Містобудування та територіальне планування

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/160

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 31
  • Документ
    Розв’язання плоскої задачі теорії пружності методом перехресних прямих
    (КНУБА, 2012) Пошивач Д.В.
    Викладено методику розрахунку плоского напруженого стану прямокутної пластини із застосуванням методу перехресних прямих. При цьому в процедуру методу прямих внесені деякі зміни, що дозволяють отримати уточнений розв’язок.
  • Документ
    Дослідження методом Монте-Карло динамічної стійкості звареної двотаврової балки при випадковому параметричному навантаженні
    (КНУБА, 2010) Пошивач, Дмитро Володимирович
    Методом Монте-Карло досліджується стійкість за імовірністю параметричних коливань звареної двотаврової балки під дією випадкового динамічного згинального навантаження. Побудовано границі стійкості за статистичною частотою таких коливань.
  • Документ
    Визначення НДС просторового тіла методом „прямих”
    (КНУБА, 2009) Станкевич, А. М.; Шкельов, Л. Т.
    В роботі викладено методику визначення напружено деформованого стану просторового пружного тіла, яка будується на застосуванні методу прямих. В якості невідомих прийнято компоненти вектора переміщень. За умови дискретизації у двох напрямах, тримірна задача зводиться до одномірної. Прийнята періодичність зміни невідомих у напрямах дискретизації дозволяє отримати таку матрицю диференціальних рівнянь, для якої знаходиться точне аналітичне рішення.
  • Документ
    До зниження вимірності і граничних задач теорії пружності за методом прямих
    (КНУБА, 2010) Станкевич, Анатолій Миколайович; Чибіряков, Валерій Кузьмич; Шкельов, Леонід Тихонович; Левківський, Дмитро Володимирович
    В даній статті розглядається комбінований метод для розв’язання плоскої задачі теорії пружності (плоска деформація). Він включає ефективний чисельний метод розв’язання крайових задач звичайних диференціальних рівнянь – метод С.К. Годунова, класичний варіант метода «прямих» із застосуванням узагальненого метода Бубнова-Гальоркіна для побудови розрахункових рівнянь. Для наочності виникаючих при цьому перетворень застосовано індексну форму запису, що широко використовується в тензорному численні. Даний метод має великі перспективи для розв’язання задач динаміки та тривимірних задач.
  • Документ
    Три варіанти редукції рівнянь плоскої задачі теорії пружності методом “прямих”
    (КНУБА, 2013) Станкевич, А. М.; Левківський, Д. В.
    Для зниження вимірності вихідних рівнянь плоскої задачі теорії пружності у роботі запропоновано застосовувати класичний варіант метода “прямих” у поєднанні з узагальненим методом Бубнова-Гальоркіна-Петрова. Як координатні функції використовуються кусково-лінійні фінітні функції. На основі даного підходу розроблено 3 варіанти редукованих диференціальних рівнянь: рівняння в моментах, коефіцієнтах, та рівняння мішаного типу. Отримані рівняння пропонується розв’язувати чисельно, за допомогою метода дискретної ортогоналізації С. К. Годунова. На конкретному прикладі показана збіжність отриманих результатів за трьома підходами.
  • Документ
    Один варіант методу прямих в задачах динаміки товстих пластин
    (КНУБА, 2010) Станкевич, А. М.; Чибіряков, В. К.; Шкельов, Л. Т.
    В роботі пропонується комбінований підхід до розв’язання динамічної задачі теорії пружності в постановці плоскої деформації для товстих пластин з будь-яким опиранням. Двовимірні по просторовим координатам вихідні рівняння редукуються до одновимірних за допомогою розробленого авторами варіанта методу прямих. Подальше чисельне розв’язання задач частот і форм власних коливань виконується з використанням метода дискретної ортогоналізації С.К.Годунова.
  • Документ
    Дискретно-континуальна модель для розрахунку товстих пластин на динамічні впливи
    (КНУБА, 2014) Чибіряков, В. К.; Станкевич, А. М.; Левківський, Д. В.
    Розглядається дискретно-континуальна модель динамічного розрахунку товстих пластин, побудована на основі методу сил. Зниження вимірності виконується методом “прямих” у поєднанні з методом Бубнова-Гальоркіна Петрова. Для чисельної реалізації та формування матриці впливу використовується дискретна ортогоналізація С.К.Годунова, власні числа та вектори матриць визначаються методом Якобі.
  • Документ
    Особливості зниження вимірності рівнянь теорії пружності узагальненим методом прямих
    (КНУБА, 2012) Чибіряков, Валерій Кузьмич; Станкевич, Анатолій Миколайович; Левківський, Дмитро Володимирович
    В останні часи зниження вимірності рівнянь теорії пружності виконується за допомогою аналітичних та чисельних методів. У роботі запропоновано чисельний метод - класичний варіант метода «прямих» із застосуванням узагальненого метода Бубнова-Гальоркіна-Петрова для побудови розрахункових рівнянь. Як координатні функції використовуються кусково-лінійні фінітні функції по поперечній координаті. На основі даного підходу розроблено 3 варіанти редукованих вихідних рівнянь: рівняння в моментах, коефіцієнтах, та рівняння мішаного типу. Граничні умови моделюються за допомогою стержнів заданої жорсткості, що дозволяє варіювати граничними умовами. Отримані редуковані рівняння пропонується розв’язувати чисельно, за допомогою метода дискретної ортогоналізації С.К. Годунова. Даний підхід має великі перспективи для розв’язання дво- та тривимірних задач статики та динаміки.
  • Документ
    Застосування методу прямих до розрахунку двошарової пластини
    (КНУБА, 2013) Левківський, Дмитро Володимирович
    В роботі розглядається комбінований метод для розв’язання плоскої задачі теорії пружності (плоска деформація). Він включає ефективний чисельний метод розв’язання крайових задач звичайних диференціальних рівнянь – метод С.К. Годунова, класичний варіант метода «прямих» із застосуванням узагальненого метода Бубнова-Гальоркіна-Петрова для побудови розрахункових рівнянь. Диференціальні рівняння складаються для кожного шару конструкції окремо. Взаємодії між шарами моделюються вертикальними та горизонтальними стержнями заданої жорсткості. Даний підхід враховує взаємне зміщення шарів, обтиснення нормалі та більш точно моделює роботу конструкції.
  • Документ
    Частоти власних коливань прямокутної шарнірно- обпертої пластини. Повідомлення 1: постановка та методика розв’язання задачі
    (КНУБА, 2013) Жупаненко, І. В.; Чибіряков, В. К.
    Розглядається задача визначення частот власних коливань прямокутної шарнірно-обпертої пластини сталої товщини. В рамках моделі лінійної просторової теорії пружності ізотропного тіла запропоновано розв’язок задачі на основі узагальненого методу скінченних інтегральних перетворень.