Конференції

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/29

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Документ
    Утвердження суб’єктності місцевих громад в умовах політичної турбулентності
    (Бескиди, 2019) Гордієнко, Михайло Григорович
    Ключовими трендами глобалізованого світу є сприяння вільній циркуляції капіталу, технологій, робочої сили, інформації та активізація громадських ініціатив. Наразі сформовано великий соціальний запит на розширення автономної сфери буття спільноти, що передбачає дистанціювання її від держави й створення самоврядних громад для реалізації потенціалу особистості й вирішення багатьох питань на локальному рівні. Метою нашого дослідження є пошук оптимальної моделі легітимної інституалізації місцевих громад, визначення алгоритму дистанціювання центру від регіонів, держави від суспільства. Ієрархія постмодерного соціуму визначається такими універсальними цінностями, як свобода, демократія, громадянське суспільство, багатопартійність, місцеве i регіональне самоврядування.
  • Документ
    Сучасний тренд регіоналізму як спосіб наближення влади до народу
    (Бескиди, 2018) Гордієнко, Михайло Григорович
    Буття людської цивілізації у глобалізованому світі визначається процесами прискореної зміни соціальної реальності, що потребує швидкої й адекватної реакції владних структур на політичну динаміку. Щоб вчасно та якісно задовольняти широкий спектр соціальних запитів громадян, влада зобов’язана бути компетентною, патріотичною, легітимною й уникати протистояння за розподіл посад та привілеїв. Меседжи низового рівня соціуму має акумулювати місцева влада і формувати управлінські рішення у відповідності до волі громади.
  • Документ
    Місцеве самоврядування як ліфт соціальної мобільності
    (Бескиди, 2017) Гордієнко, Михайло Григорович
    Політичне буття новітньої України перманентно балансує на межі втрати своєї суб'єктивності. У постмайданний період дезінтеграційні процеси набули свого апогею. Утримати єдність соціального організму без залучення низових структур суспільства до розбудови національної держави доволі складно.
  • Документ
    Амбівалентність децентралізації : артикуляція місцевих інтересів чи кланової ієрархічності
    (Економічна думка, 2016) Гордієнко, Михайло Григорович
    З часів руйнації радянського абсолютизму в незалежній Україні суттєво не змінилася ієрархічна модель політичної системи. Вона, як і за комуністичної доби, базується на адміністративно-бюрократичному й силовому алгоритмі реалізації владних повноважень. Корумпована ангажованість, аморальність, делитантизм й колаборанська сутність нашої псевдоеліти з одного боку, та фрустрація і байдужість суспільства з іншого, привели до реалізації шовіністичних проектів окупації українських територій та маргіналізації державності. Деструктивний алгоритм українського політоґенезу стимулювало те, що національно-демократичні сили завжди були в меншості й надмірно переймалися боротьбою зі своїм ідеологічним супротивником – комунізмом.
  • Документ
    Аномалії федералізму в умовах повзучого сепаратизму
    (Карт-Бланш, 2015) Гордієнко, Михайло Григорович
    Вже стало закономірністю українського політогенезу, що в умовах тотальної кризи суспільства постають радикальні інтерпретації фундаментальних засад буття нації. Політики різного масштабу ініціюють прийняття нової Конституції, розпуск парламенту, зміни форми державного устрою тощо. Це традиційний набір популістських гасел, які розраховані на покращення рейтингів політичних акторів, але ігнорують національні інтереси держави. Цинічний популізм не підкріплений об’єктивними потребами суспільства й позбавлений науково-методологічної аргументації. Якщо раніше, до російської агресії і втрати частини території України, держава могла дозволити собі бавитися й експериментувати з такими речами, як створення Південно-Східної Української Автономної Республіки зі столицею у Харкові, широко обговорювати ініціативи Президента Л. Кучми щодо запровадження двопалатного парламенту, проводити всеукраїнський референдум щодо федералізації держави, то тепер, після лицарських втрат Небесної Сотні та героїчних жертв українських воїнів на Донбасі, наша влада не має моральних підстав легковажно здійснювати процес державотворення. Зараз територіальна цілісність і недоторканість української землі, за яку пролита кров наших героїв, набувають сакрального змісту. Святий обов’язок кожного громадянина, й особливо тих, хто має владні повноваження, зробити все необхідне, щоб жертви українських патріотів не були марними. Недолугі дії влади, які ідуть врозріз із цим імперативом, є категорично неприйнятними.