Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 9 з 9
  • Документ
    Пропозиції з розроблення комплексу нормативних документів з освітлення
    (ДНДІБК, 2013) Сергейчук, О. В.
    Природне та штучне освітлення повинно відповідати низці вимог: санітарно-гігієнічним, економічним, естетичним тощо. В Україні необхідно розробити відповідні нормативні документи. Вони мають бути взаємопов’язані і враховувати великий вплив освітлення на енергоефективність будівель. Стаття присвячена розгляду цього питання.
  • Документ
    Супразон-T3DF-нов интелигентен супраалкен за хидро и-звуко- и топлоизолация на покриви и стени на сгради, метротунели и др. подземни съоръжения
    (Знання, 2012) Казанджиєв, К. Б.; Лаповська, С. Д.; Цолов, Ц.
    В статті приведено дані щодо розробки нового комплексного гідроізоляційного матеріалу на основі вищих алкенів СУПРАЗОН-T3DF.
  • Документ
    Влаштування гідро- та теплоізоляційних шарів підлог багатоповерхової будівлі апеляційного суду в Києві
    (Знання, 2013) Старчук, Н. В.; Старчук, Я. В.; Романенко, В. В.
    Наведені дані з дослідження технології влаштування гідро- та теплоізоляційних шарів підлог багатоповерхової будівлі Апеляційного суду в Києві.
  • Документ
    Оцінка якості теплоізоляційних характеристик огороджувальних конструкцій існуючих будівель
    (2006) Бешинська, О. В.; Ратушняк, О. Г.
    На основі експериментальних обстежень показано, що найгірші теплоізоляційні характеристики мають залізобетонні та цегляні будівлі.
  • Документ
    Історія та перспективи розвитку норм з енергоефективності будівель в Україні
    (КНУБА, 2017) Сергейчук, О. В.
    У роботі розглядається історія розвитку нормативних вимог до енергоефективності будівель, починаючи з кінця ХІХ сторіччя до наших днів. Показано як змінювалися вимоги до показників енергоефективності будівель і трансформувалися розрахункові формули. Особливу увагу приділено змінам, що були впроваджені після отримання Україною незалежності. Зроблено аналіз сучасного комплексу нормативних документів з енергоефективності та нової редакції ДБН В.2.6.31:2016 «Теплова ізоляція будівель». Проведено їх порівняння з нормами ЄС. Розглянуто можливі напрямки подальшого розвитку та вдосконалення норм у взаємозв’язку з суміжними нормами з будівельної фізики, такими як норми з природної освітленості і інсоляції.
  • Документ
    Наукові основи нормативного забезпечення енергоефектнвності будівельних об’єктів
    (КНУБА, 2010) Фаренюк, Г. Г.
    Аналізуються методологія побудови нормативної бази України в області забезпечення енергоефектнвності будівельних об’єктів. Наведено основні положення нових вимог по вдосконаленню принципів проектування будівель та споруд за енергетичними та тепловими показниками й характеристиками теплової надійності.
  • Документ
    Сучасні системи архітектурно-конструктивних рішень для енергозаощаджування в громадських будівлях
    (КНУБА, 2011) Шулдан, Л. О.; Бродський, М. О.
    у статті подано енергоекономічне обґрунтування архітектурно-конструктивних прийомів вирішення фасадів громадських будівель. Висвітлені можливості їх застосування під час термомодернізації з урахуванням сучасних технологій та засобів
  • Документ
    Приведений опір теплопередачі верху віконного перерізу цегляної стіни з зовнішньою теплоізоляцією
    (КНУБА, 2014) Пріщенко, А. М.
    В цегляних стінах найбільш вразливим з точки зору додаткових тепловитрат є верхній вузол перерізу віконного отвору. За рахунок розташування в ньому залізобетонних перемичок, зовнішня з яких утворює чверть, знижується значення приведеного опору теплопередачі. З метою покращення теплозахисних властивостей вказаного стику було запропоновано енергозберігаюче конструктивне рішення, яке передбачає розташування перемички із переміщенням догори. У простір пропонується розміщувати додатковий шар утеплювача. В дослідженні теоретично на основі чисельного моделювання температурних полів та експериментально доведено збільшення приведеного опору теплопередачі в 1,8 та 2,2 рази для утеплювача відповідно 100 та 150 мм.
  • Документ
    Енергоекономічне обгрунтування рішень фасадів громадських будівель
    (КНУБА : НУ "Львів. політехніка", 2011) Шулдан, Л. О.; Бродський, М. О.
    У статті подано енергоекономічне обгрунтування архітектурно-конструктивних прийомів вирішення фасадів громадських будівель. Висвітлені можливості їх застосування під час термомодернізації з урахуванням сучасних технологій та засобів.