Управління розвитком складних систем

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/326

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Документ
    Схеми збирання даних для містобудівного моніторингу земель населених пунктів
    (КНУБА, 2020) Смілка, В. А.
    З розвитком геоінформаційних технологій та дистанційних методів спостереження з’являються нові можливості для збирання інформації в процесі моніторингової діяльності. Проблематика створення інструментарію збирання інформації для комплексного вирішення завдань містобудівного моніторингу та моніторингу земель детально не досліджувалась. Збирання інформації про об'єкти будівництва може відбуватись системно (одночасно), цілеспрямовано, або за необхідності – дисперсно. Одним з інструментів збирання інформації про об'єкти населеного пункту є розроблення містобудівної документації. Збирання відомостей про об’єкти населеного пункту здійснюється з використанням таких підходів: 1) масштабна пооб’єктна інвентаризація – найбільш капіталоємний, але точний варіант збирання інформації; 2) фрагментарний – збирання інформації про об’єкти населеного пункту в межах невеликих територій; 3) ситуативний – збирання інформації про об’єкти, які планується модифікувати або вивчити; 4) сегментний – тематичне збирання показників про об’єкти населеного пункту; 5) комбінований – сукупність різних підходів збирання інформації. Від змісту завдання моніторингу залежить вибір технологічної схеми його виконання і передусім збирання інформації, необхідної для реалізації завдання. На вибір технологічної схеми виконання завдання суттєво впливають і інші параметри: розмір зони розповсюдження (виконання) завдання моніторингу та час, за який необхідно його виконати. Завдання містобудівного моніторингу визначає множину об'єктів дослідження і типологію взаємозв'язків між ними або характеристики, які необхідно дослідити. Вивчення об'єкта моніторингу здійснюється шляхом збирання інформації про його геометричні параметри, атрибутивну інформацію, за схемою відношень «ЗАВДАННЯ – ОБ'ЄКТ ТЕХНОЛОГІЯ».
  • Документ
    Метод оцінки ефективності встановлення меж розроблення детальних планів території
    (КНУБА, 2017) Смілка, Владислав Анатолійович
    Нормативними актами у сфері містобудування та архітектури встановлюється порядок розробки, склад та зміст містобудівної документації і регламентуються окремі процеси містобудівного проектування. Однак, нормативні документи не регулюють питання методики визначення меж розробки містобудівної документації. Місцеві органи містобудування та архітектури повинні бути забезпечені математичним інструментом оцінки меж планування території. В статті описується відповідний метод, який заснований на глибинному, багатоструктурному аналізі виконаних проектів з планування території в період дії Генеральних планів міста Києва, розроблених у 1966 р., 1986 р. та чинного – 2002 р. Дослідження містобудівної документації проведено за такими критеріями: рік розробки, місце розробки, площа, периметр, кількість та довжина граней межі проектування, тип межі. Аналіз дозволив виділити три ключові умови, що визначають ефективність розробки документації: тип межі, площу та мету. Зазначені умови відтворені у математичних величинах, що дозволяють оцінити ефективність встановлення меж розробки детальних планів території. Метод може бути автоматизований в середовищі програмного комплексу аналітичної системи містобудівного моніторингу.
  • Документ
    Об'єктно-орієнтована модель геопросторових даних генерального плану населеного пункту
    (КНУБА, 2017) Максимова, Юлія Сергіївна
    Сьогодні важливими питаннями є створення єдиного інформаційного простору для розробників і користувачів містобудівної документації з метою забезпечення можливості організації оперативного обміну даними між учасниками містобудівної діяльності. Виникає необхідність переходу від картографічного до геоінформаційного моделювання та прогнозування розвитку території на основі багатофакторного аналізу просторової взаємодії об'єктів і явищ міського середовища. В роботі розглянуто структуру та загальні вимоги до об’єктно-реляційної моделі геопросторових даних, що містять проектні рішення генерального плану. Моделі за методологією об’єктно-орієнтованого підходу реалізують методи, які дозволяють відслідковувати динаміки в процесі реалізації концепцій генерального плану або його зміни, що потребує моделювання поведінки об’єктів містобудування.
  • Документ
    Модель визначення відповідності об’єкта містобудування містобудівним обмеженням
    (КНУБА, 2019) Рибак, Анатолій Іванович; Шахов, Анатолій Валентинович; Азарова, Ірина Борисівна
    Розвиток населених пунктів України супроводжується рядом проблем, вирішення яких є основною задачею державного регулювання містобудівної діяльності. Проте цілий ряд нових функцій у містобудуванні за останніми змінами законодавства у галузі делегується новим учасникам, що не завжди є обізнаними професіоналами у містобудуванні. Сучасні інформаційні технології можуть зробити містобудівну діяльність простою та доступною для всіх нових її суб’єктів за допомогою розроблення спеціалізованого програмного забезпечення. Тому в рамках дослідження запропоновано модель визначення відповідності розміщення об’єкта містобудування діючим містобудівним обмеженням, на базі якої визначено програмні інструменти для розроблення спеціалізованого програмного забезпечення, що дасть змогу визначати відповідність між намірами використання земельної ділянки та наявними можливостями території з містобудівної точки зору, а також вирішити зворотне завдання ‒ обрати в межах міста оптимальні в містобудівному контексті земельні ділянки під провадження певного виду господарської діяльності. Результати дослідження можуть бути використані інвесторами, керівниками проектів та забудовниками для обґрунтування місця розміщення господарської діяльності при розробці інвестиційних ідей та бізнес-планів.