранування електричних, магнітних та електромагні- тних полів широкого частотного діапазону. Матеріали виготовлялися на осно- ві концентрату залізної руди та пігментної добавки, у якості матриці були використані водно-дисперсна та геополімерна фарби. Випробування захисних властивостей для електричних та магнітних складових електромагнітного поля промислової частоти показали, що коефіцієнти екранування електрично- го поля за концентрації екрануючої речовини 15−60 % (за вагою) − 1,1−8,6; ма- гнітного поля − 1,2−5,3.
  • Документ
    Підвищення ефективності композиційних електромагнітних екранів регулюванням морфології феромагнітного наповнювача
    (2020) Касаткіна, Н. В.; Тихенко, О. М.; Панова, О. В.; Бірук, Я. І.
    Встановлено, що при проектуванні композиційних металополімерних електромагнітних екранів не-обхідно врахувати морфологію частинок екрануючої субстанції – принаймні співвідношення довжини та товщини окремих частинок. Визначено, що різке зростання захисних властивостей відбувається за концентрацій екраную-чих елементів, коли вони контактують між собою (критична концентрація). Найбільша критична концентрація (до 47 %) відповідає співвідношенню довжини та діаметру частинок 1:2. Зі зростанням співвідношення критична кон-центрація монотонно зменшується. За співвідношення 1:32 вона складає 15 %. Показано, що некоректні результати розрахунку діелектричної проникності композиційних матеріалів для визначення коефіцієнтів екранування, зокре-ма коефіцієнта відбиття електромагнітних хвиль обумовлені невірним розрахунком коефіцієнтів деполяризації, які є визначними щодо обчислення критичних об’ємних концентрацій провідної субстанції у матриці композиційного матеріалу. В свою чергу значення критичної концентрації входить до формули Оделевського для розрахунку діе-лектричної проникності гетерогенних композиційних матеріалів. Наведені розрахунки впливу співвідношення до-вжини та діаметра екрануючих елементів придатні для застосування (прогнозування функціоналу) тільки для ком-позитів з вмістом однакових спеціально виготовлених екрануючих елементів. Розрахунки для умовно круглих (то-чкових) екрануючих частинок не збігаються з надійними експериментальними даними. Для такого наповнювача критична концентрація (за вагою) − 12−15 %. Прогнозування захисних властивостей композитів з використанням дрібнодисперсної субстанції (принаймні до розмірів частинок 150−200 мкм) доцільно здійснювати на основі ви-значення електрофізичних властивостей суміші. Наведено спосіб застосування для таких розрахунків формули Де-бая для діелектричної проникності матеріалу.
  • Документ
    Оптимізація параметрів екранування електромагнітних полів різнорідних джерел у виробничих будівлях
    (ДонНТУ, 2020) Касаткіна, Н. В.; Панова, О. В.; Тихенко, О. М.; Ченчевой, В. В.; Левченко, Л. О.
    Формування електромагнітної обстановки у будівлях, спорудах та довкіллі в цілому обумовлюється одночасним впливом електромагнітних полів та випромінювань різних частот та амплітуд – ліній електропередачі, силових внутрішніх джерел, потужного електротехнічного обладнання, базових станцій мобільного зв’язку, безпровідних комп’ютерних мереж тощо. Поля різних частот мають різні гранично допустимі рівні, тому зниження їх амплітуд забезпечується різними ступенями екранування. На сьогоднішній день добре розроблено засоби екранування (металеві, композиційні) електромагнітних полів окремих частот або частотних смуг. За умови одночасного впливу кількох різнорідних за генерованими частотами та амплітудами полів, використання окремих екрануючих конструкцій складне та економічно недоцільне. Тому доцільне застосування єдиного екрануючого матеріалу, прийнятного для екранування електромагнітних полів різних частот з керованими захисними властивостями. Такими є композиційні металополімерні матеріали. Але потребує дослідження співвідношення коефіцієнтів екранування цих матеріалів для полів різних частот. Це дозволить певним чином оптимізувати електрофізичні та геометричні параметри матеріалів з точки зору електромагнітної безпеки працюючих та населення.