Конференції

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/29

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Документ
    Реформа 30 липня 1863 року в губерніях Правобережної України: соціально-економічний вектор національної політики в регіоні
    (Бескиди, 2019) Криськов, Андрій Анатолійович
    Визначальне місце в еволюції відносин землеволодіння в українських губерніях колишньої Російської імперії займає реформа 19 лютого 1861 р. Вона виходила з утопічних припущень і базувалася на нездійсненному розрахунку перетворити масу селянства у самодостатніх виробників, які, тим не менш, стояли би перед необхідністю віддавати частину своїх матеріальних і трудових ресурсів державі і поміщикам. Законодавчі акти, покликані регулювати аграрне реформування при переході від феодальної до капіталістичної системи суспільних відносин, не привели до чіткого розмежування поміщицької і селянської землі. Реформа не передбачала обов’язкового і негайного наділення селянства землею у власність. Законодавство лише надало таку можливість, але поставило процес наділення землею та звільнення від зобов’язаних відносин у залежність від добровільних угод, тобто не зробило його для селянства питанням правового регулювання.
  • Документ
    Регіональні особливості в діяльності державних установ іпотечного кредитування в губерніях Правобережної України другої половини XIX ст
    (Бескиди, 2018) Криськов, Андрій Анатолійович
    Державні установи іпотечного кредитування в губерніях Правобережної України стали одним із засобів реалізації національної політики самодержавства у регіоні.
  • Документ
    Експеримент, що тривав століття (Єврейські землеробські колонії в губерніях Правобережної України у ХІХ ст.)
    (Бескиди, 2017) Криськов, Андрій Анатолійович
    Територія Правобережної України у ХІХ ст. була чи не найбільшим у світі ареалом розселення єврейського етносу. Такий характер розселення був обумовлений політикою уряду Російської імперії стосовно євреїв, а саме формуванням так званої смуги єврейської осілості. Ця політика послідовно здійснювалася протягом всього ХІХ ст.
  • Документ
    Особливості регіональної політики щодо німецьких колоністів в губерніях Правобережної України (друга половина ХІХ ст.)
    (Економічна думка, 2016) Криськов, Андрій Анатолійович
    Після реформи 1861 р. Правобережна Україна, особливо Волинська губернія, стала територією-рецепієнтом для іноземних колоністів, в першу чергу – німецького та чеського походження. У даному випадку співпали політико-економічні плани урядових кіл Російської імперії (створення противаги польським поміщикам у вигляді економічно ефективного і лояльного до влади господарства колоністів) та сподівання іноземних поселенців на дешеві землі та пільговий режим господарювання.
  • Документ
    Ліквідація економічного впливу поляків в губерніях правобережної України після січневого повстання 1863 р
    (Карт-Бланш, 2015) Криськов, Андрій Анатолійович
    Після скасування кріпацтва основним критерієм соціально-економічної значущості стають земельні володіння, тим більше, що до початку XX ст. Правобережна Україна була аграрним краєм. Тому економічна могутність у пореформені роки багато в чому залежала саме від розмірів земельної власності. Станом на 1863 р. середній розмір поміщицького землеволодіння становив у Правобережній Україні 895,6 дес. [1, c. 49]. Отже, для регіону залишалось характерним існування крупного землеволодіння латифундійного типу.