Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Документ
    Оцінка енергетичного балансу та критеріїв робочого процесу системи "барабан змішувача-бетонна суміш"
    (КНУБА, 2015) Назаренко, І. І.; Клименко, М.
    Розглянуто процес перемішування будівельних сумішей в барабані гравітаційного бетонозмішувача з точки зору енергетичного балансу системи ««барабан змішувача-бетонна суміш» на умовах дискретної та континуальної моделі бетонної суміші. Запропоновані критерії робочого процесу перемішування та критерії подібності процесів перемішування бетонних сумішей, що ґрунтуються на передумовах одночасного протікання процесів диспергування, масопереносу та фізико-хімічних перетворень
  • Документ
    Прагматичний пiдхiд до використання концепції метаболізму міського середовща
    (КНУБА, 2017) Патракеєв, І. М.; Зібров, В. В.
    Розглянута в статті концепція метаболізму міського середовища допоможе в проведенні досліджень за такими напрямками як зменшення навантаження на стан довкілля, послаблення екологічних проблем та зменшення залежності від копальних природних ресурсів. Сутність концепції полягає в тому, що міське середовище є живий організм, в якому безперервно відбуваються перетворення та трансформація енергетичних, речових та інформаційних потоків. Методи та моделі процесів метаболізму дозволять реалізувати на практиці концепцію сталого розвитку міського середовища, яка є розвитком вчення В. І. Вернадського про ноосферу.
  • Документ
    Метаболізм як метод комплексної оцінки стану міського середовища
    (КНУБА, 2016) Патракеєв, Ігор Михайлович
    Сьогодні людство переживає "урбаністичну еру", а тому особливої гостроти набувають питання, пов’язані з ефективним управлінням енергією споживання і енергією, яка витрачається на утилізацію відходів у містах. У зв’язку з цим особливу увагу привертає концепція "енергетичного балансу" міського середовища, яка була запропонована робочою групою Всесвітньої енергетичної ради (World Energy Council): вироблена енергія повинна покривати споживану енергію. Метаболізм міського середовища це ″гаряча″ і невивчена містобудівниками проблема. Такий стан пов’язаний насамперед з тим, що метаболізм це мережа обміну речовинними, енергетичними ресурсами та інформацією. Це – реальна точка перетину природних, технологічних, соціальних, економічних процесів та їх трансформації одного в одний. Метаболізм є найважливішим інструментом пізнання реальної механіки руху ресурсів у такій складній системі, як міське середовище. Змістом статті є аналіз суттєвих енергетичних та речовинних потоків, що характеризують метаболізм міського середовища. Розглянута в статті нова енергетична парадигма допоможе у проведенні досліджень за такими напрямами, як зменшення навантаження на стан довкілля, послаблення екологічних проблем та зменшення залежно від копального палива. Методи та моделі процесів метаболізму в міському середовищі дозволять реалізувати практично концепцію сталого розвитку міського середовища, яка є розвитком вчення В.І. Вернадського про ноосферу.
  • Документ
    Методичні основи проектування сонцезахисту для архітектури в спекотному кліматі
    (КНУБА, 2015) Буравченко, В. С.
    У статті розглядається методика розробки рекомендацій для проектування сонцезахисних пристроїв для енергоефективних будівель, запропонована в выпущенном в КНУБА методичному посібнику «Солнцезащита гражданских и промышленных зданий». Наведена методика дозволяє визначити оптимальний тип сонцезащисних пристроїв за положенням напрямної їх затінюючих елементів в залежності від орієнтації світлопрозорої конструкції та кліматологічої інформації про район будівництва. Методика дозволяє виконувати розрахунок без складних обчислень і з використанням мінімальної необхідної інформації, яку можна знайти в загальнодоступних джерелах Всесвітньої мережі, що робить її зручною та корисною для широкого кола користувачів.
  • Документ
    Нечітка модель індикатора ефективності метаболізму міського середовища
    (КНУБА, 2019) Патракеєв, Ігор Михайлович
    Міське середовище – мережевий метаболічний організм, який здійснює перманентну трансформацію речовини, енергії і виробляє відходи, які в сукупності змінюють міське середовище, в якому існує населення. Нові умови господарського функціонування українських міст, мінливі умови життя міського населення вимагають вироблення адекватних методів управління містами. На прикладі м. Полтави показано, що індикатор оцінки ефективності метаболізму міського середовища може застосовуватися як один з інструментів прийняття рішень щодо сталого розвитку міст України. Розробка нових індикаторів – є важливим завданням щодо реалізації концепції сталого розвитку, яка є логічним продовженням вчення В. І. Вернадського про ноосферу.