Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Документ
    Метод дослідження розвитку композиції міського розпланування у просторі та часі
    (КНУБА, 2017) Дідіченко, М. О.
    Обґрунтовано порівняльний аналітично-графічний метод дослідження розвитку просторово-часової композиції міського розпланування, що розділено на 9 етапів, які забезпечують всебічний аналіз композиційних особливостей міста та надають структуроване підґрунтя для надання рекомендацій щодо прогнозування характеру подальшого містобудівного розвитку. Ефективність методу проілюстрована на аналізі розвитку композиції розпланування м. Відень, Австрія.
  • Документ
    Проблеми оновлення історичного міського середовища
    (КНУБА, 2017) Лещенко, Н. А.
    В статті розглядаються питання гармонічного оновлення історичного міського середовища. Визначені принципи проведення нового будівництва в сформованому історичному середовищі. Показаний контекстуальний підхід як основа для здійснення грамотного реконструктивного втручання, збереження традицій та привнесення нового в історично складене, вибору нової функції та формоутворення для нових будівель, що мають вписатися і доповнити історичну ситуацію. Запропоновані теоретичні висновки детально проілюстровані на прикладі проекту оновлення забудови історичного кварталу на Подолі в Києві.
  • Документ
    Розвиток просторово-часової композиції міста Києва
    (КНУБА, 2016) Дідіченко, М. О.
    У статті графо-аналітичним методом досліджується динаміка та причини розвитку просторово-часової композиції м. Києва на п’яти ключових історичних етапах.
  • Документ
    Сучасні тенденції розвитку просторово-часової композиції історичних міст
    (КНУБА, 2016) Дідіченко, М. О.
    В статті розглянуто ключову тенденцію розвитку просторовочасової композиції історичних міст – взаємопроникнення. Проводиться графоаналітичне дослідження розвитку розпланування європейських та українських історичних міст в рамках цієї тенденції.
  • Документ
    Реконструкция застройки исторических центров городов
    (КНУБА, 2017) Ноговицына, Т. В.; Истомина, В. С.
    В статье предпринята попытка проанализировать приемы и закономерности строительства в исторической части европейских городов, систематизировать их. Одесса является уникальным культурологическим центром Украины, поэтому для сохранения ее архитектурного облика необходимо изучать и использовать мировой опыт и привлекать в город иностранных архитекторов с их богатым опытом строительства в исторической среде.