Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 11
  • Документ
    Передумови організації пішохідних просторів сучасних житлових районів великих міст
    (КНУБА, 2012) Старжинський, Ю. М.
    В статті розглядається важливість міських пішохідних просторів як планувально-композиційного елемента будь якого міського середовища. Наведений аналіз розвитку пішохідних просторів, які концентрують в собі ряд важливих функцій з метою покращення умов якості життя міського населення. Дослідження ґрунтувалось на системному вивченні досвіду організації пішохідних просторів.
  • Документ
    Сучасний стан архітектурно-планувальної організації пішохідних просторів великих та середніх міст України
    (КНУБА, 2012) Старжинський, Ю. М.
    В статті розглядається важливість організації сучасних міських пішохідних просторів як планувально-композиційного елемента будь-якого міського середовища. Наведений аналіз сучасного стану пішохідних просторів, які концентрують в собі ряд важливих функцій з метою покращення умов якості життя міського населення. Дослідження ґрунтувалось на вивченні теоретичного та методологічного досвіду організації пішохідних просторів на території сучасної України та за її межами.
  • Документ
    Наскрізна класифікація пішохідно-транспортних об’єктно-суб’єктно- просторових середовищних систем у структурі зупиночних просторів
    (КНУБА, 2020) Товбич, Валерій Васильович; Куліченко, Наталія Вікторівна; Сисойлов, Микола Валентинович; Чжан Синь Му; Tovbych Valerii; Kulichenko Nataliya; Zhang Sin Mu; Sysojlov Nikolay
    Розглядаються пішохідні , транспортні та пішохідно-транспортні системи у структурі зупиночно-територіальних просторів міст та поселень різного рівня ієрархії; визначена наскрізна системна (зокрема, демоекосистемна) класифікація цих пішохідних , транспортних та пішохідно - транспортних систем (та їхніх підсистем) з позицій ієрархічного прояву складових елементів зупиночно-територіальних просторів, що мають (завдяки перерозподілу внутрішніх пішохідних потоків) багато-зонну супідрядно- ієрархічну структуру. У роботі детально показано, що існує не менш як 8 О ( 1 О х 8 ) основних та 3 2 О ( 4 х 8 О ) додаткових ©узагальнених» варіантів прояву пішохідних, транспортних та пішохідно-транспортних зупиночно- територіальних систем ( а з урахуванням «інфра-зони» - як мінімум , не менше 9 О ( 8 О+ 1 О) основних та 3 6 О (3 2О+4х 1 О ) додаткових ієрархічно-супідрядних класифікаційних елементів) . Суттєвим є те , що на основі отриманих результатів , завдяки системному (зокрема, демоекосистемному) підходу, можлива ще й подальша деталізація , конкретизація та узагальнення.
  • Документ
    Проблеми формування пішохідних просторів нових житлових районів великих міст України
    (КНУБА, 2013) Старжинський, Ю. М.
    Розглянуто існуючі проблеми формування пішохідних просторів нових житлових районів великих та середніх міст України. Проаналізовано сучасний стан пішохідної мережі та виявлено важливі принципи організації пішохідних просторів.
  • Документ
    Відродження архітектурного ансамблю історичного центру малого міста (на прикладі пропозиції по регенерації історичного центру cмт Олика Волинської області)
    (КНУБА, 2014) Лещенко, Н. А.
    В статті пропонується модель реконструкції архітектурного ансамблю історичного центру Олики, визначається напрямок сучасного розвитку міста як туристичного центру при створенні туристичного маршруту по малим містам Західної України.
  • Документ
    Проблематика формування системи пішохідних просторів значнішого міста (на прикладі міста Львів)
    (КНУБА, 2016) Соснова, Н. С.; Киргизбаєва, І. Ю.
    Проблема якості пішохідних просторів Львова, як і решти міст України полягає в архаїчності їх функціонального та композиційного трактування як міською владою, так і спеціалістами. Необхідність формування естетичного середовища в композиції міських пішохідних просторів усвідомлюється як важлива урбаністична задача.
  • Документ
    Якісне сучасне архітектурне середовище історичного центру малого міста
    (КНУБА, 2014) Лещенко, Н. А.
    В статті визначаються особливості якісного архітектурного середовища та способи його створення в процесі реконструкції історичних центрів малих міст.
  • Документ
    Інтеграція сучасних пішохідних просторів в історичну тканину міста (в історичні зони)
    (КНУБА, 2018) Ковальська, О. Є.
    У статті описані типи взаємозв'язку сучасних пішохідних просторів з територіями, на яких розташовані об’єкти історико-культурної спадщини міста, внесені пропозиції з вдосконалення і модернізації громадського простору міських історичних центрів, обґрунтовано засади формування системи пішохідних просторів в сформованій забудові з позицій сталого розвитку міст, обґрунтовано підходи до оцінки їх якості та соціальної ефективності.
  • Документ
    Пропозиції по реконструкції архітектурного ансамблю історичного центру міста Бар Вінницької області
    (КНУБА, 2015) Лещенко, Н. А.
    В статті пропонується модель реконструкції архітектурного ансамблю історичного центру міста Бар, визначається напрямок сучасного розвитку міста як туристичного центру при створенні туристичного маршруту по малим містам Поділля.
  • Документ
    Модель ревалоризації історичного центру смт. Меджибіж
    (КНУБА, 2018) Лещенко, Н. А.
    В статті розглядається модель ревалоризації історичного центру малого міста, в основу якої покладено збереження автентичності історичного планування, відновлення композиції забудови, підвищення якості та цінності міського середовища. Запропоновано відновлення зруйнованих пам’яток та занедбаних шляхом повернення історичної та надання нової актуальної функції; створення мультифункціонального, якісного публічного простору, економічно доцільного, цікавого для відвідання та комфортного для перебування. В якості прикладу пропонується модель ревалоризації історичного центру смт. Меджибіжу Хмельницької області.