Управління розвитком складних систем

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/326

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Документ
    Технології адаптивного управління як механізм забезпечення ефективності організаційно-управлінських систем
    (КНУБА, 2016) Тімінський, Олександр Георгійович
    Розглянуто поняття адаптації та адаптивного управління. Висвітлено історію розвитку адаптивного управління. Наведено визначення адаптивного управління різних авторів. Описано дослідження в області адаптивного управління технічних систем. Підкреслено роль кібернетики в розвитку адаптивного управління. Відзначено еволюцію застосування адаптивного управління від технічних систем до організаційно-управлінських систем. Проаналізовано дослідження з адаптивного управління стосовно організаційно-управлінських систем. Також проведено аналіз досліджень в області адаптивності проектно-орієнтованих організацій. Розглянуто наукову проблему біадаптивного управління. Біадаптивне управління розуміється як взаємна адаптація операційної та проектної складових організаційно-управлінської системи. Розширено класифікацію систем адаптивного управління. Окреслено перспективи подальших досліджень в цьому напрямку.
  • Документ
    Моделі взаємовпливу проектної і операційної підсистем проектно-орієнтованого підприємства
    (КНУБА, 2017) Тімінський, Олександр Георгійович
    Виділені параметри проектної і операційної підсистем проектно-орієнтованого підприємства. Запропоновано типологію характерів змін: зміни у кількості елементів структури; зміни у швидкості процесів; зміни у величині параметра підсистеми; зміни у алгоритмі управління; зміни у параметрах алгоритму управління. Сформульовані напрями змін. За приклад розглянуто впливи фінансових змін в операційній підсистемі на проектну підсистему. Запропоновано експертне оцінювання щодо визначення взаємовпливу проектної і операційної підсистем. Запропоновано принцип біадаптивності. З метою вибору концепції побудови біадаптивної управлінської системи проектно-орієнтованого підприємства було проаналізовано моделі знань. Для побудови біадаптивної системи пропонуються ленеми. Ленеми представлені як комбінація продукційних моделей і фреймів. Наведено структуру фрейму і продукції для біадаптивної системи. Запропонований підхід дозволить підвищити ефективність системи управління проектно-орієнтованими організаціями. Окреслено перспективи подальших досліджень в цьому напрямку.
  • Документ
    Формулювання функції оптимізації біадаптивної системи управління проектно-орієнтованого підприємства
    (КНУБА, 2017) Тімінський, Олександр Георгійович
    Розглянуто взаємодію двох підсистем проектно-орієнтованого підприємства – підсистеми управління операційною діяльністю і підсистеми управління проектною діяльністю. Запропоновано підхід біадаптивності. Розглянуто підходи до оптимізації систем. Описано принципи і галузь застосування оптимізації за якістю, за вартістю та за часом. Пропонується комбінований підхід до оптимізації біадаптивної системи. Формулюється одинична зміна в проектній системі внаслідок змін в операційній системі. Надається вираз для повної реакції проектної підсистеми на зміну в операційній підсистемі. Пропонується з урахуванням множини впливів задача оптимізації інформаційної технологій біадаптивного управління проектно-орієнтованими організаціями. Формалізуються обмеження до задачі оптимізації, цільова функція. Запропоновано підхід до розв’язання даної задачі. Формулюються висновки досліджень. Окреслено перспективи подальших досліджень в цьому напрямку.
  • Документ
    Проектна і операційна підсистеми проектно-орієнтованого підприємства як об’єкти біадаптивного управління
    (КНУБА, 2016) Тесля, Юрій Миколайович; Тімінський, Олександр Георгійович
    Розглянуто взаємодію двох підсистем проектно-орієнтованого підприємства – підсистеми управління операційною діяльністю і підсистеми управління проектною діяльністю. Побудовано концептуальну модель операційної підсистеми з точки зору теорії автоматичного управління. Визначено її властивості і відмінність від проектної підсистеми. Виділено впливи на об’єкт управління. Побудовано концептуальну модель проектної підсистеми. Визначено її властивості і відмінність від операційної підсистеми. Виділено впливи на об’єкт управління. Поставлено проблему взаємодії проектної і операційної підсистем. Запропоновано біадаптивність як принцип взаємодії. Сформульовано задачу побудови біадаптивних управлінських систем і запропоновано їх структуру. Визначено об’єкт управління для біадаптивних управлінських систем – об’єкт біадаптивного управління. Окреслено перспективи подальших досліджень в цьому напрямку.
  • Документ
    Модель біадаптивної оптимізації на основі використання теорії ймовірностей
    (КНУБА, 2018) Тімінський, Олександр Георгійович
    Розглянуто біадаптивні системи управління – системи, в яких взаємодіють і адаптуються одна під одну підсистема операційного управління та підсистема проектного управління проектно-орієнтованої організації. Приклади змін, які відбуваються в кожній з підсистем, визначені. Оцінка впливу змін в одній підсистемі на іншу підсистему формалізована. Вплив розглядається у чотирьох вимірах – на час, на вартість, на якість, загальний вплив. Метод отримання зваженої оцінки нової зміни запропоновано. Кроки методу описано. Ймовірнісна модель оптимізації біадаптивного управління сформульована. Модель враховує вибір оптимального набору реакцій в одній підсистемі на зміни в іншій підсистемі. Окреслено перспективи подальших досліджень.