Конференції

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/29

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Документ
    Визначення категорії «регіон» у сучасному науковому дискурсі: аналіз основних підходів
    (Бескиди, 2019) Семко, Вадим Леонідович; Баєва, Юлія Євгенівна
    Поняття «регіон» є однією з ключових категорій у сучасному міждисциплінарному науковому дискурсі. Сьогодні регіони дедалі більше стають самостійними цілісними суб’єктами економічних відносин, випереджаючи у цьому відношенні окремі підприємства і, навіть держави.
  • Документ
    Національна ідентичність українського суспільства : регіональний контекст
    (Бескиди, 2018) Семко, Вадим Леонідович; Баєва, Юлія Євгенівна
    Поняття «ідентичність» є однією з базових категорій для усього комплексу суспільно-політичних наук, оскільки об’єктом вивчення цих наук є суспільство, як сукупність індивідів, а ключовою соціальною рисою індивіда є самоідентифікація. Ідентичність суспільства, у свою чергу, формується сукупністю ідентичностей індивідів.
  • Документ
    Соціально-замкнені міські співтовариства як об'єкт соціального дослідження
    (Бескиди, 2017) Семко, Вадим Леонідович
    При аналізі соціально-замкнених міських співтовариств дослідники зазвичай не виходять за межі етносоціальної проблематики, і не обмежує уявлення про цей феномен лише гетто та етнічними кварталами переважно великих міст. Такий підхід є прийнятним в етносоціології, при здійсненні етнополітичних програм та ініціатив, сфері боротьби зі злочинністю та профілактики девіантних форм поведінки.
  • Документ
    Якісні ознаки неконтрольованих територій та критерії їх оцінки
    (Економічна думка, 2016) Семко, Вадим Леонідович
    Наприкінці ХХ ст. стало очевидним, що поряд з масивом нових держав, що виникли внаслідок розпаду СРСР та соціалістичного табору, у географічному просторі з’явився принципово новий тип політико-територіальних утворень: території, що формально знаходяться у складі певної держави, але мають власні органи управління, влади або ж контролюються лідерами збройних формувань кримінальних угруповань, польовими командирами, вождями місцевих етнічних спільнот. Інтерес до подібних політико-територіальних утворень зумовлений тим фактом, що вони виступають опорними пунктами терористичних угруповань і відіграють роль фактору дестабілізації для цілих регіонів.
  • Документ
    Досвід вивчення феномену неконтрольованих територій у контексті наукового аналізу збройного конфлікту на сході України
    (Карт-Бланш, 2015) Семко, Вадим Леонідович
    Збройний конфлікт на південному сході України, анексія Криму та проголошення т. зв. «Новоросії» у складі Донецької та Луганської «народних республік» став несподіваним не лише для українського суспільства, а й для значної частки експертного співтовариства України. Утім світовий досвід аналізу сецесіоністських рухів та неконтрольованих територій виробив достатньо підходів для наукового аналізу подібних явищ, що є вкрай корисним та необхідним в умовах сьогодення.
  • Документ
    Структурні компоненти кодифікації будівельного права України
    (КНУБА, 2019) Мамонтов, Ігор Олександрович; Семко, Вадим Леонідович
    Динаміка розвитку будівельної галузі в Україні за останні роки засвідчує, що дана сфера правовідносин потребує систематизації законодавства з урахуванням різноманітних тенденцій, які характеризують як негативні, так і позитивні особливості правового регулювання
  • Документ
    Міські нетрі та соціально-замкнені міські співтовариства: проблеми правового визначення
    (КНУБА, 2018) Семко, Вадим Леонідович
    При аналізі соціально-замкнутих міських співтовариств які, в урбаністичних дослідженнях та соціології міста зазвичай визначаються поняттям «нетрі», дослідники, як правило, не виходять за межи етносоціальної проблематики, і це обмежує уявлення про цей феномен лише гетто та етнічними кварталами переважно великих міст.