Конференції

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/29

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 13
  • Документ
    Регіональне управління та регіональний аналіз : еволюція світового досвіду
    (Бескиди, 2019) Шмаглій, Олена Борисівна
    Завжди перед суспільством стояла проблема пошуку найбільш до- цільної моделі його просторової організації. Особливості просторової організації в цьому сенсі зумовлювали природно-ресурсні переваги тих чи інших частин території країни, економічні передумови, які визначали з позицій економічної доцільності, напрямки виробничої діяльності цих територій, просторові особливості соціально-інфраструктурного розвитку, необхідність забезпечення найбільш повної і надійної економічної безпеки.
  • Документ
    Методи, принципи і організаційна структура управління регіональним розвитком
    (Бескиди, 2018) Мартинова, Аліна Дмитріївна
    Державне управління розглядає регіон як єдине ціле, що, з одного боку, є підсистемою, а з іншого — самокерованою системою, які перебувають у суперечливій єдності. Соціально-економічні процеси, які відбуваються у регіоні і вимагають управління, повинні відповідати інтересам, притаманним конкретному територіальному утворенню [4, c. 120-122]. До суб'єктів регіонального управління як єдиної системи належать міжнародні, національні, регіональні, муніципальні організації, приватні особи, які реалізують доручені їм функції. Формування єдиної і ефективної системи державного управління в регіоні на всіх рівнях є необхідною умовою його розвитку.
  • Документ
    Реформування системи публічного управління регіональним і місцевим розвитком в Україні
    (Бескиди, 2018) Андрійчук, Юрій Миколайович
    У сучасній українській науці та практиці публічного управління та адміністрування тільки-но начинають формуватися підходи й поодиноко впроваджуватися окремі інструменти за регіональної та місцевої ініціативи, які враховують вирішення різнополярних завдань: забезпечення суспільної стабільності та залучення ресурсів і інвестицій в регіони. Сучасні дві проблеми публічного регіонального управління – відсутність активної позиції на регіональному рівні в пошуку додаткових джерел фінансування та можливих шляхів ефективного розвитку власного регіону та відсутність інституцій які традиційно займались регіональним і місцевим розвитком. Останні просто закриті чи перепрофільовані.
  • Документ
    Роль агенцій регіонального розвитку у забезпеченні стратегічного планування розвитку територій
    (Бескиди, 2018) Павлюк, Алла Петрівна
    Формування ефективної системи інституційного забезпечення регіонального розвитку є на сьогодні одним з головних завдань із реалізації державної регіональної політики. Ключовим елементом цієї системи мають стати агенції регіонального розвитку, створення яких відбувається відповідно до положень Закону України «Про засади державної регіональної політики», прийнятого в 2015 році.
  • Документ
    Політико-правові засади регіональної політики України в умовах зміцнення національної єдності
    (Бескиди, 2018) Медвідь, Федір Михайлович; Курчина, Тамара Олександрівна; Мельниченко, Ярослав Богданович; Твердохліб, Анатолій Іванович
    Політика регіонального розвитку України сьогодні формується в умовах неоголошеної війни з Росією, яка спричинила окупацію частини території та економічні втрати, супроводжується погіршенням соціально- економічного становища країни та рецесією, вимагає значних зовнішніх запозичень на відновлення економіки, а також масштабних витрат на ведення воєнних дій. Водночас, Україна інтегрується в європейський цивілізаційний простір, що ставить перед національною регіональною політикою низку вимог. Децентралізація публічного управління має здійснюватися передусім в інтересах громадян, у межах цілісного пакету політичних, економічних, соціальних реформ, спрямованих на перетворення України в сучасну європейську країну.
  • Документ
    Перспективні форми системної організації територіальних земельно-господарських комплексів
    (Бескиди, 2017) Шашула, Людмила Олексіївна
    Дослідження закономірностей розвитку територіальних земельно- господарських комплексів охоплює цілий ряд питань, що включають економічні, екологічні та соціальні пріоритети та парадигми, взаємозв'язок та взаємовплив яких обумовлює різні траєкторії розвитку. Територіальний продукт це також продукт регіонального маркетингу зі всіма витікаючими наслідками регіонального менеджменту. Тобто інструментарій маркетингу можна і потрібно впровадити в регіональну політику. Вважаємо, що зробити з нашої країни велику європейську державу можливо - всі передумови до цього є. Уряд справитись з таким завданням не в змозі, він буде лите обслуговувати продукт, який у них є, - країну. Класний продукт чи ідею реалізувати набагато легше, ніж посередню. Привабливість України як продукту, її частини територіального земельного-господарського комплексу (далі ТЗГС) як бренда насамперед залежить від ініціативних людей, підприємців.
  • Документ
    Державна регіональна політика – інструмент сталого розвитку громад та регіонів
    (Бескиди, 2018) Негода, В’ячеслав Андронович
    Державна регіональна політика – невід’ємна складова економічної політики держави, а також це інструмент координації та узгодження планів і дій усіх суб’єктів такої підтримки, які визначені законодавством України.
  • Документ
    Вплив сучасного адміністративно-територіального менеджменту на регіональну політику
    (Бескиди, 2017) Колодинський, Сергій Борисович
    Регіон набуває нового змісту завдяки значному оновленню національних економік під впливом глобалізації та широкого поширення сучасних форм виробництва практично в усіх країнах світу. Процеси глобалізації нестримні, зупинити широко поширену інтеграцію, що охопила практично весь світ, неможливо. Однак, на теренах національних та світових економічних угрупувань все яскравіше вимальовується регіон як самостійна економічна одиниця, яка практично наділена якісно новими характеристиками та новим змістом, що дає можливість говорити про всебічний та не менш бурхливий процес регіоналізації.
  • Документ
    Можливості порівняльних досліджень регіональних політичних інститутів та процесів
    (Бескиди, 2017) Панченко, Тетяна Василівна
    Метою порівняльних досліджень є виявлення подібностей або відмінностей політичних інститутів, процесів і явищ з метою їх кількісної і якісної характеристики, класифікації, впорядкування і практичного використання в іншому соціополітичному середовищі.
  • Документ
    Регіональна політика в Іспанії і каталонська криза : висновки для України
    (Бескиди, 2017) Требін, Михайло Петрович
    Сепаратизм не лише українське, а й світове явище. Його мінімізація досягається ефективною регіональною політикою.