Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 10
  • Документ
    Концептуальні засади розбудови економетричної моделі ринкового розвитку в житловому будівництві
    (КНУБА, 2008) Федосова, Олена Василівна; Левіт, Л. Г.
    Будівельний комплекс в Україні розвивається дуже повільно і це не дає можливості задовольнити попит населення на житлову площу. Розвиток галузі житлового будівництва потребує інвестиції, які мають різну ефективність в державній, колективній, приватній та кооперативній власності. Для підвищення ефективності вкладання інвестицій у будівельну галузь потрібно вести моніторинг по введенню в експлуатацію житлових будинків. Для цього пропонується концепція розробки комплексної системи відповідних залежностей по введенню в експлуатацію житлових будинків за рахунок можливостей різних форм власності. В цих залежностях використані головні фактори: обсяг інвестицій, обсяг підрядних робіт, кількість будівельних підприємств та черга на житло.
  • Документ
    Просторова структура нового житлового будівництва у Львівській агломерації
    (КНУБА, 2009) Габрель, Михайло
    У статті виявлено просторові структури житлових інвестицій, що сформува- лися на території Львівської агломерації, здійснено аналіз цієї структури та вироб- лено рекомендацій щодо вдосконалення житлової політики на визначеній терито- рії.
  • Документ
    До питання довговічності і надійності фасадних систем в сучасному житловому будівництві
    (Знання, 2013) Старчук, В. Н.; Старчук, Т. В.; Старчук, Я. В.
    Розглянуто ряд технічних рішень та дані пропозиції щодо підвищення довговічності і надійності сучасних фасадних систем.
  • Документ
    Радянська архітектура 70-х - 80-х років Івано-Франківська. Аналіз та проблеми
    (КНУБА, 2015) Гончарик, Р. П.
    Висвітлюється архітектурна діяльність в СРСР 1980-х рр. Тоді на тлі офіційної державної архітектури, що створювалася на базі проектних інститутів, несподівано яскраво, в повний голос заговорили молоді самостійні автори. Створена в 1980-і рр. потужна хвиля так званої «паперової» архітектури, яка висловила позицію покоління архітекторів-нон-конформістів створила прецедент для нових формальних та естетичних пошуків. Багато сучасних архітекторів, що займаються, активним проектуванням, часто використовують досвід архітектурного проектування 1980-х р.
  • Документ
    Конструктивні і будівельні системи в проектах конкурсу «SOLAR DECATНLON КНУБА 2013»
    (КНУБА, 2013) Буравченко, В. С.
    У цій статті аналізуються загальні тенденції конструктивних та будівельних систем та будівельних матеріалів, що були використані у конкурсних проектах міжкафедрального конкурсу «Solar Decatнlon КНУБА 2013», участь в організації якого приймав автор протягом осені 2012 – весни 2013 р.р.
  • Документ
    Напрямки розвитку житлового будівництва України з урахуванням вподобань потенціальних інвесторів (на основі соціологічного опитування)
    (КНУБА, 2018) Кур’ят, П. П.
    Для виявлення поточних вподобань потенційних інвесторів автором була розроблена і впроваджена програма соціологічного анкетного опитування у декількох відділах продажу нерухомості м. Києва та Київської області. На основі проведеного аналізу визначено спільні риси дослідження із поточними статистичними даними з відкритих джерел, виявлено основні перспективні тенденції розвитку житлового будівництва в Україні.
  • Документ
    Періодика розвитку індустріального житлового будівництва середньої поверховості в Україні
    (КНУБА, 2018) Кур’ят, П. П.
    Розглянуто питання хронологічної періодики розвитку житлового будівництва індустріального типу середньої поверховості. Проаналізовано розвиток типових секцій на прикладі серій, що випускалися в СРСР з 1950-х років і до типових серій та секцій для повторного використання в теперішній час на території України. Виявлено основні особливості кожного періоду.
  • Документ
    Доцільність впровадження ВІМ технологій в проектуванні житлових будинків індустріального типу
    (КНУБА, 2018) Кур’ят, П. П.; Єжов, С. В.
    Розглядається світовий та вітчизняний досвід впровадження технологій інформаційного моделювання будівництва в проектуванні нових житлових об’єктів. Проводиться аналіз доцільності впровадження BIM в проектну діяльність на теренах України, практичного досвіду використання новітніх технологій на прикладі діючої проектної групи і реорганізації деяких аспектів роботи домобудівельного комбінату при виробництві збірних залізобетонних виробів.
  • Документ
    Підвищення ефективності календарного планування житлового будівництва
    (КНУБА, 2018) Алтухова, Дар’я В’ячеславівна
    Аналіз своєчасності виконання робіт у будівництві свідчить, що через негативний вплив на процес будівельно-монтажних робіт випадкових факторів, багато проектів завершуються з запізненням. Розуміння причинно-наслідкових зв'язків, на яких ґрунтується механізм роботи даної моделі, дає можливість прогнозувати процес з більш високою точністю. При проведенні дослідження причинно-наслідкових зв'язків у процесі житлового будівництва було виявлено і систематизовано фактори, які впливають на процес будівництва. Розроблено діаграму, яка показує вплив різних факторів на процес будівництва, їх важливість та взаємозв’язок, що полегшує сприйняття будівництва об’єкта як єдиного цілого механізму, полегшує контроль процесу житлового будівництва. Така діаграма дозволяє виявити ключові взаємозв'язки між різними факторами, сприяє визначенню головних факторів, що найбільше впливають на розвиток виявленої проблеми. Правильна оцінка кожного фактору та їх взаємного впливу в календарному плануванні будівництва дозволить підвищити його ефективність. Виявивши причинно-наслідкові зв'язки, стає можливим точніше прогнозувати весь процес зведення об'єкта при оптимальних техніко- економічних показниках.
  • Документ
    Житловий будинок «Слово» (1927-1930)
    (КНУБА, 2018) Діденко, К. В.; Буряк, О. П.
    Стаття присвячена житловому будинку для літераторів «Слово», який було зведено у Харкові в 1927-1930 рр. на вул. Культури, 9, за проектом арх. М. І. Дашкевича. Проектування та зведення будинку розглядаються в контексті соціально-культурних змін і тенденцій в житловому будівництві столичного Харкова. Описується архітектурно-планувальне рішення будівлі, наведено оригінальні креслення проекту.